| SERIALS a întrebat:

Ce se intampla cu lumea asta? De ce nu ii accepta pe homosexuali? In tarile inalt dezvoltate nimanui nu-i pasa cu cine ti-o tragi, dar in tarile slab dezvoltate unde predomina asa-zisul crestinism, lumea judeca si uraste homosexualitatea.
Am citit comentariile a multor utilizatori pe Facebook, azi s-a organizat marsul solidaritatii, Pride in Republica Moldova. O multime de fanatici crestini s-au comportant oribil. Oare Biblia ne invata sa ne uram unii pe altii? Sa omoram, sa ii ucidem pe oamenii care is altfel? Daca asta ne invata biblia, atunci am nimerit pe alta planeta.
Ieri crestinii au organizat un mars al familiei traditionale si astazi au continuat spectacolul. Nu vor sa accepte homosexulii. Multi se tem ca vor strica familia traditionala, desi nu vad cum s-ar strica daca vreo 90% din populatie e hetero? Imi explica cineva ce se intampla cu asa-zisii crestini fanatici? Eu nu inteleg comportamentul lor inadecvat? Sunt sigur ca ei fac pacate in fiecare zi dar de ce isi permit sa judece si sa instige lumea la ura?

63 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Crec uiti ca-n biblie e chiar un episod cand zice ca Dumnezeu a uncis un oras intreg din cauza homosexualitatii, deci vedem de unde provine ura pentru ei big grin. Eu n-am nimic cu ei cat timp nu se afiseaza ostentativ. Dar bine, eu am probleme si cu cuplurile hetero care simt nevoia sa-si arate afectiunea in vazu lumii, mi se par de-a dreptu penibile, mai ales intr-un spatiu foarte restrans cu multi oameni tip mijloace de transport. zici ca n rezista 10 minute cat trebuie sa stea in transportu ala sa nu inceapa sa se linga.

| CreepyCrow a răspuns:

E o gramada de ipocrizie. In Biblie se spune despre multe alte lucruri ce sunt interzise (divortul, a purta haine din materiale amestecate etc). Pe astea de ce nu le vad? Isi aleg doar ce vor ei. Scade populatia. De parca 7 miliarde sau cati suntem nu sunt de ajuns. Se ling. Sa iasa pe strada sa vada cupluri hetero care fac la fel. Suntem oameni si oameni, daca unii sunt mai sexuali si se exprima prin asta atunci sunt si persoane decente care prefera sa pastreze intimitatile pentru acasa. Nu poti extinde un asa lucru asupra unei intregi comunitati. N-ai cu cine sa te lupti. pentru ca nu conteaza cate argumente logice le arati, ei tot cum stiu ei o tin. Poate peste cateva generatii...

| Plato a răspuns (pentru CreepyCrow):

Mai bine vad doi hetero cum isi vomita in gura, decat doi gay ce se tin de mana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sa nu exageram sad

| CreepyCrow a răspuns (pentru Plato):

Tocmai ce spuneam. Ca daca vad ca exista si in natura la animale homosexualitatea "da ce, noi facem ca animalele?"
Atat am avut de spus, nu o sa ma lupt cu morile de vant

| RAY a răspuns:

Eu urasc radicalismul atat,sub orice forma si am observat ceva miscari radicale homosexuale, feministe,misogine,homofobe,sunt neutru de asta nu suport radicalismul,e adv ca se promoveaa in mod radical homosexualitatea,se promoveaza asemenea personaje indiferent de valorea lor doar pentru ca sunt homosexuali,minoritatile au drepturi mai mari ca majoritatea,practic a fi normal a devenit ceva anormal, eu sunt hetrosexual, nu sunt homofob, dar sunt impotriva radicalismului, ca se fac gay e treaba lor, nu ma intereseaza, natural e sa facem sex cu fetele noi baieti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu o să răspund de ce nu îi acceptă lumea, o să vă răspund de ce nu îi accept eu. E ușor să vorbești din auzite, din ce se spune, din ce crezi, din teorie.
Eu vorbesc din experiență. Am avut de a face cu homosexuali. Experiența mea din decență nu o să o comunic aici. Am aflat astfel pe pielea mea cât rău pot să facă în jurul lor, unui om normal. Din cauza asta i-am urât pe toți ca Genghis Khan, care întâi îi tăia cu sabia și doar apoi eventual le făcea proces. Apoi am devenit mai tolerant și am decis că ai și ei dreptul să trăiască.
Cu ce nu sunt de acord. Cu căsătoriile homosexuale legalizate. Cu demonstrațiile de stradă, în care cer drepturi, ca și cum ar fi oameni, normali, pentru că, citez, așa sunt ei, adică concep o existență contra naturii ca ceva firesc, real, ok, cool. Nu sunt de acord să aibă dreptul un cuplu de homosexuali să adopte copii. Nu accept afișarea în public, indecența, tendința de a impune cu forța o atitudine din partea celorlalți, impunerea din partea lor ideii că asta este o altă formă de iubire ca oricare alta. Ce fac alții, ce atitudine au alții, nu e treaba mea.

| mihai69 a răspuns:

Cuvăntul „creștinism" are prea adesea (din păcate) un „Ș" în plus...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Saracie, lipsa de educatie, frustrarile multiple aduse fix de "viata crestina" duc la asa ceva. Nu ai ce le face...

| Frank51 a răspuns:

Nu vreau sa starnesc o discutie inutila, e doar parerea mea. Homosexualii sunt oameni care sunt atrasi sexual de persoane de acelasi sex. Se poate intampla sa te nasti cu aceasta boala, sau sa o dobandesti pe parcurs. Se poate de asemenea sa fi bisexual, sa te atraga ambele sexe.

Bun, acum parerea mea legata de homosexualitate in general. Atata timp cat ai sufletul pur, nu conteaza ce fel de orientare sexuala ai. Hormonii sunt dificil de inteles, corpul uman este inca un mister, asa ca nu are rost sa judecam oamenii pentru simplu fapt ca asta sunt ei. Daca ti-e foame mananci, daca ti-e sete bei apa, daca te atrage sexul opus, o faci cu el si gata. Este un lucru esential de stiut, faptul ca nu poti invinge creierul.

| chuckmanson a răspuns (pentru Frank51):

Trebuie să te corectez. Homosexualitatea nu este o boală, nu există niciun studiu serios sau obiectiv care să relateze homosexualitatea cu niciun fel de factor patogen, hormonal, psihologic, mental etc. care să cauzeze acest tip de atracție sexuală. Cauza nu este încă complet cunoscută, dar în principal se crede că este datorită unor factori genetici.

| Frank51 a răspuns (pentru chuckmanson):

Exact, tocmai de aceea am pus-o in aceasta categorie. Oricum, doar o persoana care sufera de asa ceva poate sa stie exact ce este si cum se simte, noi nu putem stii niciodata. De aceea ar fi bine sa nu ii judecam, pentru ca nu putem judeca ceva despre care nu stim nimic.

| Hammurabi a răspuns (pentru Frank51):

Yeeeee. Toate fundele din lume pentru tine Frank.
Pentru concluzia postării tale :
"Cu sufletul pur, și cu p**@ în c*r."
rolling on the floor

| Frank51 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu esti normal laughing

| Hammurabi a răspuns:

Ce anume trebuie să accept la homosexuali?
Nu mă interesează ce fac ei în dormitor, nici cu cine se iubesc, nici în ce poziție și-o trag... nu e treaba mea.
Dacă în comunitate s-ar comporta civilizat, neostentativ ca orice om normal, nici n-aș știi de existența lor.
Deci ce anume să accept? Felul în care se f** ei?
Dacă o fac în spațiul privat și nu în locuri publice, pot să se considere acceptați.
Asta nu înseamnă că nu mi-e scârbă de așa ceva. Dar e problema mea, o țin pentru mine, n-o expun în spațiul public sau față de alte persoane.
E suficientă acceptare?

| Plato a răspuns:

Homosexualitatea e impotriva naturii, sfideaza firescul.
Nu ma intereseaza cu cine si-o trag, ma intereseaza sa nu ii vad eu sau copiii mei pe strada. Nu vreau sa vomit, nu vreau sa imi traumatizeze copiii.

E gresit, oribil, odios. Dumnezeu ne-a lasat barbat cu femeie, atat. Doar 2 sexe exista.

Nu ne pasa ce fac la ei acasa, ne deranjează doar ca se promoveaza si cer drepturi. Niciodata nu vor avea drepturi, cel putin in Romania. Din punctul asta de vedere, românii gandesc foarte bine.
Nema drepturi, nema promovare, atat.
Apoi duca-se sa-si faca anusurile cat pepenele, sau sa se frece alea cat vor. Dar NU cu drepturi de familie, NU in public.

Homosexualitatea sfidează natura, e anormal si abject.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Plato):

Plato nici eu nu putem sa o zic mai bine.

Plus de asta sa zici ca esti gay/lesbi/homo/trasnexual(a) din nastere este ca si cum ai spune ca te-ai nascut la 10 ani.
Iaar eu mereu am considerat ca toate persoanele ce intra in LGBT au avut o multime de probleme sociale.
Eu de exemplu nu am auzit de vreun baiat care face parte din mai multe grupuri de prieten si care sa fie placut de fete sa devina gay

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Atunci eu sunt o minune, ma jucam de mic cu papusi, imi placea sa ma joc cu fetele si imi plaeau si revistele in care mai apareau barbati, gen, de haine =>gay din nastere

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai fost influentat de un coletiv...si anume cel din familie.Cand esti mic esti usor de influentat, poate ca daca mama sau tatatl tau iti explica de mic ca esti baietel si ce atributii ai tu ca baiat nu mai ajungeai aici.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Ce se intampla cu lumea asta? De ce nu ii accepta pe homosexuali? In tarile inalt dezvoltate nimanui nu-i pasa cu cine ti-o tragi, dar in tarile slab dezvoltate unde predomina asa-zisul crestinism, lumea judeca, si uraste homosexualitatea." pai pentru ca asta este situatia actuala asa e lumea se duce de rapa mai intai o sa cada tariile puternic dezvoltate si pe urma celelalte tari asta se stie protii de la noi stiu adevrul eu am vorbit cu un preot acum 10 zile pe tema asta omul a stiut si isi da seama dupa vorba care e si cum e pricepi si dupa limbajul corpului, adevarul il sti si tu dar nu vrei sa recunosti ca nu mai e mult.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fetele stiu ca nu conteaza aspectul fizic al baiatului conteaza ce scoate baiatul pe gura si cum se comporta si mai important cum judeca si percepe el viata si lumea din jurul lui.
Si sa stii ca acolo unde sunt mai multi atei acolo vei gasi un nr. imens de poponari si acolo unde vei gasi crestini s-au oameni care cred totusi in ceva numarul de poponari este foarte, foarte scazut acum depinde si de tine unde vrei sa traiesti. Da e adevarat tot ce spui dar tu stii de ce se nasc atat de multi pentru ca nenorocitii de pe piata alimentara ne-au PUS ceva in mancare sa stii ca baieti din RO din mediul rural sunt mult mai inteligenti si mai puternici decat astia de la oras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Wow, ce logică, Oxford îți scrie pe frunte..de unde și până unde așa aberații

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Ieri crestinii au organizat un mars al familiei traditionale, si astazi au continuat spectacolul. Nu vor sa accepte homosexulii. Multi se tem ca vor strica familia traditionala, desi nu vad cum s-ar strica daca vreo 90% din populatie e hetero?" pai pentru ca asta e adevarul ei chiar strica familia traditionala si chiar se intampla ei au o alta inclinatie de exemplu prezentatorul de la Asta-i Romania ala a recunoscut ca e poponar si se vede dupa pantalonii pe care ii poarta sunt mulati pe picior.

| chuckmanson a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Hai mai lasă-mă cu familia aia tradițională de care vă doare pe voi. Pentru majoritatea istoriei în mai toate părțile lumii oamenii se căsătoreau de pe vremea când erau copii sau adolescenți. Nicio țară civilizată nu mai face așa ceva. În multe culturi poligamie reprezintă familia tradițională. Dacă vrei să știi, majoritatea relațiilor biblice sunt poligame. Pentru faraoni era ceva perfect normal să se căsătorească cu frații/surorile/copii lor, iar în Grecia antică era ceva perfect normal pentru bărbați să aibă băieți adolescenți drept sclavi sexuali sau parteneri romantici. Deci mai plecați de-aici cu argumentul ăsta mizer.

| Plato a răspuns (pentru chuckmanson):

Prietene, ce ma intereseaza pe mine alte culturi? Noi traim in a noastra. Familia tradiționala la noi, aia conteaza.
Zici de secolul 21 si dupa zici ce bine era pe vremea faraonilor. Da, era minunat sa ma omoare ca am speriat o mâță.
Apoi Grecia antica... prietene, traim in Romania, nu in Grecia, Irak sau Egiptul antic.

Singura posibilitate normala de familie e 1 barbat + 1 femeie.

Cat despre "poveștile" din Biblie, chiar nu esti in masura, dai dovada de redus, nu de mare geniu. Spune ca tu nu crezi, atat. Ca e adevarat sau nu, vom vedea, nu te întrebam pe tine.
Eu zic ca e adevarat, tu ca nu. Ești tu geniu si eu prost? Se poate, dar noi suntem majoritari. Cum zicea Negruzzi: "Prosti, dar multi!"

Mizer e argumentul tau, crede-ma.

| chuckmanson a răspuns (pentru Plato):

Prietene permite-mi sa îți spun că ești prost.Literalmente prost. În primul rand am detaliat cum erau căsătoriile pe vremuri și am arătat cât de ilogic este argumentul din tradiție. Nu am vorbit de faraoni intr-o lumina pozitiva. Am o întrebare. De ce ești așa homofob intolerant și bigot? Persoanele lgbt sunt persoane exact ca tine care percep iubirea altfel, și nu e nimic greșit în asta. Da ai dreptate sunt 2 sexe și fiecare om este atras de unul(sexul opus sau același) din ele sau de ambele. Simplu. În al doilea rand ești de acord cu heterosexuali sa se sărute pe strada? Dacă da, aturci ești nu doar un homofob intolerant și automat un idiot după legea bunului simt dar și un ipocrit. Observ ca l-ai adus în discuție pe Dumnezeu. Frate te înțeleg. Amundoi avem prieteni imaginari, tu pe yhwh eu pe flying spaghetti monster. Prietenul tău imaginar spune ca un grup de oameni ar trebui executați și torturați o eternitate pentru felul în care s-au născut. Prietenul meu imaginar considera ca a nu permite persoanelor lgbt sa se căsătorească este o abominatiune și promovează iubirea universala. Clar prefer prietenul meu imaginar și observ ca din păcate eu îmi dau seama ca prietenul meu imaginar chiar este imaginar, dar tu nu. Ar trebui sa mai crești si sa realizezi ce sunt prietenii imaginari. zici ca homosexualitata sfidează legile naturii, lucru imposibil pentru ca tot ce exista e natural nu e nimic nenatural. Dacă homosexualitatea nu ar posibila nu ar fi nici homosexuali. Tu spui ca pot sa existe dar fără drepturi de familie și sa nu aibă dreptul sa se afișeze în public. Înlocuiește cuplurile gay lesbi cu alea de rase/naționalitati/religii diferite și vei vedea cât de discriminator ești. Singurul om oribil ești tu cu homofobia ta. Știai ca s-a dovedit științific ca oamenii homofobi au șanse foarte mari sa fie homosexuali care nu se autoaccepta și își varsă frustrările pe ceilalți. Deci tu ai șanse sa fii gay sau bi sau sa ai tendințe și sa nu realizezi. Gandeste-te la asta. Și încă o întrebare. Îți plac calculatoacele? Foloseşti unul în clipa de față. Mulțumeste-i homosexualului Alan Turing! Deci dacă urăști homosexualii în asemenea hal te rog sa renunți definitiv la orice forma de informatica din viața ta în clipa asta! Eu asta v-as face! Și legat de faptul ca ai zis ca nu vor primi niciodată drepturi. Acum ceva timp mi-am intrebat colegii dacă sunt pro lgbt și m-ai toată clasa a răspuns da.Generația tânără e mult mai liberala și deschisa la minte. Deci cu noua generație ne vom moderniza și noi. Sa speram ca va fi curând.

| Plato a răspuns (pentru chuckmanson):

Atunci renunta si tu la apa, ca a facut-o Dumnezeu, iar tu il denigrezi.
Nu esti in masura sa zici imaginar sau nu.
Cat despre limbajul tau de taran redus, spune multe.
Colegii tai, de asemenea, 0.
99% din populatia României e impotriva lgbt. In urmatorii 100 de ani pot doar sa viseze.

| chuckmanson a răspuns (pentru Plato):

Ai vreo dovadă că există? Nu am chef de certuri pe religie, dar dacă tu vrei să trăim într-o teocrație du-te în Arabia Saudită. Stai calm că nici tu nu ești mai civilizat.„Apoi ducă-se sa-și facă anusurile cât pepenele, sau sa se frece alea cât vor. "Foarte elocvent și minunat ce să zic. Deci explică-mi, de ce ești așa pornit pe niște oameni care nu te deranjează cu absolut nimic? Asta spune mult mai multe decât faptul că m-am luat de lipsa ta de inteligență, pentru care te compătimesc. Serios, la cat ești de pornit împotriva unui grup de oameni care își vede de viața lor chiar îmi e foarte milă de tine.Și serios vorbind, te lauzi cu faptul că suntem o țară intolerantă? Cat atât de ignorant și lipsit de empatie trebuie să fii ca să faci așa ceva. Oricum în UE au legalizat vreo 16 țări din 26 căsătoria gay deci în vreo câteva decenii va trebui să o facem și noi. Din fericire generațiile mai tinere sunt mai tolerante și deschise la minte. Să sperăm că ne vom civiliza și noi în următoarele generații. Dar te rog frumos, răspunde-mi la întrebare, cu ce te va afecta dacă căsătoria gay va fi legală? Îți zic eu de pe acum, cu nimic! Și din nou, sper că vei scăpa de calculatoare și de tot ce înseamnă tehnologie, având în vedere că le ai datorită unui ateu homosexual laughinglaughinglaughing https://ro.wikipedia.org/wiki/Alan_Turing
Nu de alta, dar nu vrei să ajungi în iad nu-i așa laughinglaughinglaughing
„Mai bine vad doi hetero cum își vomita în gura, decât doi gay ce se țin de mana."
Un limbaj de-a dreptul sublim, minunat, elegant, uimitor domnule Plato, mult mai bun decât limbajul meu de om de la țarălaughinglaughinglaughing

| chuckmanson a răspuns (pentru chuckmanson):

Și încă ceva. Apa există pentru că oxigenul e divalent și deci poate forme două legături cu 2 atomi de hidrogen, și bum, apă. Este chimie de bază și nu avem nevoie de un personaj de basm să explicăm astahappy

| Plato a răspuns (pentru chuckmanson):

Diferenta e ca eu nu ti-am adresat tie cuvintele alea, nu au fost ofensatoare pentru tine.

Nu am nevoie de dovada, il am in suflet. Dumnezeu nu e stiinta, sa necesite argumente sau imagini la microscop. Dumnezeu e infinit mai mult decat poate intelege vreodata omenirea, e totul totului tot.

Cu ce ma afecteaza casatoria gay? Pentru ca atunci vor putea adopta copii si le vor maltrata mintile.
Nu ma deranjeaza atat timp cat nu-i vad. Cum am spus, nu in public, nu legal, nu promovat. La ei acasa fac ce vor, in public nu.

Sper ca vor fi multe, foarte multe decenii pana la o asemenea catastrofa. In Romania le va fi imposibil, zic si sper eu. Culmea, colegii mei nu sunt niciunul de acord. Tu banuiesc ca ai colegi de liceu, nu? Ai mei au trecut de mult de faza aia, intre timp s-au intrezarit mastere si chiar doctorate. Hmm.

Sunt sigur ca tu nu erai nascut cand eu aveam opinii relevante, asa ca imbecilitatea de care dai dovada e halucinanta, sa nu mai zic obraznicie si cretinism. N-o sa-ti spun ca esti prost, pentru ca trebuie sa fii inteligent ca sa stii ca esti prost.
Domnul fie cu tine si, intr-o zi, poate te si lumineaza.

| chuckmanson a răspuns (pentru Plato):

„Diferența e ca eu nu ți-am adresat ție cuvintele alea, nu au fost ofensatoare pentru tine."
Nu, au fost ofensatoare pentru un grup semnificativ de oameni și te-ai adresat într-un mod infect, scârbos și intolerant și ai jignit oameni pe seama a ceva ce nu au ales niciodată și nu pot controla. Și m-ai jignit și pe mine în calitate de persoană civilizată care poate să își cenzureze limbajul. Dar în cazul tău nu am considerat necesar să vorbesc civilizat dacă tu nu vrei să faci asta. Oameni ca tine ne fac țara de rușine. Chiar nu mă interesează ce crezi tu, poți să crezi în ce vrei, dar atâta timp cât ce crezi tu nu este un adevăr obiectiv, păstreaz-o pentru tine. Roagă-te în cămăruța ta cum ți-a zis și Iisus să o faci. Cum am spus mai devreme, dacă vrei să trăiești într-o teocrație, du-te în Arabia Saudită. Legat de adopția de copii, frate, eu am fost crescut de 2 femei, mama și bunica mea. Chiar nu văd care ar fi fost diferența dintre asta și a fi crescut de un cuplu de lesbiene. Iar dacă tu te gândești la ce fac ei în dormitor, să intre copilul peste părinții uir în momente de amor se întâmplă și în relații hetero. Nu există absolut niciun studiu serios care să ne ducă la concluzia că copiii crescuți de cupluri de același sex sunt diferiți cu absolut orice față de cei din familii obișnuite. Orfelinatele sunt suprapopulate. Sunt în jur de 144 de milioane de copii orfani în lume care trebuie addoptați. De preferat de persoane civilizate, indiferent de sex sau orientare sexuală. Dar nu de tine, tu ai fi un tată oribil Apropo ce ai face dacă fiul tău/fiica ta ți-ar zice că e homosexual/lesbiană?
„Nu ma deranjează atât timp cât nu-i vad. Cum am spus, nu in public, nu legal, nu promovat. La ei acasă fac ce vor, în public nu."
Iar pe mine nu mă deranjează negrii/țiganii/asiaticii/creștinii/evreii/musulmanii/indienii/americanii/rușii/nemții atâta timp cât nu îi văd.Nu în public, nu legal, nu promovat. Observi acum cât de intolerant și lipsit de inteligență poți fii. Ce spui tu se numește discriminare și ar trebui să fie ilegală.
Serios vorbind, catastrofă? Îmi pare rău că îți rănesc masculinitatea ta fragilă prin faptul că sunt pro drepturile omului. Frate am mai spus că oamenii homofobi au șanse să fie homosexuali care nu vor să se auto accepte. Gândește-te la asta. Din nou, nu te va afecta cu absolut nimic. Pur și simplu oamenii vor fi mai liberi. Iar dacă Romania se va încăpățâna și nu va vrea să îi accepte, atunci tot Romania va avea de suferit pentru că multe persoane lgbt vor emigra înspre Occident. Și așa pleacă prea mulți tineri din țarălaughing Și da sunt adolescent, la liceu. Serios vorbind frate, un doctorat nu garantează că persoana respectivă este una bună sau morală. Au existat o mulțime de oameni răi care erau foarte educați și o mulțime de oameni buni și geniali care nu au avut prea multă școală. Dacă ești un netrebnic, ești un netrebnic indiferent de educația ta. „Sunt sigur ca tu nu erai născut când eu aveam opinii relevante". Înțeleg frate că tu nu ai cu ce altceva să te lauzi decât cu vârsta ta, dar oricum asta nu contează, te-am făcut K.O. în această dezbatere, nu ai fost în stare să îmi dai un singur argument bun și nici să dovedești că am greșit cu ceva. Și eu am doar 17 ani. Sunt curios câți ani ai tuhappy
„Domnul fie cu tine și, într-o zi, poate te și luminează."
Monstrul zburător de spaghete fie cu tine și, într-o zi, poate te și lumineazălaughing
Și din nou, de ce mai folosești calculatoare având în vedere că le ai de la un necredincios sodomistlaughinglaughinglaughing

| Plato a răspuns (pentru chuckmanson):

"K.o. in dezbatere" laughing
Ce cringe.
Acum mi-e prea mila de tine ca sa-ti mai zic ceva.

Mama si bunica ta nu cred ca se lingeau. Poti explica ce facea un barbat si o femeie cand i-a suprins copilul, dar doi gay nu poti explica. Cum pot explica ca bag o priza intr-o priza sau un stecher intr-un stecher? laughing

N-o sa-ti mai raspund, ca nu esti interesant. Esti doar un ignorant needucat.
Esti intr-o perioada in care "te crezi legendar, Prometeu" cum zice melodia celebra. Cand te maturizezi o sa-ti revii.

Si din nou, nu mai bea apa, ca o ai de la un personaj imaginar.

| chuckmanson a răspuns (pentru Plato):

Pe bune frate ești penibil, nu ai făcut decât să îmi confirmi absolut tot ce am spus.
„Ești doar un ignorant needucat."
Măcar eu nu înjur oamenii pe baza a cine iubesc.
„Mama si bunica ta nu cred ca se lingeau. Poti explica ce facea un bărbat și o femeie când i-a surprins copilul, dar doi gay nu poți explica. Cum pot explica ca bag o priza într-o priza sau un ștecher într-un ștecher? "
Regret că vă spun asta domnule, dar sunteți un idiot.
„Când te maturizezi o sa-ți revii"
Dacă să mă maturizez înseamnă să ajung ca tine, atunci nu mă voi maturiza niciodată.
„Si din nou, nu mai bea apa, ca o ai de la un personaj imaginar."
Iar tu învață niște chimie de bază. Dacă ești suficient de inteligent să o faci.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uite ce, daca pui problema asa tu poti sa ramai in lumea ta si eu in amea OK.

| chuckmanson a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cu ce am greșit? Doar explică-mi ce te nemulțumește la răspunsurile mele.

| AC4S4 a răspuns:

Homosexualitatea este o dereglare ce are factori biologici, dar si sociali. Nu se naste nimeni cu ea si nu e permanenta.
Gruparile LGBT au o propaganda masiva in Europa de Vest si SUA. Acum vor sa o bage si prin Europa de Est. Nu ar fi avut nimeni nimic cu homosexualii daca nu era propaganda.
La referendumul pentru familie au scos la inaintare videoclipuri mincinoase si obscene.
O candidata la eurovision, Laura Bretan, nu a trecut mai departe din cauza a doi oameni "deschisi la minte" care au considerat ca trebuie sa ii dea note mici pentru ca acea fata a sustinut familia normala.
La un moment dat au inventat minciuni cum ca s-a descoperit o gena gay. Nu au argumente sau dovezi, asa ca urla in continuare "homosexualii se nasc asa", pe cand e fals.
La primul mars al lor din Cluj-Napoca s-au plans ca de ce nu i-au pus in centrul orasului, sa-i vada toata lumea. Ei vor doar atentie. Dupa mars o doamna a mers si a facut galagie la marsul pentru familie.
Unii candidati la europarlamentare sunt numiti anti-valori-europene pentru ca sustin familia normala.

Uita-te si la acest videoclip:
https://www.youtube.com/watch?v=6cCQwWkIPS0

Feminism-ProAvort-LGBT sunt toate in zona aceea. Nu oamenii normali promoveaza ura, ci gruparile LGBT si toate celelalte grupari prietene lor.

| LaraClarice a răspuns (pentru AC4S4):

Homosexualitatea există de când e lumea. Nu e o boala, asta se credea secolul trecut, și asta tot din cauza bisericii. Acum se consideră orientare alternativa, nimic anormal.
In lumea asta in care trăim cu toții, din păcate ( din păcate pentru mine, că tot de spălați pe creier de biserica, dau) totul este relativ. A fi normal e un lucru relativ. Ceea ce pentru mine e normal, pentru tine poate e anormal, important e sa ai bunul simț fata de celălalt.

| StrongHeart a răspuns:

Sistemul nostru social pe tot globul este facut in asa fel sa ne divizeze cat mai mult homosexuali vs heterosexuali,barbat vs femeie,crestin vs musulman, gras slab, inalt scund, inteligent prost, intelegi tu ideea.Asta se intampla prin manipularea opiniei publice cu ajutorul presei, acum cu internetul social-media, lucrurile astea sunt practicate de oameni care cunosc foarte bine psihologia umana si stiu cat de usor de manipular sunt oamenii si folosesc tehnici murdare.Nu mai este la moda un razboi in care se impusca oamenii,e un razboi psihologic si faptul ca ei divizeaza oamenii ii ajuta foarte mult sa isi atinga scopurile pentru ca un o grupare de oameni de la cartier,oras, tara, continent si pana la tot globul este mult mai usor sa controlezi un grup de oameni daca ii divizezi in categorii.
Nu o sa discut daca este ok sau nu sa fii homosexual, fiecare are dreptul sa faca ce vrea in patul lui, problema e ca se promoveaza foarte mult chestiile astea.
Raspsunsul crestinilor nu face decat sa intareasca ura fata de cei care nu sunt ca ei si asta nu aduce nimic bun pentru ca fanatismul mereu a fost si va fi o problema.Tot odata punandu-te in locul crestinului nu poti sa nu vezi si partea lor de adevar. Daca toti am fi homosexuali si transexuali si ce o sa mai apara, unde am ajunge in 20-30-50 de ani?
Acum,eu personal nu am nimic cu nimeni si stiu ca discutiile despre religie,politica etc aduc numai cearta.
Eu sunt crestin si ce am invatat despre Dumnezeu e ca Dumnezeu uraste pacatul. Dumnezeu iubeste pacatosul,dar uraste pacatul in sine, oricare ar fi natura lui.
Deci un crestin adevarat ar trebui sa urasca pacatul in sine, nu si pacatosul si sa arate empatie fata de cineva prins in o patima anume de care nu poate sa scape.
Deci asta e de facut, daca sustii o cauza anume, nu trebuie sa dam cuiva in cap doar pentru ca gandeste altfel ci sa intelegem ca sunt si ei oameni la fel ca mine si ca tine.

| chuckmanson a răspuns:

Pe genul ăsta de închiși la minte i-aș izola de restul lumii să trăiască după principiile biblice și să văd dacă supraviețuiesc măcar un deceniu.

| Raducons a răspuns:

Cred ca cretinism este in tarile inalt dezvoltare, sunt degenerate la maxim.eu nu vreau sa devenim asa.Cu homosexualii nu are nimeni nimic doar ca trebuie sa isi caute parteneri cu aceeasi orientare ca a lor, ceilalti nu concep o relatie cu o astfel de persoana.Nu ii baga nimeni in seama, eu nu am vazut pe nimeni cu problema asta

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De fapt, Biblia chiar asta te invata, sa-i omori si sa-i judeci. S-o omori pana si pe fata care a fost violata.
Deci, Biblia a contribuit la transformarea lor, a crestinilor care urasc homosexualii.

| Emazio a răspuns:

Daca credinta in care crezi iti spune ca este impotriva naturii homosexualitatea si ca ei au fost extirpati in trecut cum ai putea tu ca adept al unei religii care condamna asta sa te comporti diferit. TU nu intelegi religile vad. Eu iti zic sa verifici tarile arabe care sunt dezvoltate si iti taie mana daca furi sau te omoara daca omori.

Si ce inseamna accepta? Eu personal ii tolerez, sa faca ce vor, sa se sarute pe strada daca vor, dar nu sunt pro promovarii LGBTQWERTY decat dupa ce un copil implineste 18 ani.

| Delcatty a răspuns:

Legat de homosexuali, eu nu am nimic cu ei, dar sunt constienta ca exista unii vocali si penibili in comportament ca James Charles. Daca nu esti la curent, James Charles este un machior atras de barbati care incerca sa forteze heterosexualii prin diferite metode (una din ele fiind santajul emotional) si care a ajuns expus. Mai sunt exemple.
Si stiu ca sunt si gay in regula, multi chiar. Sunt umbriti de astia ca JC si normal ca un crestin fanatic se foloseste de asta sa isi valideze propria opinie fara sa il intereseze adevarul.

Imagineaza-ti ca creezi un medicament. Faci teste, descoperi ca e eficient, il lansezi pe piata. Oamenilor de rand le place.
Totusi, vin niste celebritati si fac reclama negativa produsului tau iar lumea le asculta fiindca au public larg si talent la influentare. Cam asa stau lucrurile si cu gay-ii.

| DenisaO98 a răspuns:

Dumnezeu a lăsat pe acest pământ femeia și bărbatul să fie împreună, nu bărbați cu bărbați și femei cu femei. Dumnezeu a lăsat bărbatul să fie stâlpul familiei, liderul familiei, preotul familiei. Femeia a fost creată din coasta bărbatului. Este clar că Dumnezeu a făcut totul într-o armonie deplină, iar noi oamenii încercăm să stricăm totul. Este un păcat, o urâciune în fața lui Dumnezeu. Biblia nu ne învață să ne urâm semenii, dar ne învață să urâm păcatul. În Biblie nu o să găsești niciodată că Dumnezeu a acceptat homosexualitatea. Cât de degradată a ajuns această lume, încât să se accepte asemene lucruri oribile.

| chuckmanson a răspuns (pentru DenisaO98):

Cum poate cineva în secolul 21, când am făcut progrese uimitoare în toate domeniile, avem cunoștințe despre natura și originea Universului, despre originea vieții, am ajuns în spațiu, am dezvoltat drepturi universale, trăim mai mult și mai bine ca oricând, a fost inventat internetul etc. ca cineva să mai ia în serios povestea cu Adam și Eva? Cum? Chestia asta literalmente mă îngrozește. Serios, voi ar trebui să fiți duși undeva pe o insulă pustie să trăiți după cum vă zice Biblia. De ce folosești calculatoare și internet? Nu știi că informatica există datorită unui ateu homosexual? https://ro.wikipedia.org/wiki/Alan_Turing Mulțumește acestui necredincios sodomist pentru faptul că ai postat acest răspuns. Și o întrebare. Câinii sunt menționați de multe ori în Biblie. De mai multe ori decât homosexualii. Și nu sunt niciodată menționați într-o lumină pozitivă, nici în vechiul, nici în noul testament. Ba dimpotrivă, sunt considerați animale necurate, o abominațiune și sunt comparați cu prostituatele, hoții, bețivi, închinătorii la idoli etc. După părerea mea o carte care vorbește în asemenea hal de aceste animale drăgălașe, iubitoare și inteligente nu e o carte de privit cu ochi buni. Deci ești și împotriva câinilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaO98):

Da? Ia explică-mi tu mie ceva, adam și eva au avut doi fii, și totuși din ei a ieșit toata rasa umană, deci practic ăia doi au făcut copii cu mama lor... Și tu zici că homosexualitatea e nu știu ce boală după cum o descrii tu. Încuiato! Nu îți dai seama că a fi gay e un lucru involuntar? Nu poți să devii gay, te naști gay, nu e nici o boală, nici o afecțiune nici un păcat nici nimic... Și să fim serioși acum, dacă Dumnezeu voia să nu existe gay, mai îngăduia să se nască persoane de genul, o iau după logica ta

| chuckmanson a răspuns (pentru DenisaO98):

Și încă ceva. Observ că ești de sex feminin. Conform bibliei femeile ar trebui să fie sclave soților tău, să nu aibă o carieră, să nu fie lăsate să poarte make up sau orice fel de haine extravagante sau decoltate, să trebuiască să aibă capul acoperit la fel ca femeile musulmane și să nu fie lăsate să vorbească în biserică, să fie izolate de restul lumii în timpul perioadei menstruale și după naștere, caz în care nașterea unei fete dublează perioada de impuritate, să fie păstrate drept sclave sexuale de către bărbații evrei din vt dacă erau virgine, să fie omorâte dacă fac sex înainte de căsătorie, amputate dacă ating penisul unui bărbat în timpul unei lupte cu alt bărbat, vândute propriului violator de către tatăl lor, forțate să avorteze dacă soțul lor este gelos și să fie considerate vinovate pentru decăderea umanității. În momentul în care vei vrea toate aceste lucruri atunci să vorbești de homosexuali. Te rog frumos să verifici tot ce am spus pană acum.

| DenisaO98 a răspuns (pentru chuckmanson):

Doamne, mă uimești, omule. Câtă prostie. Știu foarte bine despre ce se vorbește în Biblie

| chuckmanson a răspuns (pentru DenisaO98):

Atunci de ce vorbești cu mine? Ești femeie, nu ai voie să vorbești peste un bărbat. Și asta nu e vorba mea, e a cărții tale sfinte. 1Timotei 2:12 Poți dovedi în orice fel că orice din ceea ce am spus este greșit? Nu? Atunci taci cu Biblia ta. Vezi-ți de treaba ta, roagă-te în cămăruța ta cum ți-a zis Iisus și ține-ți religia în afara guvernului, vieților private și dormitorului oamenilor!

| DenisaO98 a răspuns (pentru chuckmanson):

O să vină vremea când o să regreți că ți-ai bătut joc de Creatorul tău. Toate la timpul lor

| chuckmanson a răspuns (pentru DenisaO98):

Tipic vouă fanaticilor religioși și sectanților. Atunci când nu aveți argumente raționale și nu aveți prea des, adică mai niciodată, recurgeți la amenințări. Sincer aș prefera să fiu torturat o eternitate decât să mi-o petrec venerând un tiran mai rău decât toți dictatorii umani la un loc. Având în vedere cât de mulți oameni geniali vor fi în iad, și conform apocalipsei, vor fi și căței în iad, sincer prefer iadul oricând, deci degeaba mă ameninți.

| chuckmanson a răspuns (pentru chuckmanson):

Asta în condițiile în care tot acest nonsens ar fi real, dar nu este.

| suntserios a răspuns (pentru DenisaO98):

Uite vezi, ti ai gasit răspunsul de la userul asta Denisa. Cu cat biserica influenteaza mai mult viata societatii cu atat societatea e mai înapoiata in gandire.

| DenisaO98 a răspuns (pentru suntserios):

De fapt, biserica te învață să trăiești așa cum trebuie, nu în destrabălare, cum multora le place. Nu înseamnă că gândesc înapoiat dacă vreau să trăiesc așa cum o vrea de la noi Dumnezeu. Dar Satana își face și el lucrarea pe acest pământ. El induce oamenilor aceste lucruri odioase în minte, fie că vrei, fie că nu. Important este să cunoști în cele din urmă adevărul.

| suntserios a răspuns (pentru DenisaO98):

In realitatea secolului 21 biserica te invata sa fii misogin, rasist si homofob.

Daca tu nu vrei sa traiesti in destrabalare e suficient sa ai niste valori morale pe care sa le urmaresti, nu sa traiesti dupa niste valori morale impuse cu frica de o institutie precum cea a bisericii. Eu nu am auzit cresti declarat si practicant ca nu face X pentru ca el considera ca nu e bine si ca aduce un prejudiciu altora si ca nu face X pentru ca il bate dumnezeu. Deci impresia mea e ca dumnezeu asta impune prin frica un set de legi morale.

Si sa traiesti de frioca asta impusa de un personaj imaginar... e suficient de inapoiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

"frica de o institutie precum cea a bisericii"
De când biserica bagã frica in oameni?
Dacã tu asta ai inteles din Religie poti sa nu mai vorbesti despre asta.

Existã oameni prosti de toate felurile si crestini/atei.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

"De când biserica bagã frica in oameni?"
De cand exista, sau poate nu stii ce au insemna cruciadele, inchizitia samd...
Si pe langa asta de ce toti religiosii fanatici fac lucruri din teama ca ii bate dumnezeu si nu pentru ca asa simt ei ca e bine?

| minrest a răspuns (pentru DenisaO98):

Ameninti, Denisa, pentru ca ti-a spus ce scrie in Biblie; intr-adevar scrie ca o fata violata trebuie vanduta violatorului ei, si toate celelalte; crezi ca Dumnezeu o sa te rasplateasca fiindca ai mintit pentru El? Eu cred ca sa minti, crezand ca ii faci o favoare lui Dumnezeu este blasfemie.

| DenisaO98 a răspuns (pentru minrest):

Degeaba citiți dacă nu înțelegeți. Erau alte timpuri atunci. Nu mint și Dumnezeu știe mai bine

| minrest a răspuns (pentru DenisaO98):

Acum spui ca aceste porunci se explica prin faptul ca erau alte timpuri, mai devreme negai ca exista, si totusi nu minti, bravo tie! Orice timpuri ar fi fost, daca o fata violata este data de sotie violatorului, ala poate de acum sa o violeze cat vrea, este? Erau alte timpuri pentru oameni, dar astea sunt legi date de Dumnezeu; daca o fata voilata ar trebui sa se marite cu violatorul, nu ar mai face plangere, este?

| LaraClarice a răspuns (pentru DenisaO98):

Înainte de Eva, nu cumva Adam a avut altă soție, plămădită din același aluat cu al lui? Ce s-a întâmplat cu ea? A fost pedepsita pentru că nu i se supunea lui Adam. Așa că Dumnezeu a creat-o pe Eva.
Daca toate aste ar fi fost reale, crezi că Eva a cerut sa îi fie inferioară bărbatului ei?! Gândește!
Daca Dumnezeu a creat oamenii, de ce i-au făcut pe unii homosexuali?
Iar dacă în bilble nu sunt acceptați înseamnă că nici noi nu ar trebui sa ii acceptăm? Biblia te învață să urăști păcatul. In cazul homosexualilor, păcatul consta în însuși omul respectiv, modul în care s-au născut, modul în care există. A fi homosexuali nu e o alegere, e o caracteristică imprimată in tine. Nu ai cum sa schimbi asta.
Gândesc din afara dogmei creștine, te îndobitocește.

| LaraClarice a răspuns (pentru DenisaO98):

Da, sigur Satana e de vine pentru orice lucru rău făcut de un om pe lumea asta. In cazul asta, liberul arbitru unde este? L-a mâncat Eva?

| MEDved45 a răspuns:

Pentru ca majoritatea lumii nu înțelege că nimeni nu se naște cum vrea el.Homosexualii au vieți groaznice datorita faptului ca sunt criticați pentru faptul că nu sunt,, normali". Sincer, nici eu nu inteleg lumea asta din această privință. Nimeni nu se naște cum vrea el...Imi pare rau de cei care sunt criticați aiurea pentru ca nu este vina lor, sărmanii...