| casandra2222 a întrebat:

Ce parere aveti despre realtiile pe internet?

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Comunicarea este importanta intr-o relatie...dar nu-i suficienta!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pe internet incep/pe internet se termina ori mult mai rau, exemplu Teo Trandafir..nu exagerez, dar poate o fi 1-2% sa reziste...dar nu cred, la cat de perversa e lumea.iar daca vrei sa incerci, mai bine nu.
O zi frumoasa sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Relatii nici intr-un caz nu se pot numi, oricum nu poti avea incredere in cineva pe care in realitate nu l-ai vazut niciodata

| Holocaust a răspuns:

*pseudo-relatiile

| Trolli a răspuns:

Amicitie/prietenie, ok.
Relatie de iubire, nu.

Nu poti avea sentimente de iubire pentru o persoana pe care nu o cunosti, pe care nu o vezi fata in fata, nu ii vezi gesturile, cum se comporta fata de tine si fata de cei din jurul sau, ce fel de anturaj, ce fel de prieteni.

Te indragosteti de o iluzie, poate sunt anumite sentimente, dar nu sunt reale dupa parerea mea. Niste cuvinte frumoase, cateva emoticoane, un cantec frumos dedicat tie, nu inseamna ca ai o relatie cu acea persoana.

P.S Nu zic ca nu iti poti gasi jumatatea pe net, cunosc cazuri.
Dar multi "se joaca" cu sentimentele, sau vor sa faca rau.
Ai grija cu cine te intalnesti de pe net, in viata reala.

| Dariusuu a răspuns:

Acele nu se pot numi relații.

O seara plăcută îți doresc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Joaca de copii...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Melci prăjiți...

| Crucified a răspuns:

Copii cărora le trebuiesc boli venerice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt chiar relatii.Nu mi se par OK pentru ca atunci cand eu cunosc un om, vreau sa-l vad in fata si sa stiu ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu finalizare? ori fara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu una tocmai bună.
Mai bine o relaţie în lumea reală, chiar aşa am ajuns, şi relaţiile nu mai sunt ce-au fost, totul numai virtual, vai şi amar.
Te pup!

| Andeuta a răspuns:

Nimic, sunt false bazate pe dorinta de a comunica atat.

| ellaells a răspuns:

Eu numesc o relatie atunci cand cunosti persoana respectiva, cand o vezi fata in fata, cand vezi cum reactioneaza si ii intelegi sentimentele. Pe net e mai greu cu dragostea happy

| givehelp a răspuns:

Unele din ele duc si la casatorii.

| Amneziedevise a răspuns:

Ştii faza aia. într-o relaţie la distanţă, toţi 4 sunt fericiţi.
Îţi zic din propria experienţă, că dacă sunteţi la distanţă, relaţia nu o să ţină. Mai ales dacă nu vă cunoaşteţi şi în realitate.
Eu aş spune să nu te amesteci într-o astfel de relaţie, însă puteţi rămâne stric prieteni.

Succes.:*