| SweetAngel a întrebat:

Ce varsta trebuie sa ai ca sa stai pe scaunul din fata din dreapta soferului?

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De la 12 ani. Stiu sigur pentru ca am studiat legislatia.

Elianna
| Elianna a răspuns:

12 ani. Uite un link:
http://www.TPU.ro/......soferului/

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa varsta de 12 ani.

| Bishop a răspuns:

Peste 14, dar din cate am observat din masina, am vazut masini in care in dreapta erau si copii de circa 3-12 ani, au trecut pe langa politie si nici macar nu i-au oprit sa-i atentioneze.

| Alex_7297 a răspuns:

Peste 12 ani din câte ştiu eu!

| Gentiana a răspuns:

14 impliniti, si dupa 14.Mai exact cand ai Cartea de Identitate.

| Kidd a răspuns:

HeeHeewinking De la 12 ani. Am citit intr-un pliant pe care il are tata in masina. POti sta dar sa porti centura! Asa scrie laughing
Fundita? puppy dog eyes

| continutfragil a răspuns:

In regulament scrie ca se interzice conducatorului de autovehicule "sa transporte copii in varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata al autovehicului,chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore"

| Xonia a răspuns:

Trebuie sa ai 14

| soricica a răspuns:

De la 14 ani, mai precis din momentul in care ai buletinul in manatongue
Bye:*

| iuliaoprea a răspuns:

14 ani, sa ai buletin

| IRI_5028 a răspuns:

Eu stau de la 9/10 ani.Nu conteaza varsta, important e sa nu incurci soferu` si sa nu apesi pe butoane.

| Gween a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14:*:*Tu cati ani ai? Eu am 13 ani si tot stau in fatabig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani in sus ai voie sa stai pe scaunul din dreapta soferului! happy

| Andra_3307 a răspuns:

De la 14 ani in susstongue

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Trebuie sa ai buletin

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buletinbig grin

| IloveCats a răspuns:

| Lolly94 a răspuns:

De la varsta de 14 anihappy

| mename oana a răspuns:

De la 14 ani ieu stau si acum cand merg spre iasi la rude si nici politia nu zice nimic shii am 13 ani

| ione_4523 a răspuns:

In mod normal 14, dar din cate aud de la soferi 16

| spanak3 a răspuns: