| ForgotMyName a întrebat:

Ce parere aveti despre mamele surogat? Sunteti pro sau contra?

Răspuns Câştigător
| alex19051988 a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu mamele surogat, din mai multe motive:
1. copilul dupa nastere se va atasa de mama surogat familia uneori nemaiputand sa/si ia copilul. 2. mamele surogat dupa parerea mea ar inchide usa adoptilor din Romania. 3. aceste mame datorita unor probleme de sanatate nedescoperite sau decoperite in timpul sarcini pot dauna copilului. 4. daca in timpul sarcini mama surogat intretine relatii sexuale cu diferiti indivizii.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu-mi permit să fiu pro sau contra unui ceva care nu mă priveşte şi este strict problema celor implicaţi.
Cine sunt eu ca să fie nevoie de acordul meu?
Cât timp nu e ceva ilegal şi nu dăunează celor din jur, fac ce vor.

| mona a răspuns:

Sunt contra

| Wehrmacht a răspuns:

De ce as fi pro sau contra in legatura cu ceva care nu imi aduce beneficii dar nici nu ma afecteaza?

| DenisIonut01 a răspuns:

Contra! Mai bine adopt un copil.

| zurick a răspuns:

Un cuplu care nu poate face un copil si-l si doresc pot gasi o solutie mult mai corecta(adoptie)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu poti sa ai tu copil si ar fi solutia care te-ar prinde cel mai bine ai apela? dar cel mai bine ar fi sa ia copilul de la o persoana care vrea sa avorteze

| AtateaConditii a răspuns:

E de 2 tipuri nu? Sunt de acord ca o femeie sa tina copilul altei dar cu conditia sa fie numai copilul acelei femei si sa nu aiba nici o legatura cu cea care il poarta. Sa ia de la mama care doreste un ovul. Dar daca e infertila si doreste sa aiba un copil de la mama surogat nu sunt de acord. Sunt atatia copii de dat la adoptie, aia ce au? Sunt si aia tot copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pentru daca e din cauze medicale, handicapuri etc si e greu sa duci o sarcina. Altfel nu ma incanta, dar pana la urma este problema fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.pro.pro atatea motive incat nu e cazul sa le insir eu.

| Kriss96 a răspuns:

Contra. Si singurul motiv pentru care sunt contra e acela ca sustin adoptia.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Contra. Mai bine adopti un copil, ca sunt atatia care-si cauta o familie.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Contra

| alex19051988 a răspuns:

Nu sunt de acord cu mamele surogat, din mai multe motive:
1. copilul dupa nastere se va atasa de mama surogat familia uneori nemaiputand sa/si ia copilul. 2. mamele surogat dupa parerea mea ar inchide usa adoptilor din Romania. 3. aceste mame datorita unor probleme de sanatate nedescoperite sau decoperite in timpul sarcini pot dauna copilului. 4. daca in timpul sarcini mama surogat intretine relatii sexuale cu diferiti indivizii.

| HippocrateS a răspuns:

Era o intrebare si la oracol TPU.

Oricum nu sunt de acord in proportie de 75%. Motivele ti le-a dat alex19051988

| ForgotMyName explică:

Ce importanta are asta?