| AnastasiaIacov a întrebat:

Ce părere aveți despre aromâni? Cultură, tradiții, limbă, cum sunt ei.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti străin?

| RAY a răspuns:

Nu este o limba este un dialect al limbi romane https://ro.wikipedia.org/wiki/Limba_arom%C3%A2n%C4%83

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oameni si ei.

| Jigorugu a răspuns:

Dacă nu ar fi existat personajul Gigi Becali cu a sa mediatizare excesivă nu s-ar fi pomenit astăzi cuvântul "aromân " în mass edia! Doamne ferește, nu am nimic cu ei, sunt și ei oameni ca toți alții.

| Goete a răspuns:

Parerea mea e ca nici propriii aromâni - majoritatea- nu sunt constienti de originea lor si pe langa asta, atat de globalizati suntem, incat... azi maine vorbim de Facebookisti, Instagramisti etc

| DeathIncarnate a răspuns:

Ai tu ceva cu ei, sau?