| Maria3458 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care critica?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt doua feluri de oameni, care critica:
1. Cei care vorbesc in cunostinta de cauza, fiindca au cunostintele si experienta necesara, la nivel superior.
2. Cei care vorbesc dupa auzite si inchipuiri, numai sa nu doarma... big grin tongue

| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce critică.

| AdelinaC a răspuns:

Sunt mai multe categorii de oameni care critica.
-unii sunt stapaniti de mandrie si doresc sa se simta superiori aratand greselile altora
-unii o fac din rautate
-unii au un sentiment de inferioritate si prin critica au impresia ca isi formeaza o imagine pozitiva in fata altora
-unii, cei mai rari, o fac din dorinta de a indrepta omul

| RAY a răspuns:

Depinde ce fel de critica,un exemplu? un om prost te ataca,te jigneste, un mod primitiv, un om care are creier in cap te critica dar iti ofera o solutie, eu apreciez critica, de multe ori sunt criticat ca sunt agramat asta nu e o rezolvare, apreciez un om care imi spune ce anume gresesc

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

La fel cum sunt eu criticat că de ce sunt singur.

| Frank51 a răspuns:

Daca este practicata cand si unde trebuie este foarte folositoare. Era un citat "Sfatuieste-l pe cel fara invatatura si te va lua drept dusman". Daca cel pe care il critici stie sa se foloseasca de critica inseamna ca ti-ai indeplinit scopul.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca isi permit si au de ce, n-au decat. Mai rai sunt aia care nu o accepta cand ar trebui, indiferent de situatie.

| Donsavas a răspuns:

Critica neconstructiva este o pierdere de timp atât pentru cel ce asculta cat si pentru cel ce vorbește. Se mai întâmplă și la case mai mari sa fi criticat în defavoarea ta. Nimeni nu i perfect si fiecare dintre noi are limitările sale.

| Plato a răspuns:

Critica isi are rostul ei, bineinteles. Cand faci ceva gresit, e bine sa fii criticat/a, ca sa te indrepti.

| Lioana a răspuns:

Oamenii care critica nu sunt niste oameni intelepti. Critica nu ajuta niciodata pe nimeni ba chiar ii starneste pe cei criticati impotriva persoanei care face acest lucru.

| Panamax a răspuns:

Imi plac criticii de arta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar despre oamenii care nu accepta critica de la nimeni, si se cred cei mai buni, reversu medaliei laughing

| aimullah123 a răspuns:

Toti oamenii critica, unii doar in gand, alti iti si spun. Pana si tu te critici pe tine cateodata.