| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre condusul partenerei spre casă de fiecare dată?

Voi da un exemplu concret. Sunt restricțiile aceasta până la ora 22:00. La ora 21:30 cei doi trebuie să plece spre casă. Dacă ar pleca fiecare în direcția sa, ar ajunge la timp amândoi, dar dacă bărbatul o conduce pe iubită, acesta inevitabil va depăși ora. Întrebarea se poate aplica și în afara acestei situații, dar am zis să dau un exemplu de actualitate.

În fond, nu ești mereu intr-o relație și când nu ești, te descurci, deci normal ar trebui să te poți descurca în continuare, ipotetic vorbind... Dar restul argumentelor vă las să le aduceți voi! big grin

36 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi se pare un gest foarte galant să conduci fata acasă plus pentru siguranța ei dar acum face fiecare cum vrea

| darrio2007 a răspuns:

O conduci mai devreme, ca fiecare sa aiba timp sa ajunga acasa pana la ora 22. Vezi ca in unele zone este pana la ora 20.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plecati spre casa la 21 innloc de 21.30 si nu mai ai dileme din astea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești într-o relație și dorești ca această relație să se dezvolte. o conduci totdeauna. că e covid sau nu, că e restricție sau nu. O păzești ca pe cel mai valoros prețios al tău.

| Drimmero a răspuns:

Va vedeti si voi mai devreme sa o poti conduce, asa e frumos s-o duci acasa. Gagica moderna mai nou te ia ea de acasa si te duce inapoi cu masina (nu rade, chiar cunosc cazuri).

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

și eu laughing) aveam o prietenă care își lua și ducea iubitu acasă cu mașina

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Draga de ea, mai ai nr-ul ei? ))

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

Acu are altul, de data asta o ia el laughing) s-a întors karma laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Vrei sa zici karma pentru actualul, neavand vreo vina si-o incaseaza acum, oricum fraier fostul ala, asa femeie trebuie ceruta )))

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu este nicio regula scrisa in care zice ca baiatul trebuie sa conduca fata acasa. Aceste lucruri se discuta intre ei. Daca se inteleg si se pune de acord asupra acestui lucru, si inteleg situatia... nu este nicio problema. Aceste lucruri raman intre ei.

| Freya1 a răspuns:

Faptul ca iti conduci iubita acasa este un semn de respect si buna creștere mai ales cand e seara.Nu lasi o femeie singura sa meargă din capătul celălalt al orașului singura seara pe drum daca tot esti iubitul lui. Tine si de grija fata de partenera.Plus ca de cele mai multe ori este un timp în plus de petrecut împreună.
Mi se pare de prost gust spre exemplu sa chem o fata la tine si dupa ce vorbiti sau faceti dragoste sa zici "ok pa" si sa plece ca si orce aventură sau ma rog înțelegi tu...
Într-adevăr mai sunt dați cand si ea își conduce iubitul daca e nou in oras, până la gara sau daca se simte rău.Sau daca se grăbesc si ea ia un taxi dar in rest.

| LoveSleep a răspuns:

Nu are sens.
De ce ar pleca fix la 21:30? De ce nu mai repede?
Am înțeles ca e un fel de "ce-ai face dacă", dar totuși, mi se pare fără sens.

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa o conduci mereu ci doar când îți face placere sau ai posibilitatea. Eu am avut relații și nu mi amintesc ca asta sa se întâmple mereu, când era el cu mașina personala era normal, dacă vine și ea cu mașina personala la întâlnire nu vad cum o mai conduci tu. Dacă mergeți cu taxiul nu cred ca are rost sa faci mereu asta decât dacă sunteți în drum ca dacă sunt adrese total opuse devine un efort financiar

| Werrich a răspuns:

Faci o Declarație pe propria răspundere ca mergi sa îngrijești o persoană în vârstă.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu unul cand imi conduceam fosta acasa aveam legitimatia de servici la mine mereu si scapam, dar chestie e ca nu am vazut masina de politie care sa opreasca la orele de inceput ale restrictiilor ( baietii stateau pe telefoane in masini ), dupa aia poate mai opreau si ei dar nu mergeau la ora fixa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tii la bunăstarea ei, ori nu vă vedeți deloc, ori va organizați timpul diferit. Daca îți e mai frica de o amenda decât de ce ar putea păți, nu știu de ce mai ești cu ea laughing
Când ești singură, nu ieși noaptea de nebună să te plimbi pe străzi.
Nimeni nu ar trebui sa se plimbe noaptea pe străzi în țara asta de psihopați.
Eu sunt hartuita și ziua, și stau într-un oraș destul de civilizat.
Vedeți-va in weekend.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de mine, e o situație ipotetică. Mulțumesc de răspuns.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti hartuita ziua? Si eu sunt hartuit crying

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pățești când te plimbi ziua? Te referi la genul ăla de țărani care îți fac diverse "complimente" și se țin după tine?

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Exact
Ăia care te fac kruvă dacă le spui că ai prieten sau dacă îi ignori și te urmăresc până acasă sau îți cer Facebook-ul să îți demonstreze că minți și că nu ai prieten că sigur nu ai relație pusă pe Facebook rolling on the floor)) TF
De parcă dacă nu ai prieten ai vreo obligație față de ei.
Sunt multe specimene, nu știi la ce să te aștepți niciodată

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Handicapați, ăștia nu ar avea ce sa caute pe stradă, da la ce să te aștepți de la majoritatea care încă sunt convinși că locul unei femei e la cratiță?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deh ai o obligație sa nu minți. Tine de bun simt.
Ți-o meriti daca minți, daca nu ai spune-i omului în fata că nu ești interesata și gata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nicio obligație față de un străin. Nu toată lumea își pune relația pe Facebook, alo, Spitalu 9 rolling on the floor))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ai bun simț în primul rând nu te plimbi pe stradă cerând informații private unor persoane pe care nu le cunoști.
Serios, nickname-ul Spitalul9 ți s-ar potrivi mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și ești ABSOLUT CRETIN dacă ai impresia că unui om căruia îi spui că ai prieten și-ți crizează așa îi pasă dacă minți sau nu, ăla e în delir total, paranoia și atât. Probabil și tu faci la fel, pentru că nu ai cum să fii sănătos la cap și să gândești așa.

Am prieten = NU sunt interesată. Orice băiat cu bun simț și adaptat cât de cât social înțelege asta și își vede de viață.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Derapajele tale psihice imi aduc aminte de Clint. Cont nou?

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine zis! Nu se intra cu bocancii in viata unei persoane necunoscute. Daca esti baiat elegant intelegi ca nu e interesata din prima interactiune si restul nu mai conteaza. Are sau nu prieten, irelevant.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi atunci nu te mai plânge că ești numita curwa, cățea sau cum ai mai zis, in pnm.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Yep.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te mai plânge atâta că ești bolnav psihic că am înțeles din prima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Personal consider ca ramane la latitudinea barbatului daca vrea sa o conduca sau nu

Nu mi se pare un gest iesit din comun

Daca are o problema sau ceva de genul acesta, atunci poti intelege

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Eu când ies de la munca imi conduc sawurma acasă cu un Pepsi lângă sawurma este iubita mea -_-

| AlexValentinn a răspuns:

Eu in general nu prea conduc fetele acasa, foarte rar s-a intamplat dar nu ca ii era ei frica sau ceva, voiam sa ma mai plimb sau sa mai stau pe afara si de aia am dus-o, dar cateodata chiar eu i-am cerut sa ma conduca pe mine acasa si nu cu masina, ea fiind pe jos si m-a condus, dar ce sa zic eu nu conduc pe nimeni acasa, stie unde sta de ce trebuie sa o conduc.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru AlexValentinn):

Misto gandire ai ce sa zic, mai ales la ultima parte a raspunsului

| K9noua a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea atat, nimic mai mult nu trebuie sa stii, atat tu faci ce vrei, el/ea face ce vrea, that's it

| darrio2007 a răspuns (pentru K9noua):

De-aia a ajuns țara asta asa, din cauza unora care gandesc la fel ca tine. Fiecare face ce vrea.