| Cristina55555 a întrebat:

Ce parere aveti despre o fata de 18 ani,care vrea sa plece singura in Anglia la facultate? Fata e responsabila, credeti ca merita sacrificiul?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pentru viitorul fetei, sacrificiul merita. Pacat ca prietenul nu este alaturi de ea, foarte posibil sa il piarda.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu inteleg despre ce sacrificiu este vorba.

| Cristina55555 explică (pentru T0T):

Sacrificiul ca isi lasa familia in tara si prietenul care nu vrea sa mearga cu ea dincolo

| T0T a răspuns (pentru Cristina55555):

Am o parere foarte proasta, in cazul acesta.

| Mayar a răspuns:

Mai, daca esti cu capul pe umeri si responsabila, du-te! O sa o duci mai bine, scapi de tara asta unde traiul e foarte greu, deci, nu ai de pierdut!
Bafta!

| Iyulia3712 a răspuns:

Categoric. Si eu vreau sa fac facultatea in Anglia, asa ca gandeste-te ca in primul rand tu trebuie sa iti asiguri viitorul, relatiile ar trebui sa fie mereu pe al doilea loc. Cel putin asa gandesc eu, iar pentru mine va fi mereu asa.

| Cristina55555 explică (pentru Iyulia3712):

Multumesc pentru sfat! Am sa tin cont happy

| fkfgjgfgd a răspuns:

Merita

| Cristina55555 explică:

Relatiile la distanta nu merg.iar fata despre care spun, sunt eu, am vrut sa vad pareri exterioare, sper sa fiu puternica.