| ComfortablyNumb a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care sunt geloase?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vor avea pace sufleteasca niciodata.

| Liviu a răspuns:

Sunt o persoana foarte geloasa, oare ma pot vorbi de rau? NU, in nici un caz.Deci big grin persoanele geloasa is ok, ai vazut tu dragoste reala fara gelozie? eu personal NU

| mona a răspuns:

Multi care exagereaza cu gelozia ajung sa se desparta sau folosesc violenta oricum un gram de gelozie nu strica

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că gelozia moderată e constructivă în orice relaţie.

Pa-pa.

| M25M a răspuns:

Depinde de ce gelozie vorbim. E aia in doze normale care e draguta si mai e cea obsesiva care nu mai atat de draguta, e inepta si periculoasa in unele cazuri.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Depinde de felul şi măsura în care demonstrează acest lucru.

| syd a răspuns:

Pink Floyd. Hmm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste "Nevasta altuia si un sot sub pat" de Dostoievski, o povestire scurta, dar se refera fix la intrebarea ta. Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti niste scursuri emotionale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:D Ai putea citi o povestire scurta dedicata acestei manifestari "Nevasta altuia si un sot sub pat" - F.m. Dostoievski >> http://carti-on-line.blogspot.ro/......vasta.html (poti citi aici online)
Eu personal, consider ca gelozia este necesara, arata ca cealalta persoana tine la tine si nu vrea sa te pierda, deci nu ii esti indiferenta, insa nu trebuie sa se intample foarte des sau prea exagerat.

| doreal a răspuns:

Putina gelozie cred ca e bine laughing inseamna ca te iubeste, dar sa nu faca din tantar armasar. Adica, la o nunta daca dansezi cu alt cineva, sa nu faca acolo tamtam.

| piticelm a răspuns:

Toata lumea e geloasa.Nu cred ca daca prietenul/prietena cuiva, ar vorbi cu altcineva anumite lucruri, nu ar interveni gelozia.Este ceva normal, daca stii unde sa te opresti.

| Marily1997 a răspuns:

Nu trebuie sa le atragi atentia la persoanele geloase pe tine.

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Iubesc cu adevarat si le e frica ca pot pierde acea persoana!

| Dariusuu a răspuns (pentru Georgyyyyyyy66):

Nu iubesc cu adevărat, când eşti gelos eşti doar posesiv şi îţi lipseşte şi încrederea în partener.

Dacă îi dai libertatea de care are nevoie nu ar trebui să fie nicidecum gelos sau geloasă.

| Laviniargint96 a răspuns:

Gelozia apare atunci cand exista sentimente, de cele mai multe ori persoanei geloase ii este frica sa nu piarda cealalta persoana, la care tine.

| Alex08062018 a răspuns:

O parere nu foarte buna

| Marcus99 a răspuns:

O parere proasta

| Andrei226035 a răspuns:

O parere proasta

| BBronco a răspuns:

Treaba sta cam asa, nu vor avea niciodata incredere deplina unu in celalalt si asa o sa le fie cam aiurea.

| IrinaRebeca222 a răspuns:

Gelozia in cuplu e fireasca. Si parerea mea: NU esti gelos=NU iubesti. Daca esti gelos nu inseamna automat ca nu ai incredere in cel/cea de langa tine, ci poate nu ai incredere in restul (persoana care iti provoaca gelozia...sau eu stiuthinking ) Dar nu gelozie exagerata.
Insa gelozia in privinta persoanelor din jurul tau, "prietenilor", cunostintelor, etc... mi se pare de prost gust sa fi gelos pe altcineva. Daca tu n-ai fost in stare de ceva, n-ai putut obtine, n-ai avut... sa-l invidiezi pe celalat. NU

| TeodoraDora a răspuns:

Dupa opinia mea personala, gelozia este un sentiment de ura, dar inacelasi timp este un sentiment de frica. Spun frica, deaorece persoanele respective sunt prea LASE sa recunoasca ca un omeste mai bun, sau ca are mai multi bani etc. Oricum, intr-o buna zi toti vom avea acest sentiment pentru ca lumea s-a schimbat. A devenit prea dura si exista putini oameni simpli si cu sufletul curat si aceea sunt mereu calcati in picioare. Mai rau este ca si copiii au devenit asa, desi inainte nu erau ca acum... sad

| Tigrul15 a răspuns:

Is foarte posesive si nu este bine.

| Porto_Portocala_1989 a răspuns:

Niste persoane normale. sa fim seriosi nu esti gelos inseamna ca nu iubesti.nu iubesti inseamna ca nu esti om!

| Isabela2003 a răspuns:

Eu nu ii sufar. Si se vor razbuna pe tine. Nu-ti vor lasa pace niciodata.