| Roxxita a întrebat:

Ce parere aveti despre curaj?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Ca cei care il au nu-si dau seama despre asta iar cei care nu-l au vorbesc despre el ca prostii, cum facem noi acum.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ce inseamna de fapt CURAJ?
Conform dex:plin de curaj, indraznet, ferm, barv, cutezator.
Conform realitatii, inseamna de fapt: a risca, chiar daca poate insemna un esec.
Curajul, inseamna a avea principii pe care ti le impui si doresti sa le respecti.
Curajul, inseamna de a face ce doresti tu, nu ce vor altii.
De a merge pe unde altii zic ca e gresit.
De ati calcula tu fiecare pas pe care il faci, fara nici un ajutor:
- ai gresit, mergi mai departe;
- nu ai gresit, mergi mai departe.
Deci, curajul, nu are o definitie precisa, difera de la om, la om.
Cat de las este acel om.

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Este un lucru si rau si bun.cand esti curajos nu se ia nimeni der tine dar cand esti prea curajos poti pieri