| BlueDark a întrebat:

Ce relatie aveti cu fratele/sora voastra?

Eu am un frate si o sora...Imi vine sa ii strang de gat uneori

Răspuns Câştigător
| laurentiavl a răspuns:

Oricat de enervanti si insuportabili n-ar fi ei, trebuie sa-i iubesti asa cum sunt, pentru ca in viitor ei iti vor intoarce spatele. Si crede-ma nici o prietenie nu e mai frumoasa decat cea frateasca!
Eu personal am o sora mai mare, si e ciudata si insuportabila! Insa o iubesc asa cum este. Ea e ciudatica mea!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru laurentiavl):

As zice, nitel in completare, nu neaparat necesara, poate abisala! Anume ca, daca uram ceva la un om, indiferent de pozitia famliala sau nu, dar mai ales familiala, (caci acolo ne regasim goi intotdeauna), ziceam ca de fapt uram uratul din noi insine.DA! IUBIREA ESTE PUTEREA SUPREMA!
Adevarul asta este, precum ati expus si imi place alegerea intrebatorului.

30 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am un frate dar e cu mult mai mare decat mine.
Cand eram mici ne bateam mereu dar dupa ce am crescut am inceput sa ne racim acum e casatorit locuieste in blocul de vizavi de mine si ne mai vedem pe geam sau mai vine pe la noi la o poveste dar nu avem foarte mare tangenta

| anonimg a răspuns:

Suntem 3 baieti si o fata.
Ne-am inteles binisor, mai ales ca am trait in mare parte din timp despartiti: 2 la mama, 2 la tata. ^_^

| lpavel a răspuns:

Te cred dar daca ai trebui sa-ti dai viata pentru unul din ei n-ai mai sta pe ganduri laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Am doua surori sad si crede-ma ca e mai bine sa ai un frate si o sora. Prima mai mica, care este o scorpie imposibila, si a doua care este o scorpie si mai imposibila, mai mare decat mine.

| Emma30555 a răspuns:

Chiar dacă te cerți cu frații legătură dintre voi este f puternica. E frumos ca sunteți 3 la părinți, mulți sunt singuri la părinți și e mai trist. Orice s ar întâmplă și oricâți prieteni ai avea frații mereu îți vor dori binele necondiționat si rămân de baza pe tot parcursul vieții

| BlueDark explică (pentru Emma30555):

Sa le-o spui lor, care la 5 ani m-au abandonat intr-un copac si la majorat mi-au pus polistiren in felia de tort laughing

| Emma30555 a răspuns (pentru BlueDark):

Da când sunt mici sau adolescenții e mai complicat happy Bine ca s-a terminat cu bine

| BlueDark explică (pentru Emma30555):

Mai stii ce le tuna?! happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu nu am decat sora!
Diferenta de varsta este de 2 ani (cu aproximatie).
Cand a aparut in casa, mi-a ocupat, prin vointa parintilor mei patutul meu de fost sugar!
Desi ma prevenisera ca o sa am o sora, (nu stiam ce inseamna asta la varsta mea de 2 ani si 3 luni!), mi-a venit 'cu spume ' sa o vad luandu-mi locul in afectiunea parintilor!
Intr-o zi, m-a enervat ca plangea foarte zgomotos, mai era si in patutul meu ( considerat ca fiind si proprietatea mea pierduta).
Asa ca am pus toate pernele peste ea! Tin minte si acum! Instinc CRIMINAL!
Norocul meu a fost servitoarea care m-a salvat de la o crima, mi-a salvat sufletul pacatos!
Mai tarziu ne-am inteles excelent, trecand cu bine si de testul incestului! Caci avem o morala CRESTINA! In plus, mi-a prezentat colege mai frumoase decat ea!
Acum este in USA si am scapat de ea!
Dar mi-e dor de ea, nu am mai vazut-o de ceva multi ani!

| BlueDark explică (pentru oprescudorin11):

Esti sanatos la cap? laughing

| oprescudorin11 a răspuns (pentru BlueDark):

Doctorii psihiatri au zis ca big grinA!
Daca au gresit, pot fi ei susceptibili de ne-sanatate mentala!
Tu ce crezi?

| Clorox a răspuns:

Am o sora de 30 de ani, nu prea tin legatura.
Am un frate de vreo 28 de ani cu care tot nu tin legatura, nu prea il suport si nu mai vorbesc cu el de un an. Si mai am o sora de 18 ani, cu ea n-am probleme, vorbesc mereu.

| anamariarot a răspuns:

Eu am un frate mai mic cu 2 ani decât mine, iar în copilărie nu exista zi în care să nu ne batem, dar bătaie cu toată forța laughing. Acum ne înțelegem foarte bine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Am un frate mai mic cu 5 ani dar ne intelegem foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt certat la cutite cu fratii mei mai mari. Si na, noi suntem oameni "maturi". Eu am 27 ani ani, fratii cu 6 respectiv 7 ani mai mari. Dar neintelegerile familiale. Si fratele mijlociu in urma cu ceva timp m-a jignjt rau. A scris ceva pe messenger si i-am promis ca atunci cand i-am prins picioarele in cartier, pleaca cu SMURD-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asemanatoare cu a lui Angel mai sus.

| PumpkinDoll a răspuns:

Una super de ****, pentru ca n-avem nimic in comun

| Victoria18 a răspuns:

Foarte buna zic eu, ne mai certam dar foarte rar...

| BlueDark explică (pentru Victoria18):

Daca sora-mea ar fi ca tine...

| AliTheo18 a răspuns:

Ai perfecta dreptate, nu stiu de ce, dar la toti fratii e asa. laughing Dar totusi va iubiti, sa stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Ryaaan a răspuns:

Ba iti vine, nici eu cu sora mea nu suntem lapte si miere, ma enerveaza o enervez, nu-i lua pe astia care zic ca esti nebun sau d'eastea...nu se stie cum ai fratele.Doar,ignora-l sau fa-l sa te respecte, sau respectati-va reciproc! Good Luck!