| inna a întrebat:

Ce sa fac daca ma simt foarte stresata si numai am chef de nimeni si de nimic?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Mai rabda un pic ...ca vine vacanta!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Papa cioco, pune niste rock sanatos si topaie, zbantuie-te vreun sfert de ora, iesi apoi si fa juma` de ora de jogging, dupa, vii si faci un dus, iti faci o salata de fructe proaspete, te uiti la un film care sa te tina cu sufletul la gura, iar inainte de somnic, bei un pahar de vin rosu! >>> iar maine ai sa fii alt om, adica ok! Daca nu, mai scrie-ne, inseamna ca e mult mai grav! SUccess!

| anonim a răspuns:

Intra pe TPU si iti trece.laughing

| Cryss a răspuns:

Mananca ciocolata, te binedispune big grin.

| maya_4030 a răspuns:

Suplimenteaza-ti ratia de calciu, e clar ca ai nevoie si incearca sa le iei toate asa cum vin, rezolvi ceva mai mult daca te stresezi? nu, asa ca relaxwinking

| crookedsight a răspuns:

Pofta vine mâncând. Fă ceva, orice, ieşi cu cineva, chiar dacă nu ai bani, mergi la o plimbare. Stările astea sunt provocate de statul degeaba.
Substanţele chimice care te fac să te simţi bine nu se secretă stând degeaba, plângându-ţi de milă. Acţionează.

| me_6767 a răspuns:

Faci ceva ce iti place si te relaxeaza.
cer-i cuiva ajutorul.

| bc83boom a răspuns:

Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenele tale, nu te ineca in gandurile tale, e nasol, incearca sa te distrezi, ai sa te simti mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc serios, sunt ceaiuri anti-stres la plafar sau la farmacie.Cat despre starea ta, e normal, se schimba anotimpul etc. Daca continua starea ta mergi la un medic o sa-ti prescrie niste medicamente din plante anti-depresive.Multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce anume te relaxează?
Aplică la maxim acele stări de bine: băi cu sare de mare, muzică, plimbarea în aer liber (vine vacanța -începe distracția!), etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna ti un prieten si iesi la o plimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti maritata cumva si sotul nu te intelege? ai si un copil mai plangacios? mai si muncesti la munca si mai vii si acasa si mai faci si treaba si mai si gatesti, speli si calci, asta da stres.si nu ti mai arde sa mai iesi nici la plimbare nici cu prietenele...pentru ca nu ai timp.

| deya16 a răspuns:

Ai auzit. du-te la plafarrolling on the floor)).sau.la nebuni mai bine.rolling on the floor