| urgentr a întrebat:

Ce sa ii fac cadou mamei mele de craciun? Si de ziua ei care e in 29?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadouri pentru mama de craciun si nu numai :
* carti
* parfum
* cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
* bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
* esarfa sau fular
* manusi din piele
* telefon mobil
* aparat foto digital
* rama foto
* fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
* album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
* obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
* antichitati
* geanta sau poseta
* ceas de mana
* portofel
* obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
* ghiveci cu flori
* buchet de flori
* vaza
* set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
* set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
* obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
* oglinda
* port carti de vizita
* glob zapada
* masa la restaurant pentru parintii tai
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* caseta pentru bijuterii
* bol decorativ
* lampa sau veioza pentru citit
* suport lumanare si lumanari parfumate
* set aromoterapie
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt in magazine cadouri gata pregatite pentru craciun, acestea pot contine produse cosmetice care plac foarte mult femeilor. Apoi poti sa-i cumperi un buchet de flori, preferate de mama ta alaturi de o felicitare in care vei scrie cat de mult o iubesti.

| Psihiatra a răspuns:

La multi ani mamei tale! pai tu ar trrebui sa stii ce`i place.eu ti-as sugera sa te "aliezi" cu cineva din familie si sa-i cumparati ceva mai scump, cum ar fi o pereche de cercei de aur eleganti(daca poarta), sau un lantisor cu medalion din aur.la o femeie, cel mai bun cadou este o bijuterie. o sa-l aprecieze, mai ales ca e de la persoanele cele mai dragi ei.

| Denisa85 a răspuns:

Pai de Craciun ii poti lua ceva de genul: o bascuta tricotata (se poarta.), sau ceva care sa semnifice Craciunul, un tablou cu cina cea de taina etc.
De ziua ei ii poti face o cana personalizata cu numele ei, un ceas, un parfum bun, cosmetice in general.
La multi ani si sarbatori fericite!kiss

| baru a răspuns:

Sall. Mamei tale La Multi Ani, sa fie eanatoasa si fericita. Ca si cadou, o iconita sau un lantisor.pa

| GaBBiii a răspuns:

Cel mai frumos cadou este a te afla langa ea si sa o sustii de fiecare data! Deci de craciun ii vei arata ca tu vei fii intotdeauna langa ea si o vei sustine! De ziua ei ii vei arata cat de mult tii la ea! Eu cred ca un cadou nu trebuie sa aiba valoare in bani, ci o valoare sentimentala! Sarbatori fericite alaturi de mama ta si de cei dragi! Sper ca te-am ajutat!

| Alexissss a răspuns:

Cel mai bine este sa-i faci cadou ceva personalizat o cana, o perna de preferat ceva ce foloseste zilnichappy

| andrutzic a răspuns:

Depinde de gusturile fiecareia.
Eu i-am luat un set de ingrijire personala, o vopsea de par, un parfum si o sa ai iau un buchet de flori. Poate o sai cumperi si u la fel. Sper ca te-am ajutat

| Pissy_Mona_1998 a răspuns:

Pai...ii poti cumpara un lantisor finut sau o pereche de cercei sau o cutie de bomboane...ai multe variante acum depinde de mama te ce ii place, mult succes!

| RedFairy a răspuns:

De Craciun, eu i-as lua un ingeras din acela de pus in varful bradului. Acum se gasesc foarte frumosi. Iar, de obicei, mamele pun acest ingeras pe o crenguta, cand este bradul gata.
De ziua ei, o carte (mamele au atat de putin timp sa citeasca) frumoasa si, desigur, o floare (vie, in ghiveci!).

| andreeaelena89 a răspuns:

Poti sa ii faci cadou un buchet cu trandafiri rosi, o cutie de bomboane si un set de parfum si spray. Asta i-am facut eu mamei mele cadou si sa bucurat mult sau cel mai valoros cadou e de a te afla langa ea sper ca te-am ajutat.

| Emy_Lopataru_2002 a răspuns:

Îi poți face orice cadou mamei tale, oricât de mic ar fi.
Ea va fi foarte bucuroasa pentru ca este de la tine, si asta înseamnă cel mai mult...