| Hazard_7428 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile motivationale? cele care te invata cum sa reusesti, cum sa ai succes?

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

La americani cartile self-help au devenit o adevarata industrie. Tocmai de asta sunt multe porcarii publicate drept self-help. Daca sti ce sa alegi te pot ajuta. De exemplu, tinand cont ca sunt cam lenes de felul meu si de luni incep probele scrise la bac, iar eu sunt a 12-a, m-am apucat sa citesc "Self-discipline in 10 days!" si m-a ajutat extrem de mult. Invat din placere. Am rasfoit destule carti self-help dar asta o consider potrivita pentru mine si tocmai de asta o si recomand.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de folos pentru cei care au nevoie de un imbold pentru a face ceva,sunt de folos pentru cei nesiguri, pentru oamenii care au nevoie de nişte instrucţiuni. Poţi învăţa din ele, dacă ştii cum să le citeşti.

| Fairy_6262 a răspuns:

O parere buna> Ai ceva de invatat.