| xRaffy a întrebat:

Ce poate vedea o fata de 15-17 ani la un băiat mai mare cu 10 ani sau 15 ani mai mare de cât ea? Ce relație poate exista între cei doi?

25 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

P*&a, asta poate vedea. Bani, masina, invidia celor din gasca cu care umbla. Rar vezi una de varsta asta sa se combine cu unul mai mare ca ala ii ofera stabilitate si au planuri de viitor. Nu de alta, dar cine e cit-de-cit normal la cap la 25-30 de ani nu se incurca cu minore.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate exista orice relatie vor ei sa existe.

Si legat de ce poate sa vada... la fel, sunt multe lucruri. Pe langa "clasica" iubire de nedescris, pentru care NU ar trebui sa zicem vreun motiv, ar mai putea sa fie si: caracterul, siguranta, oportunitatea, nevoia sau influentele (desigur, inca multe altele). Fie fata, fie baiat... nu cred si nu ar trebui sa fie vreo diferenta (desigur, sa nu zicem chiar 10 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa luam cazul in care fata nu vrea o relatie cu el pentru bani. Ea il poate iubi pentru urmatoarele:
-Are daddy issues (chiar exista, si pot fi uneori urmari ale traumelor din copilarie sau carentei paterne)
-Ii place ca e matur si are principii stabile si gandire matura
-Ii plac trasaturile feței mai mature
Relatia dintre cei doi ma gandesc ca ar fi ilegala, intrucat ea este un minor, dar mie nu mi s-ar parea prea reusita, caci varstele diferite dezvolta conceptii si viziuni diferite asupra vietii si asupra intereselor lor.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Am avut o relatie cu un baiat cu 10 ani mai mare.Eu aveam 15 si el 25.Nu a ținut.A renuntat.Nu totul se rezuma la iubire. Uneori nu e de ajuns sa iubesti. Apoi gândește-te... daca se ajunge la căsătorie, ea va avea 30 de ani, el 40 sau mai mult.Ea va vrea sa iasă, sa se plimbe, sa calatoreasca...el va fi obosit.Si in pat la fel.Ea va avea mereu nevoie.El va fi obosit.Sau va vrea dar mai rar. sper ca ti am răspuns

| Adrian5575 a răspuns:

De obicei, fetele cauta siguranta, un barbat matur, atentie, iubire etc. Daca gasesc toate astea la un barbat cu 10 ani mai mare, nu are de ce sa spuna "nu" unei relatii cu acel barbat, mai ales daca si barbatul vrea o relatie cu ea.
Acum nu se stie cat va dura aceasta relatie, pentru ca, fata fiind inca mica, isi poate schimba oricand gandurile, visele, drumul in viata etc., Adica sa devina o femeie cu capul pe umeri.
Sunt destule sanse si sa ramana impreuna pentru ani buni sau chiar toata viata, depinde cum decurge relatia lor si cum se vor intelege pe viitor. Numic nu este imposibil.

| NotNamed a răspuns:

Interese sociale sau financiare. Iubirea adevarata e prea rara in astfel de cazuri pentru a putea fi mentionata. N. avem ce face. Democratia e un dezastru la nivel mondial.

| Simpatic a răspuns:

Daca diferenta este foarte mare fata poate fi o materialista, sa nu uitam ca si astea mici pot fi asa caci duca cum spunea candva o piesa rap "prietena ta e o curv*, pentru ca masa a fost curv*. pentru ca masa lu masa a fost curv*" deci au chestia asta in sange.
Totusi 10-15 ani nu e ceva enorm sa vezi unde sunt cazuri de 30 si ceva de ani ce interese sunt...

| Frank51 a răspuns:

Orice fel de relație. O diferență de vârstă de 5 ani este acceptabilă, mai ales când femeia este mai mică, dar este de preferat ca partenerii sa fie de aproximativ aceeași vârstă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate vedea că e băiat. Iar cum la acea vârstă, vârsta nu se vede, ea nu are importanță.

| mgtow a răspuns:

Au o gandire proasta ele crezand ca aia sant cei mai perfecti pentru a avea o relatie si la sfarsit raman dezamagite

| Gusticel a răspuns:

Nu stiu. Tot ce as putea vedea eu la unul cu 10-15 ani mai are decat mine, ar fi un nenea caruia trebuie sa ii zic "buna ziua/sarumana". Nicidecum un potential partener. Dar vorba aia, gusturile nu se discuta.

| tonyc7 a răspuns:

Depinde de baiat. Daca e unul bun si educat (caz mai rar), acea fata se va simti foarte bine alaturi de el. Si va vedea maturitate masculina, in primul rand.

| Freya1 a răspuns:

Asi intreba-o pe iubita actuala a fostului meu.Cred ca a luat-o de la 15, 16 ani sunt de un an impreuna si el are 30.
Din cate pot eu sa imi dau seama sunt unele ce ii iau pentru bani si sunt uni ce la 30 de ani, 40 nu au mai multa minte decat unul de 15/18 si atunci se inteleg.
Nu stiu exact, exista fel si fel de relații in lume dar doar ei pot sa stie ce e in mintea lor.Fostul meu spre exemplu din cate il cunosc pe asta a putut-o prostii, ca atunci cand a umblat cu una de varsta lui la lăsat naibi si s-a dus cu altul iar cu altele mai măture un pic nu se descurcă ca judeca mai limpede.

| darrio2007 a răspuns:

Problema este ca fata este imatura, la acea varsta. Nu se poate vorbi de o relatie intre ei. Lui ii plac fetele tinere si atat. Cand se va plictisi de ea, o va arunca ca pe o masea stricata.

| AlexValentinn a răspuns:

Daca ai mentionat varsta fetei intre 15-17 ani iar varsta baiatului ai zis 10-15 adica baiatul sa aiba 25-32, inseamna ca vede ori bani, ori maturitate fata de ea ( mai rar sa il aleaga cu adevarat pentru asta ), ori are un statut social inalt si umbla prin cercuri cu oameni influenti unde de altfel fata nu ar putea ajunge acolo fara el ( bine asta vorbim in cazuri in care fata are 25+ si barbatul 40-50+), ori e o panarama careia ii plac barbatii cu experienta, de obicei fetele serioase nu se uita la barbati cu mult peste varsta lor. Eu din ce am vazut, fete de 15 cu baieti de 25 30 sunt niste panarame inca de mici, asta devoreaza organu genital masculin. Aveam si o colega care tot asa statea cu unu de 30 si ceva si zicea ca vede la el maturitate, iar la baietii de varsta ei nu avea ce invata, dar mie imi suna mai mult a panarama decat a vrea ceva maturitate langa ea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Protectia pe care nu a avut-o de la tatal ei.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ptr distractie se incurca cu minore.

| Mosotti a răspuns:

Pe deoparte interesul daca e, pe de alta poate vedea maturitatea care nu o vede la cei de varsta ei, se intampla sa se indrag de unu din asta si sa nu aiba alt interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unul de 25 e deja pe treaba cu banii lui cu mașina excursii bun la pat etc
Eu înțeleg una de 17 ca ia unul pana în 30 sincer
Cu unul de 17 18 ce face? Se da cu bicla și iese la suc de 15 lei?
Bunicile noastre erau măritate la 17 corpul și mintea sunt coapte la ele pana la 18 ani
Au nevoie de relație completa nu copilarisme
Noi bărbați abia după 20 încolo mai învârtim un ban o mașină o chirie la oraș
Majoritatea stam la părinți și ne jucam pe pc sa fim sinceri
Nu ajungem boss de la 18 ani
Bine ar fi dacă ar ști și ele una alta de viață că majoritatea vor bărbat la 40 cu afaceri în 10 țări dar nu știu să încălzească o ciorbă la nevoie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Puii mei, si eu as ciocani oleaca multe dintre astea de 15-16 ani pe care le vad pe strada, dar ma opreste Codul Penal in mm de treaba...winking

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca si ea si tu sunteti de acord merge, daca esti baiat destept, nu se intampla nimic. Va trebui sa faci cumva sa nu poata demonstra la o adica ca ati facut sex, sa nu fie martori si nimic.
Il faci protejat de fiecare data, cam asa se face.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Bineinteles ca merge, dar da-o naibii, e risc maxim. I se pune aleia pata sau lu' tac'su dupa aia sa te reclame la politie pentru corupere de minori. Mai degraba joci ruleta ruseasca decat sa faci asa ceva. P.S. Sex protejat si dus cu sosetele in picioare. Mai bine nu...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si cum demonstreaza ca ai fost cu ea la pat?! Si tacsu de unde demonstreaza?! Bine, daca te afisezi si bati toba...si stie tot satu`, logic ca e posibil sa se intample.
Sex protejat trebuie oricum, ca sa nu ramana gravida, si nu doar daca e minora.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Protejat prin pilula, vasectomie, calendar (care e foarte eficient daca are ciclul regulat), orice, numai mizeria aia de cauciuc jegos nu! Cum demonstreaza... o face tac'su sa zica tot. Sau o duce la doctor, concluzioneaza ca are supapa sparta, declaratii, declaratii... tot tu pici nasol. In fine, ca de obicei la noi, zeci de mii fac fara probleme si din an in paste mai pica cate un prost sau ghinionist care e si pedepsit pentru asta.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce declaratii, ca poate sa aiba supapa sparta si de la altii.
Bine ca nu e normal sa se ajunga asa, insa daca iti place una f tare si vrei, merge, depinde de inteligenta.
Dar sigur ca e mai bine de evitat daca se poate.
Sti cum e, legea e o bariera in fata careia se opresc boii, sar dulaii si se strecoara cateii.