| anuta_1198 a întrebat:

Ce sa le iau parintilor cadou de craciun tinand cont ca nu am foarte multi bani?

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Pentru mama poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.

Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru tata care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori. Sau:
https://www.miniprix.ro/love/?gclid=CJHVmPDQ5qwCFUGFDgod5A92Kw
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

5 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna :tatalui ii poti cumpara un aftershave iar mamei o crema si scapi foarte ieftin in jur de 60 lei.Bine acum depinde si ce cremna cumperi. poti sa-i iei de la gerovital. sunt bune si nu sunt scumpe!

| DanAmarandei a răspuns:

Eu sunt de parere ca le poti personaliza un obiect ieftin, sau le poti face tu ceva (bratara, fular impletit, un desen); O idee foarte faina ar mai fi sa le faci un colaj din poze facute de-a lungul vremii. cu tine copil, dinainte sa te nasti tu, de la casatoria lor, din concediile lor si asa mai departe. Cred ca ar aprecia un astfel de gest mult mai mult decat orice obiect. Si o scrisoare prin care le spui pentru ce-i apreciezi. Succes!

| Takocska a răspuns:

O manusa la mama ta si un fular lui taica tau si scapi cu maxim 60 de leihappy

| Sliix a răspuns:

Heei :* Ai putea sa le iei la fiecare cate o rama frumoasa cu ceva specific craciunului in care sa pui o poza cu voi. happy Si o cutie de bomboane impachetata frumos. big grin Dar oricum, conteaza cel mai mult faptul ca le esti aproape de sarbatori. :*

| Miruu9 a răspuns:

Pai ai putea sa cumperi o rama frumoasa, cred ca nu sunt chiar atat de scumpe, si sa inramezi o poza cu voi 3! Asta vreau si eu sa-i fac mamei mele. Bine, oricum, fiind parintii tai o sa le placa orice o sa le iei, mai ales pentru ca gestul conteaza!