| elenababy a întrebat:

Ce parere v-ati face de un barbat pe care l-ati cunoaste pe un site de dating si socializare si care de la prima conversatie pe mess care n-ar dura mai mult de 15 minute va intreaba daca locuiti singura, va spune sa aveti grija ca sigur va veti indragosti de el... iar la a doua conversatie deja va invita la o cafea, nevrand sa afle multe detalii despre tine ca persoana?

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde. Prima impresie este că vrea doar sex și nu îl interesezi foarte mult ca persoana. Însă la fel de bine poate fi vorba despre felul lui de a fi. Poate e un tip ceva mai dezghețat, care are cu toată lumea acest stil de abordare și vrea să vă întâlniți ca să vă cunoașteți mai bine (însă totuși e mai puțin probabil și aș merge mai degrabă pe prima variantă).

Dar până una-alta n-a făcut nimic rău, doar a fost cam superficial, tupeist, ușor indiscret și te-a invitat la o cafea. Mai dă-i o șansă și vezi cum se poartă pe viitor. Poate e ceva de capul lui. Succes.

| elenababy explică (pentru NOname):

Cred ca mai degraba prima varianta pentru ca la sfarsitul celei de a doua conversatii a vrut sa-mi puna o intrebare indiscreta dar apoi s-a razgandit si a spus ca data viitoare ma va intreba... Multumesc pentru raspuns, oricum de vorbit voi vorbi doar pe mess, nici macar numarul de telefon nu-l voi da desi l-a cerut din prima dar consider ca sunt precauta, desi i-am dat o poza de-a mea dar ma gandesc ce ar putea sa faca cu ea?

| NOname a răspuns (pentru elenababy):

Nu ai pentru ce.
Și da, este bine să fii cât mai precaută, mai ales cu cei pe care nu-i cunoști.
Și cu poze de putut, ar putea să facă multe. Acum doar depinde dacă are vreun interes și mintea atât de diabolică.
Să ai grijă de tine! Succes.

| cristi202 a răspuns:

Daca a vazut o poza de-a ta, e clar ca nu are nevoie de mai multe detalii pentru a-si atinge scopurile, care numai decente nu cred ca sunt - e interesat doar de aspectul fizic.

| elenababy explică (pentru cristi202):

I-am trimis o poza cu mine si m-am gandit si eu la acelasi lucru ca n-are vreun gand serios mai ales ca invitatia a venit imediat dupa ce i-am dat poza la a doua conversatie. Oricum nu ma risc atat de usor, insa vroiam sa vad daca ce gandesc eu este si parerea altora... uneori ma gandesc ca eu gandesc prea spre negativ de cele mai multe ori. Multumesc mult pentru raspuns!

| Meryem027 a răspuns:

Draga mea, niciodata nu ai sa stii cine e cu adevarat in spatele monitorului si ce se ascunde dupa niste vorbe siropoase. Eu dau ignore tuturor necunoscutilor si nu pentru ca sunt salbatica,sau inapoiata, ci pentru ca sunt o persoana destul de matura si inteligenta incat sa-mi dau seama ca mess-ul e o retea de socializare si toti oamenii,inclusiv cei care au altfel de interese, au acces la el. Asadar, te sfatuiesc sa ai grija, nu de alta, dar dupa s-ar putea sa ai de suferit mult, nu asa.Totul e sa nu fii naiva. Vorbeste cu mama ta, sau unul din parinti. Cere-le mereu sfaturi, ei iti vor spune ce e mai bine! Bafta!

| elenababy explică (pentru Meryem027):

N-am de gand sa accept invitatia foarte curand si de vorbit cu mama sau tata nu e cazul, am 28 ani cred eu sunt destul de matura incat sa iau o decizie singura. Chiar daca mi-a dat o poza cu el si i-am dat si eu una cu mine nu cred ca e ceva rau. Eu vroiam sa vad daca ce gandesc eu eu e doar parerea mea sau nu; mersi mult pentru raspuns!

| carpediem a răspuns:

Recruteaza. Personal imi pare un gigolo, care cauta doae sex. Acum depinde ce vrei tu. Personal nu m-as combina cu individul, este doar un vanator si pe deasupra e superficial si sec.

| KellyGreen a răspuns:

Pai ori e indragostit nebuneste ori e vre un traficant de carne vie.

| elenababy explică (pentru KellyGreen):

Indragostit in niciun caz rolling on the floor

| doc69 a răspuns:

Ca doreste doar sex? sau ca asa e felul lui direct? sau ca e timid dar se trateaza? oricare din variante poate fi adevarata.conteaza ce simti tu si daca vrei sau nu sa il cunosti mai bine.clar prima intalnire live in aglomeratie.si fara date suplimentare de identificare a ta gen adresa locuinta si cnp

| IoanaLoredana a răspuns:

Ca nu e potrivit pentru tine, nu avea incredere in orice persoana si daca nu e asa de interesat de persoana ta ci doar de tine ca fata/femeie, eu zic sa il lasi balta.big grin.Parerea mea!

| copiladolescent a răspuns:

Viata l-a facut astfel. Poate folosete o psihologie inversa, sau este foarte increzator. Sau poate ca s-a saturat sa isi piarda timpul pe astfel de site-uri si vrea sa te vada in carne si oase. Sa vada din prima daca va potriviti. Pare genul de tip care nu mai vrea sa piarda timpul, Action-man sau poate doar dezamagit de experientele trecute. Nici un copil ce a primit bicicleta care si-o dorea nu asteapta indiferent langa brad anul urmator. Eu sunt de parere ca pana acum nu a facut nimic gresit. Totusi iti sugerez sa ramai tu insati si sa nu ii dai nimic din ce nu ai vrea (sau din ce nu iti zice inima sa ii dai). Cele mai importanate 2 lucruri: 1. da o sansa 2. fii tu insati (aceasta include si actioneaza cum ai vrea, zambeste, tipa, ascultati inima, gandeste, fa ceea ce visezi, nu te lasa intimidata sau influentata – mai putin cand este vorba despre sfaturi bune, exista mereu un om mai intelept ca tine, si daca chiar nu este, exista Dumnezeu). Sper ca te-am ajutat!

| adddaa a răspuns:

Sincer, mie mi se pare dubios. :-s
In locul tau nu m-as duce si l-as ocoli...
Ceea ce imi povestesti tu imi suna cam... riscant si de neincredere. straight face
Nu poti sti ce este in capul lui, sau ce urmareste. Te rog, ai grija!
Sper ca te-am ajutat. Pupici :*

| ButterflyMiley a răspuns:

Pai eu zic sa aiba grija! nu se stie cu cine vorbeste

| Morticia0000 a răspuns:

E clar ca nu vrea o relatie serioasa, ci doar sex!

| Ana2Maria2Ta a răspuns:

Omul trebuie sa iti spuna cat mai repede ce are de gand, asa se intampla pe site-urile de dating acolo unde tu ca fata esti bombardata cu zeci de mesaje pe minut, imagineaza-ti ca o lungea cu tine 2 luni. atunci spuneai ca e naspet si ca nu stie ce vrea, eu mi-am intalnit prietenul pe http://zemania.com/ si exact cum zici tu doar ca eu i-am dat o sansa si peste putin timp facem un an impreuna