| niko23 a întrebat:

Ce poti face intr-o casnicie de peste 30 de ani daca femeia cu care traiesti te desconsidera si nu te apreciaza oricat ai munci? Consum alcool ocazional, nu sunt violent, coleric sau alte motive. Din orice nimicuri zic eu te pune la punct, precizez ea nu a muncit niciodata, la servici ma refer, e casnica, avem 3 copii, toti insurati si la casele lor, eu sunt constructor.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O bagi in pi la masa si afara cu ea. Pt o umezeala interna te vaiti nu e bine

| Mosotti a răspuns:

Parere proasta despre ca stai cu ea! E f clar. Sau nu ii permite sa mai faca asa daca nu vrei sa pleci, nu vreau sa-ti dau eu idei cum, te descurci tu.

Si tu? I-ai dat atentie? Ai inteles-o? Ai satisfacut-o sexual? Te-ai purtat frumos de cand ai fost cu ea? In conditiile astea se poarta asa?
Sau nu ai fost okey, si dupa aia a inceput?

Cand a aparut schimbarea ei in rau? Sa aiba pe altul` si sa nu stii tu? Iese des din casa, sau nu? E doar o presupunere, daca are 60 ani, nu mai are cum, dar daca e de 45-50 poate fi.
Daca tu stai cu ea acasa mereu, iar nu are cum.

| Holiday a răspuns:

Taie-i finantarea. Bine, asta trebuia s-o faci demult...

| alina2k18 a răspuns:

Pur si simplu asta e stilul ei, banuiesc ca e de 30 de ani asa dar probabil o data cu varsta intervin si alte schimbari.
Daca nu te aprecia nu facea 3 copii cu tine;) si fiind casnica ea s-a ocupat de ei in ce priveste cresterea si educarea lor si banuiesc ca esti mandru de copiii tai.
Nu pune la suflet, las-o sa-si faca programu :)) oamenii de genu cicalitori si nemultumiti nu sunt asa rai de fapt si in sinea lor nu te desconsidera pur si simplu asta e personalitatea lor.
https://www.youtube.com/watch?v=dg4IRvm3eW0
:))

| Bizon95 a răspuns:

Mergi la un avocat specializat in divorturi si vorbeste cu el serios
e clar ca VACII i s-a urat cu binele, iar daca o parasesti brusc, s-ar putea sa mananci rahat la divort (sa iti ia tot ce ai)

IN ORICE CAZ E DE PARASIT VACA, numai tu muncesti si ea te trateaza cu rahat... NIMENI nu trebuie sa inghita asa ceva

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă femeia e la menopauza, ferește-te... Dacă nu, impune-te!