| Apa13 a întrebat:

Ce parere aveti despre relația compusă dintr-o moldoveanca și un tigan? Pareri sincere ca rog

144 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti diferit si civilizat ai tot respectu meu! Eu nu va bag pe toti in aceeasi oala cum o facut o valeria cu tiganii.pan la urma suntem toti oameni si ar trebui sa lasam rasismul la o parte toti avem aceeasi culoare e sangelui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok tu generalizezi asa pot generaliza si tiganii despre voi ca sunteti niste incesturi ca un ultimii 10 ani numa de incesturi au auzit/vazut produse de voi.
Asa ca hai sa lasam realitatea
E realitatea ta vazuta intr-un mod gresit superficial nu a tuturor romanilor. dupa cum vezi altii sunt de alta parere, parerea ta despre ei e la 2 metri de gard
Tu ramai cu rasismu si tiganii cu ale lor.
Eu cand merg cu transportul vad numa adolescenti romani care urla si injura de mama focului si injoseste fetele de nu ai vazut asa ceva. nici romanii nu mai sunt ce au fost. pe zi ce trece se aseamana tot mai mult cu etnia rroma, pe zi ce trece sunt tot mai multi analabeti.sa ai faculta terminata si sa nu stii ecuatii de gradu 1 mi se pare penibil. sa nu mai zic ca sunt multi romani care nu muncesc se dau loviti ca sunt bolnavi ca sa primeasca un sjutor social
Asa ca si romanii sunt de ras si tiganii.
Eu am cunoscut un tigan ce nu dadeai 2 parale pe el si avea numa note de 10 pe linie si acum e avocat. iarasi jadami tigani am vazut la mine sunt cazuri si cazuri da tu esti orb ah si inca ceva unii tigani nici nu arata a tigani sunt albi asa ca tot ce vezi tu alb la culoare la serviciu sau pe unde mergi poate fi chiar un dusman de a tau tigan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba omule eu m-am referit ca daca iar fi ei (utilizator billie) rusine sa iasa cu konecter sau stefan banica, andra
Cum sa iti fie rusine sa iesi pe strada cu oamenii astia, cum sa iti pierzi demnitatea ca iesi cu konecter pe strada nu m-am referit ce fac ei in viata reala desi eu nu am auzit nimic in afara de cioara aia de madalin voicu
Si aratami dovada cu andra ca se sustrage de taxe altfel nu iau in considerare afirmatia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum ti ai aratat nivelu intelectual echivalent cu un muc din nas laughing
Cum sa faci asa crize emotionale man?laughing *** jignitiva voi intre voi da nu familia, familia nu are nici o vina in disputa asta puteai sa il jignesti strict pe el da nu am pretentii tu atat poti si mai ziceai de mine ca gandesc ca unu de 15 ani, poate cine stie, da nici tu nu esti mai breaz atacand intr-un asemenea hal un om doar de la un cuvant jignitor inteleg ca atat te duce capu da nici chiar asa.

| Andrei0G a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai pune la sufletwinking nu-și dă seama de „inteligența" lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei0G):

Se pare ca nu ..asta e fiecare cu ce il duce capul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ou și oțet

| brokxy a răspuns:

Daca il iubesti nu conteaza

| Alexandrionelu a răspuns:

In ce secol trăiți voi oameni buni, care faceți asemenea comentarii?
Adică pe bune, dacă n-aveti nimic de spus, măcar abțineți-va de la a scrie idioțenii rasiste!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Si astia au drept de vot... si astia fac copii pe care ii educa la fel de idioti ca ei. Om fi avut noi disputele noastre, dar aici sunt 101% de acord cu tine.

| Vikaa a răspuns:

Hai mai scurteaza din chestia cu moldovenii,ca nu toti suntem asa,nu ne mai baga tu pe toti in aceeasi oala, ceea ce se intampla e pe la Vaslui si mici parti din Iasi si Suceava, mai mult pe la sate.
Cateodata e bine sa utilizezi termenul ''aproape'', cand zici de toti, e clar ca pe toti ne bagi in aceeasi oala.

| Ineys a răspuns (pentru Vikaa):

Pai si tu de ce bagi tiganii in aceeasi oala?
Esti exact ca el si totusi il critici. Ce facem aici?
"Moldovencele care... cu tiganii... bla bla ".

| Vikaa a răspuns:

Arata-mi o statistica sau cel putin o stire adevarata care sa confirme asta la ceea ce ai scris. Altfel nu te pot lua in considerare,romancele ca si moldovencele nu crezi ca fac acelasi lucru? Rade fix ciob de oala sparta, sa nu crezi ca romancele nu fac acelasi lucru, sunt pe atat cat sunt moldovencele, daca nu mai multe, romancele sunt top 1 la videochat si prostitutie, asa ca nu-mi vinde mie gogosi ca nu-s chiar asa de usor de duda cu zaharelul.

| Simpatic a răspuns (pentru Vikaa):

Doamna sau domn caci nu stiu daca numele e de user sau userita, noua romanilor din alte motive nu ne plac modovenii si acum o sa vorbesc in numele meu cel putin desi sunt destui care cred asta!
Noua nu ne plac moldovenii din rep. moldova caci moldovean is si eu pentru ca ne tranziteaza tara ca sa vanda motorina si tigari, unele dintre femei se casatoresc aici ca sa aiba buletin de Romania etc au locuri rezervate la facultatile noastre din Romania la buget desi unii au medii de tot rasul (am avut colegi moldoveni deci nu vorbesc din auzite)... vreau si eu aceleasi drepturi in Rep.Moldova si atunci n-o sa va mai urasc!
Ce imi place la moldoveni : ca-s oameni inteligenti, iar moldovencile sunt destul de dragute! Nu stiu acum care cum este cu prostitutia, poate ca-s mai multe prostituate romance dar te-ai gandit si ca suntem vreo 20 milioane de locuitori? deci o tara mai mare. Eu cred ca in China sunt mai multe tarfe ca in Romania? gresesc?
Da svidan’ia

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vikaa):

Ia uite https://www.google.com/......https?/url

Ia uite ce faceti voi

https://www.google.com/......https?/url

Veziti de treaba ta ca sunteti racolate pe dincolo la greu saracia v-o luat mintile la toate
Traiti de pe o zi pe alta

| Vikaa a răspuns (pentru Simpatic):

Imi place argumentul tau, macar nu jignesti.
De China nu prea stiu.
Faza cu mediile o stiu si eu, am auzit si eu.Sunt o domnisoara ce va implinii maine frumoasa varsta de 18 ani, in general n-am nimic cu romanii, dar se trezesc unii ca simplebutton si ma apuca dracii.
Спокойной ночи!

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,esti depasit psihic daca ne bagi pe toate in aceeasi oala, mergi si culca-te.
Спокойной ночи.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca te potolesti nu toti moldoveni-s la fel la fel cum nu toate romanecele sunt la fel.
eu am afirmat mereu desi urasc tarefele proxenetii si maimutele intitulati interlopi, ca sunt si femei serioase frumoase si destepte dar le trag in jos taraturile astea care-si fac reclama pe net!
Asa ca nu generaliza si nu face din asta un tam-tam, indiferent ce raspuns iti da utilizatorul nostru moldovean eu zic sa-l ignori, sa aratam ca suntem romani destepti si educati, ce faci tu nu arata educatie!
sa iti dau un exemplu, intr-o zi o tarfa cu o masina bengoasa a blocat straduta pe care voiam sa intru ca sa ajung la un service a unui amic, am facut-o in toate felurile, am injurat-o, mi-am bagat mi-am scos, ia a zis doua fraze din care mi-am dat seama ca era rabla dar niciuna jignitoare la adresa mea! vrei sa iti zic ceva din momentul acela de cate ori ii vad masina in trafic parca am un oarece regret ca i-am vorbit urat si ea desi imi era inferioara a dovedit prin istetime si pricepere ca a fost mai tare ca mine, desi eu m-am comportat ca un golan, smenar de cartier.
Asa ca sa ne purtam frumos si ceilalti ne vor respecta, pe siteul asta sunt mai multi din rep. moldova si o sa ne puna o nota proasta tuturor romanilor, daca am avea cap nu ne-am comporta urat!
Nemtii si ceilalti straini nu ne bat pe strada ca suntem romani, desi ar cam trebui sa o faca la cate rele fac romanii prin afara, dar daca esti educat accepti si jegurile si pe cei inculti cat si pe cei destepti, nu putem pune o eticheta asupra tuturor cum fiecare padure are uscacinile sale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu era nevoia sa scrii romane man
Eu mam aprins ca ea zicea ca generalizez cand de fapt acelasi lucru o facut si ea cu tiganii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Uita-te si tu marele intelept utilizaror billie ce raspuns demn o dat

Moldovencele care se incurca cu tigani n-au demnitate, eu ca moldoveanca n-as putea sa ma incurc cu un tigan, n-as mai avea demnitate, mi-ar fi si rusine sa ies pe strada. Cele ce se incurca cu tigani chiar sunt niste... nu exista cuvant in romana sa le descrie.

Eu unu imi cer scuze moldovenilor care sunt cinstiti si drepti si muncesc cinstit dar nu ei.

Iti dai seama ce o scris ca si ar piede femeia demnitatea si i ar fi rusine sa iasa pe strada cu un tigan
Si ca cele care se incurca cu un tigan sunt...
Adica lui maruta iar fi rusine si si-ar pierde demnitatea daca ar iesi pe strada cu etnica andra care e un exemplu pentru societate
Nevestei tiganului konecter care era o blonda ce arata ca o papusa iar fi si ei rusine, sa nu mai zic de konecter si senatoru madalin voicu care e foarte inteligent si e tigan si sunt zeci de cazuri de tigani care sunt foarte inteligenti sunt cinstiti si oameni dea dreptu iar ei iar fi rusine cu asemenea valori sa iasa pe strada really? Ok nu mai zic nimic am si eu o perioada foarte stresanta si mai gresesc si eu dar eu am fost discriminat de multe ori si marginalizat si cand e vorba de rasism ma aprind.ea zicea inclusiv tu ca ii bag in aceeasi oala ceea ce ea o facut deja cu tiganii. si eu am moldoveni in curte si sunt oameni cinstiti lucreaza in politie copii lor sunt demni de toata lauda da nu cred ca lear fi rusine sa iasa cu iliescu care e tigan sau cu stefan banica junior. inca o data imi cer scuze ca am generalizat dar acest utilizator rasist ce tocmai o facut xenofibism m-a scos din minti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu n-ai facut sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu zic nu mi-am cerut scuze daca nu ai observat dar sa spun o asemenea aberatie ca mi-ar fi rusine sa ies cu un tigan si mi as pierde demnitatea e demn de toata jena. adica lui maruta ii e rusine cu andra si isi pierde demnitatea, de aia o lauda atatia romani si straini ..in fine. eu macar am avut bunu simt de a mi cere scuze moldovenilor ce sunt oameni ok.
Ceea ce m-a enervat e ca mi-a zis ca ii bag pe toti si generalizez da ea nu s-a uitat la ce o scris ca o facut atac la adresa tuturor tiganilor.
Si sa legat si de romani ca avorteaza si etc iti dai seama ce chestie. repet incestu ar trebui pedepsit cu moartea si unii moldoveni o cam dreg zilnic i-am dat ei un link in care dovedea afirmatia mea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Hai nu supraevalua romancele. Alea din Venezuela si Thailanda le cam dau mucul la vc si prostitutie... happy

| AndreeaDinu255 a răspuns (pentru Vikaa):

Păi înseamnă că și tu ești la fel daca bagi tot o țiganii in aceias oala ..vai de capu tau vorbesti de altii, dar cum prinzi un țigan esti rupata in gura după el...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Si de ce mama draq scrii in caractere chirilice? Daca tot e sa fim rasisti, vrei sa iti povestesc de criminalii aia nenorociti de rusi? Biserica mamilor lor...

| Vikaa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pentru ca limba rusa a fost prima care am invatat-o, aia o vorbeam de mica, mai dupa cativa ani m-am apucat si de romana voastra.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Sotiei lui konecter, misha ar trebui sa ii fie rusine sa iasa cu el pe strada pentru ca stie toata lumea ca a inselat-o, asta fiind si motivul divortului lor, misha a locuit inainte in acelasi cartier in care am locuit si eu candva.
In rest sunt tigani si tigani, dar ce sa mai pomenim de cei care fac doar rau, cei care au adus un renume prost romanilor de pretindeni prin infractiunile lor comise in europa si nu numai?
Tu incurci tiganii emancipati care sunt cativa, cei pe care i-ai si dat exemple cu tiganii necivilizatic are desi sunt romanizati tot caracterul de la cort il au!
Acest topic nu trebuia sa se transforme intr-un topic polemic.
de aceea eu va propun tuturor sa numai scrieti aici, este atat de greu? bafto delo

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Da tiganii fac ai dreptate nici mie nu mi plac cocalarii
Dar nici moldovenii sau romanii nu sunt apa de biserica si nu sunt in masura sa judece cand politicienii fur de rup. pacat de tiganii care sunt diferiti caci aceea nu au o viata buna din cauza concetatenilor loc sunt discriminati din toate partile e greu sa fi tigan bun si diferit intr-o tara rasista si comunista

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Vikaa):

Și cum ai învățat rusa? M-aș apuca și eu dar îmi sună ca și 汉语 / 漢語 sau 中文

| Vikaa a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Trebuie sa ai in familie rude care sa stie, cel mai bine e sa stie parintii tai, ei stiu cel mai bine sa te invete si nu te costa nimic; D
Poti sa te uiti la domnul daca vrei https://www.youtube.com/channel/UCfn3JszCfDnMeNF25Yq2fWg/videos
http://limbarusa.weebly.com/alfabetul-rusesc.html
Poti merge si la ore.Eu am fost invatata de mama.

| Vikaa a răspuns:

Https://www.banatulazi.ro/......ata-video/ :)

Asa ca daca tu ai avut parte de niste ratati nu inseamna ca toti suntem la fel.

| acerr a răspuns:

Ce se aseamana se aduna
fiecae om are propia valoare, acum daca nu sunt pretentiosi si s eiubesc e f bine. Gusturile nu se discuta.

| GicaGigekGica a răspuns:

Auzi ma la asta ca moldovenii au facut tara de ras. In primul rand cei care conduc tara au facut-o de ras, nu poporul, iar in al doilea rand crezi ca in moldova trebuie sa iti fie frica sa iesi pe afar ca te violeaza? Nu, trebuie sa fii prost sa crezi asta. E adevarat ca moldovenii sunt mai necivilizati dar tot din vina celor ce conduc tara...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Si romanii si tiganii si moldovenii au facut tara de ras nici romanii nu sunt sfinti da la Vaslui si in unele sate de pe acolo e prapad mai documenteazate si tu sau dat atatea cazuri la tv cu violuri asta fiindca betia la moldoveni e la ordinea zilei. da cel mai mare prapad l-au facut parlamentari acolo sunt romani majoritatea.
Nu ma mai deranjez sa iti trimit adrese cu link ce se intamola in moldova am dat deja niste adrese oficiale in rasounsurile de ieri cand m-am certat cu un utilizator care o adus atac la adresa tuturor tiganilor cand moldovenii ei fac tot ce e posibil si imposibil adica incest in familie acest fapt ar trebui condamnat la moarte

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ba termina cu prostiile. Eu sunt din Moldova si nu ma violeaza nimeni. Si parca in restul tarii nu sunt betivi la ordinea zilei. Taci din gura ca oamenii ca tine fac tara de ras, rasistii ca tine si cei care nu sunt uniti. Crezi ca Romania ar fi mai buna fara moldova? In nici un caz...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Uite aici ce mari viteji sunteti voi
Traiti de pe o zi pe alta si asta datorita imprumuturilor a pomenilor

https://www.google.com/......https?/url
Asa ca Romania nu are nevoia de o saracie de tara care e in prag de colaps.

Uite sunteti campioni la bautura

https://www.google.com/......https?/url

Inainte de a mi spune de rasist uitate la concetateana ta valeria ce comentarii rasiste o adus.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai putin vere. Tu la ce Moldoveni te referi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Omule nu mai conteaza m-am saturat sa vb pe tema rasismului
Ceea ce conteaz indiferent ca esti moldovean sau italian e sa fii om
Nu toti moldovenii sunt la fel am mai zis. nu mai vrrau sa vorbesc despre acest subiect. sa ai o zi buna si multa sanatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Ti am dat adrese sa citesti daca nu reusesti sa iti dai seama nu e vina mea. daca tu esti un om bun si diferit nu are rost sa te ataci ca nu e vorba strict despre tine.

| AdrienWH a răspuns:

Daca ei se iubesc, nu au decat

| BlackLight1987 a răspuns:

Iese cea mai bună mămăligă.

| Balanica12 a răspuns:

Nici acum nu ai rezolvat aceasta problema? Sfatul meu este sa nu mai bagi lucrurile si voorbele din exteriorul relatiei in seama. Nu este nimic diferit intre voi sunteti oameni, nu conteaza ca-i tigan, sau alta etnie. App Tiganii iubesc mult mai intens decat restul poate nu se exprima prin vorbe, dar sigur se exprima prin fapte. ti-am mai spus tine de relatie daca tu simti ca trebuie si e ceea ce merita, peste certi treci tu, nu conteaza, sa va fie voua bine asta-i tot ce conteaza. Tin minte ca am mai raspuns la o postare de a ta si tin minte ca ti-am spus si povestea mea si asemanatoare, da-mi un semn in privat si vorbim mai multe... succes!

| AndreeaDinu255 a răspuns:

Stai linistită fata mea ca si la tiagani le-ar fi rusine cu una ca tine nebunowinking

| itsmebiancaa a răspuns:

Daca se iubesc, e tot ce conteaza.