| Iul08 a întrebat:

Ce parere aveti despre agresate fizic si verbal?

Răspuns Câştigător
| AndraLavi a răspuns:

Daca te intrebi care este parerea mea despre persoanele agresate fizic si verbal, nu pot sa iti spun decat ca nu e pozitiva. Poate ca unele fac chestia asta pentru a salva familia, sau pentru a ocroti pe cineva, dar nimeni nu merita sa fie injosit. Toata lumea are dreptul sa fie liber, nu sa fie supus la abuzuri. Consider ca persoanele care nu se impun in fata violentelor si accepta sa fie victime sunt lase! Nu poti sa stai sa accepti sa iti dea o palma, sau sa te jigneasca, fie ca esti femeie sau barbat. In plus, demnitatea de om ce spune? As vrea ca politia sa isi faca meseria si sa opreasca toate aceste oribilitati, iar cei care sunt agresati sa le denunte ca sa poata sa fie ajutati!

11 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Despre cine?!

| laSoledad a răspuns:

La femeile pesediste cred ca se referea laughing

| aXy99 a răspuns (pentru laSoledad):

In cazul asta am o parere foarte buna despre cei care le agreseaza.

| laSoledad a răspuns (pentru aXy99):

rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Cineva888 a răspuns:

E ok sa fii agresat verbal pentru mine, si fizic caci stiu sa ma apar. Dar daca tu esti agresat fizic si verbal si nu te poti apara, zii la cineva

| Ineys a răspuns (pentru Cineva888):

E ok sa fi agresat fizic si verbal?
E ok sa fi agresat fizic caci stii sa te aperi? rolling on the floor
Si daca vine unu de 2 metri si 100 de KG care te agreseaza fizic cu o palma peste fata de te lesina 3 ore mai e ok?

Gizas.

Nu, nu-i ok ca cineva sa fie agresat verbal si mai ales fizic. Nici femei si nici barbati.

| Cineva888 a răspuns (pentru Ineys):

Pentru mine e ok, nu pentru tine sau cel care a facut intrebarea. si daca vie unu de 2 metri si 100 de KG mai bine fugi decat sa stai sa iti dea o palma.

| Ineys a răspuns (pentru Cineva888):

Parca era ok sa fi agresat. De ce sa fugi? Stai sa te agreseze.

| Cineva888 a răspuns (pentru Ineys):

Bine atunci.