| Mdiidn a întrebat:

Ce sa fac sa uit de tristete de iubire dupa o persoana...

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sufletul are sertare! Inchide trecutul in ele dar dupa ce ai invatat din greseli.Ia totul de la capat, esti tanara, frumoasa.Meriti ceva mai bun.Si nu uita un lucru : cand te ridici de jos, priveste departe!

| Phantasmagoria a răspuns:

Gandeste'te cat de mult poti la persoana respectiva! Daca incerci sa o uiti si sa nu iti amintesti de ea, mai usor iti va fugi gandul. Daca faci in mod contrar va merge. Eu am incercat.si cu timpul nu am mai fost afectata. Bafta:*

| Borgir a răspuns:

Gaseste pe altcineva si substituie tristecea cu ceva mai placut!

| Georgianaax a răspuns:

Micutzata, vezi ca cea care a pus intrebarea e fata.nu baiat, mai citeste si tu numele din cand in candwinking

| Кристина21 a răspuns:

E diferit de la o persoana la alta,dar te poti gandi ca u stai si plangi dupa ea, ea poate rade si ii e bine, si gandul ei nu e la tine.
Nu e ultimul om, trebuie sa te gandestiin primul rand la tine si la sufletul tau.

| Кристина21 a răspuns:

Ma refeream la persoana si e de genu' feminin dca nu sjtiai

| andra4u a răspuns:

Timpul vindeca totul.chiar nu poti uita momentele petrecute impreuna asa usor.Depinde si de personalitate.Totusi,ai putea sa iesi si sa fi inconjurata de multe persoane cu care saa ai ce suiecte dezvolta, deoarece asa nu te vei mai gandi asa mult la acest lucru care e destul de greu vindecabil.

| Cåpåċεl a răspuns:

Gaseste alta iubire care iti distrage gandul de la aceea persoana

| AIPS a răspuns:

Poti sa te duci intr-un loc care te face fericita cum ar fi intr-un parc de distractii, prin oras, sau incearca sa nu te mai gandesti la acea pers si sa faci cava ce iti place!

| Beatrice_5910 a răspuns:

Numa bine ii sambta te poti duce in club cu fetele si sa te distrezi happy

| Ralluxd a răspuns:

Primul lucru. Nu te mai gandi la nimic ce iti aduce aminte de persoana respectiva.Si stiu cum asta nu va fi chiar posibil, incearca sa gasesti lucruricare te atrag. Eu stiu. Citeste o carte. Asculta niste muzica.Al doilea lucru. Cel mai eventual discuta cu o persoana care te poate intelege si care iti poate da niste sfaturi. Sigur te vei simti mai bine, dupa aceea. Incearca sa lasi in urma aceasta''tristete''. Gandeste-te la ce e frumos.Fii optimista! Bafta!

| alinanicoleta99 a răspuns:

Nu stiu. distreaza-te sau?! combinate cu altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu, dar timpul si prietenii, posibil si o noua iubire le va vindeca pe toate happy ai sa vezi :*

| catalin808 a răspuns:

Sfatul meu e simplu: Strangi niste banuti (intre 50 si 100 delei, depinde de caz), te bagi intr-o carciuma (in alt oras de preferat, sa nu te vada lume cunoscuta) si bei, bei pana cazi sub masa.

S-ar putea sa nu te ajute laughing da merita incercat!