| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o femeie casatorita cu copil, care are un amant mai tinar decit ea cu 5 ani? El ii suceste mintile incit ea acum se gindeste sa-si lase familia, ca chipurile nu-si mai iubeste sotul. Vb pe ascuns cu amantul, dupa munca se retine la el, se culca, vorbesc pe internet. Sunt martor la asta zi de zi, caci locuim in aceeasi casa. Sotul ei e o persoana f buna, si imi pare rau de el cind vad ca e mintit in asa hal. sad

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sper să afle soţul, s-o părăsească şi s-o aducă din toate punctele de vedere la sapă de lemn.
Astfel de specimene, în general, nu merită să fie în aceiaşi categorie socială cu oamenii.
Şi când mă gândesc că mentalitatea stupidului colectiv plasează bărbaţii mai des spre tendinţa de a înşela...
Pariez că răspunsurile de-aici o vor apăra pe nenorocita fără sentimente că aşa e la modă aici. Când înşeală el, e un porc nesimţit, când înşeală ea... "trebuie să experimenteze" sau "ăla îi suceşte minţile".
Nu e de vină amantul, e de vină ea! Clar asta!
La fel şi când el înşeală, nu e de vină aia ci EL!
Nu există "îi suceşte minţile" ci există "ea stă", "ea caută", "ea vrea", "ea nu comunică cu soţul ei", etc. etc.
Salut!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cand nu mai e iubire, acolo nu mai merge demult patul, si atunci, nu prea mai ai ce face, mai ales daca se simte bine cu amantul!

Nu te baga, lasa-i pe ei sa se lamureasca si descurce!

| simf a răspuns:

Daca e atat de prinsa, pentru ea relatia cu sotul e de domeniul trecutului deja. faptul ca acesta e un om bun n-are nicio relevanta, nu te culci cu bunatatea lui. amantul nu si-ar fi putut face loc in inima ei daca inima-i era plina. el n-a facut altceva decat sa ocupe un loc liber. ca e cu 5 ani mai tanar zau nu cred sa conteze. parerea mea despre ea? sa se hotarasca intr-o directie sau alta, dualitatea ii va ucide sufletul.

| Vitalie a răspuns:

În câteva luni pasiunea trece, ce rămâne după?!
"Apa trece, pietrele rămân".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i sotului ei.sa ia el primul hotararea.sa nu-l creada prost pe el.pacat