| TheExpert01 a întrebat:

Ce sa ii spun profei mele de mate ca sa nu se supere pentru ca nu vreau sa merg la ea acasa sa fac meditatii(mie nu-mi trebuie meditatii sunt doar pentru pregatire la olimp.)FUNDA!

6 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Pune-i pe ai tai sa discute cu ea ar fi mai diplomati..si stiu cum sa vorbeasca cu ea..si tu zici doar ca ii asculti pe ai tai ca asa trebuie.

| anabelisa a răspuns:

In primul rand,nimeni nu te poate obliga sa mergi la ea acasa pentru a-ti da meditatii.
In al doilea rand, daca nu poti rezolva situatia sigura, poti apela la parintii tai pentru a o lamuri ca nu ai nevoie de consultatiile ei la matematica.
Asadar, nu fii timida si expune-i intr-un mod mai elegant, motivul.

| TheExpert01 explică (pentru anabelisa):

Timid+ parintii mei vor sa ma duc...

| Anișoara963 a răspuns:

Spune-i ca deja te descurci mai bine, si ai nevoie de o pauza, si neaparat cind o sa intimpini dificultati din nou o sa faci iarasi meditati cu ea.

sau spune-i ca te descurci foarte bine la matematica si iti este de ajuns orele suplimentare
sper ca te-am ajutat

| leta1998 a răspuns:

II spui pur si simplu ca faci exercitii tu acasa si ca nu ai nevoie de meditatii neaparat. Sper sa nu va suparati!

| yGumitzaCuMentay a răspuns:

1.Pai ti-asi sugera sa ii spui ca in ziua aia ai treaba sau ca ti-e rau sau chestii din acestea.
2.Pai ai mai putea sa ii spui ca nu vrei pentru ca tu esti doar pentru olimp. sau ca faci acasa pe niste caiete sau de pe calculator!
-SPER CA TE-AM AJUTAT!