| JUST1ANIME a întrebat:

Ce parere aveti despre rolul parintilor in trasarea destinului copilului? Sau...cum pot influenta parintii destinul copiilor?

Răspuns Câştigător
| Tavii a răspuns:

Parintii au un rol foarte important in stabilirea destinului unui copil copilul isi pune bazele educatie privindu-si parintii cum fac fata anumitor situatii din viata insa cel mai important rol in viata oricui il are anturajul care poate schimba total mentalitatea unor copii

2 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Păi au o influență extraordinară. În biblie este scris ceva de genul pentru păcatul tău vor suferi și copii până la a 3-a generație sau ceva de genul.

Deci dacă părinții sunt in armonie cu legile divine, totul este superb, iar în celălalt caz în care nu sunt în armonie, noi copiilor trebuie să ne rugăm pentru părinți.

"Pe un om nu-l putem învăța nimic, doar îl putem ajuta să-și găsească răspunsul în el însuși."

| IoanaLoredana a răspuns:

Asta e de fapt rolul unui parinte.Pe langa cresterea si educarea copilului, asigurarea hainelor si educatiei.
Este si normal ca parintii sa influenteze destinul copilului.Aici eu ma gandesc la a-i deschide ochii sa vada cum e de fapt viata asta, ce vrea sa faca sa il invete pana la o anumita varsta de pericolele care il vor astepta la fel si greutatile care vor veni in viata lui.Asta nu inseamna ca la un moment dat cand el va lua o decizie la varsta la care e in masura sa isi aleaga destinul ei doar pentru ca nu sunt de acord si vor altceva pentru el, sa intervina.