| Iulyus57 a întrebat:

Ce sa fac daca tatal meu vitreg se ia de mine din orice motiv chiar daca de multe ori nici nu fac nimic iar de multe ori si mama este de acord cu el iar asa rezulta ca amandoi sunt impotriva mea, ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Mirunamira28 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa discuti cu mama ta, sa-i spui ce ti se pare nedrept.La urma urmei e mama ta si e constienta ca nimeni nu te va iubi mai mult ca ea..rareori se intampla ca un barbat sa accepte copii altora ca si copilul sau.Nu trebuie sa te scarbesti si sa inveti sa accepti ca niciodata nu iti va oferi caldura unui parinte

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt violenti cu tine si te bat, sau te pedepsesc si te lasa lasa nemancat, atunci poti cere ajutor la TELEFONUL COPILULUI - care-i gratis - sunand la 116-111

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Andreeush a răspuns:

Spune-i mamei tale că nu e corect cum se comportă tatăl tău vitreg.