| RedLove a întrebat:

Ce va spun cel mai des parinti thinking (mama, tata, frate/sora)

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama pe care nu o mai am, îmi purta mereu de grijă!
Acum sunt tristă fără ea.
Pa, pa.

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Mama: "Da dc nu vb cu mine, sa ne sp noi totul asa ca intre fete?" (sp chestia asta zi de zi cand intr in casarolling eyes)
tata: "nu te inteleg" (fiecare conv pe care o am cu tata se incheie asalaughing)
fratimiu: "ai niste bani"
si sora n'am, desi as fi vruthappy

| Meryem027 a răspuns:

" Fata mea are de facut scoala!"... iar aici nu-i contrazic, le dau dreptate, sunt de acord cu ei! big grin

| TheCritic a răspuns:

Vai...cate-mi ziclaughing
Pai mama:"lasa-ma sa dorm"(imi zice in fiecare dimineata la 6:30 cand merg s-o trezesc sa mergem la alergarelaughing,"ai mancat azi ceva?","mergi si tu afara si lasa laptopul ala ca s-a plictisit de tine","Iris, de ce te-ai batut/certat cu Andreas?"(asta aud de cateva ori pe zi)
Tata:"ce ai mancat azi?","ce ai facut azi?","de ce s-a suparat mama ta pe tine?","ai plimbat cainii?","ti-ai facut curat in camera?","sa ai mare grija cum treci strada!"rolling on the flooram 15 ani... Gosh!
Fratele meu...la aproape 6 ani spune prea multe:"Esti o proasta","Nu te iubesc","Pe mine ma iubesc mama si tata mai mult","Cand o sa te (insori)o sa imi ramana mie tot ce e al tau, deci si pestii","Nu te dor ochii de la calculator? Lasa-ma si pe mine!"si...tot zic mereu"Da muzica mai incet!"
Traim intr-o lume nebuna-nebuna, doar eu sunt normala! Muahahahabig grin

| XxLorexX a răspuns:

Mama : Fa-ti curat in camera! Nu mai ai voie pe laptop! Ti-am zis sa nu mai vii acasa la 12 noaptea! Esti pedepsita!
Tata : Semeni pe maicata asa de rea, nu pe mine!
Fratemiu : Te spun la mama!

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Bunicabig grinu-te dracu,panaramo! Da chiar, ce-i asa panarama? Stiu ca e ceva urat!
Mama:Te iubesc, dar ma scoti din sarite!
Tata:Nu-ti dau nicio pensie alimentara!(E divortat de mama)
Deci am o viata de rahat.Totul a inceput de la 6 ani, cand s-a despartit mama de tata.In prezent am 11 ani, deci cel mai bun prieten al meu e calculatorul.

| Biby a răspuns:

Buna.
Mama:"Culca-te","Inchide PC-ul!","Invata!","Fa la matematica, pentru ca esti varza si daca in clasa a cincea imi vii cu un 7, te dau afara din casa!"(asta o spune cel mai des)
Tata:"Ai grija sa nu ti se intample ceva!", "Ingrasa-te, ca esti prea slaba", "Prinde-ti bretonul ca-ti vine in ochi."
Frate si sora nu am.

| summer12 a răspuns:

Mama: Semeni cu taica'tu
Tata: Semeni cu maica'ta laughing)

| mamarutza12 a răspuns:

Mama:iar esti la calculator? cine te-o lasat?(dup-aia pleaca)
tata:cand il duci pe cookie afara?(cainele meu)
soramea(8 ani):cand ma lasi la calculator?(acum un min m-o intrebat asta, dar din fericire s-o decis sa-l deschida pa celalalt)happy

| norbee1994 a răspuns:

Fiule foloseste prezervativ, ii in dulapioru mic din baie

| unknownn a răspuns:

Taicamiu:Ce mananci?

| :X pinky love you :X a răspuns:

Mama: ai grija de tine
Tata: Cati bani iti trebuie?
sora mea: (18 ani) Hai nu mai fi saloasa
Fratemiu (5 ani ): Haidi sa ni jucaaaaammm puppy dog eyes

| Roxy a răspuns:

Mama:Cum poti fi asa?(cu un ton asa suparat
Taicameo:Fa-ti curaaat in camera.Perietzi matzi
big grin

| Freshh a răspuns:

Sa inchid tv-ul cand stau la PC.

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Ca sunt foarte incapatanata, tare-n gura, nu ascult de nimeni, stau prea mult pe afara si ca sunt foarte rebela si revolutionara laughing si am doar 13 \m/

| Nousername a răspuns:

Mama : Gata, hai stinge calculatorul si tv-ul si culcate!
Tata :Esti pedepsita!
Frate: Nu te spun lui mama daca imi dai 10 lei.
Bunica :Te iubesc!
laughing

| sshhhhhttttt a răspuns:

Fa aia fa aia fa aia laughing)

| RockMe a răspuns:

Fac ce vreau in casa ma lasa sa fac orice...

| AnonymuxX a răspuns:

Mai opreste calculatorul ala ca se incinge si se incalzeste camera laughinglaughingrolling on the floor

| desisdana a răspuns:

Mama:bine ca te-am gasit, am nevoie sa te duci/sa faci/sa aduci/sa intrebi/sa vezi/sa imi spui
tata:a, aici erai? nici nu te-am vazut
frate:nu/nu/nu/nu/dar iesi odata afara din camera

| ionalexandru98 a răspuns:

Mama:Nu te mai uita la wrestling ca devi violent,nu mai lua jocuri de psp de pe net ca azi faci asta maine jefuiesti o banca,fa curat prin casa,esti pedepsit etc.

Tata:spala masina, esti pedepsit, fa-ti temele etc.

Sora:Vreau sa ajung o diva in smack down.

| MeyBro a răspuns:

Tata imi zice mereu faptul ca tacsu' nu-i cumpara nimic si ca n-avea nici ce sa manance.
Un bulangiu infect, comunist prost basit happy!
Mama = "Ok, maine'ti dau bani sa cumperi!" = o iubesc, pentru faptul ca isi da seama de vremurile pe care le traim, ci anume ca numai sunt comunstii la putere, si ca lumea s-a schimbat!

| roxana131 a răspuns:

Mama sa o ajut tata sa nu mai stau atat la calculator sora sa ma joc ca earolling on the floor si nu am frate

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Ai grija de tine! si ce nu suportx(x(x(x(

| VampyDilY a răspuns:

Mama: "nu sta in soare", "ai grija la masini" "vezi pe unde bananai"
Tata:"ce mai faci?", "cu cine iesi afara?", si cel mai amuzat "azi te-ai pupat cu iubitatu?"laughing)