| Florinnnn21 a întrebat:

Ceau.
Oameni buni, voi prețuiți/credeți că ati putea iubi mai mult o fata virgină, sau una care deja si a inceput viata sexuala?
Rog sa se abtina *deștepții* Știu că sunt alte criterii si chestii mai importante decat asta, dar e doar o curiozitate!
Vorbim de relație de viitor..pe termen lung si serioasa, nu doar de o tavaleala.
Și, cum se simte o virgina?(Sunt foarte curios).
Primul barbat din viata unei femei se uită?
Astea sunt toate cele 3 curiozități ale mele.
Mulțumesc anticipat guys!
(am pus intrebare in doua locuri ca sa am mai multe raspunsuri)

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Ai facut o greseala mare sa vorbesti asa ceva public. Poti sa spui orice vrei tu; poti spune ca cerul este albastru ziua, insa intotdeauna va exista cineva care sa te contrazica. Parerea mea e ca intrebarile pe care le ai pus nu valoreaza nimic si iti explic de ce. Viata ta personala tine doar de tine, nu de altcineva asa ca ar trebui sa iti formezi niste pareri singur, nu cu ajutorul altora. Daca tu preferi o femeie virgina sau nu foarte experimentata, foarte bine, asta este un criteriu pe care iti poti cauta jumatatea. Eu zic sa iei orice decizie vrei tu, sa iti impui niste standarde si criterii si atata timp cat in final tu vei fi fericit, totul este complet in regula. Decat sa asculti parerea altui om si sa faci o decizie bazata pe niste conceptii care nu iti apartin, decizie care poate o sa te macine zilnic, mai bine incerci tu sa capeti experienta in ceea ce priveste viata.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Sekim):

Hai canta la alta masa, Pacaliciule! ha ha ha!

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce legatura are una cu alta, „desteptule?!
Daca iubesti cu adevarat o femeie, fată in cazul tau, si ea te iubeste, nu conteaza trecutul.
Daca gandesti asa, ai sa imbatranesti singur.
Daca o fata te-ar vrea virgin, ce faci daca nu esti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iubirea nu are legatura cu virginitatea.

| Florinnnn21 explică (pentru suntserios):

Mi ai raspuns la una din 3 întrebări

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O virgină nu garantează seriozitatea pe viitor, și nici nu prea promite experiențe decente în pat.
Deci, eu văd doar dezavantaje. Mereu m-am lipit de fete experimentate.
Am avut virgine "la îndemână", dar nu prea simțeam conexiune de nici un fel.
Nu am prejudecăți legate de asta, m-aș "complica" și cu o virgină, dar parcă pe undeva, mi-ar fi și milă de ea, știind că nu a avut diversitate, iar relația cu mine o obligă să nu încerce altceva (altcineva).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Rogi sa se abinta desteptii, asa ca nu iti zic ca esti un papitoi neandertalian, ci iti dau 2 exemple.

1. O fata careia i s-a rupt membrana magica cand facea sport. Se intampla, nu e deloc un caz frecvent, dar e mai des sa se rupa himene la sport/efort decat sa fie oamenii fulgerati/trasniti. Dar si aia se intampla.
2. Una cu himenul intact care a introdus cateva sute de kilometri de organe prin celelalte orificii.

Tehnic vorbind, prima nu e virgina, a doua e. Deci despre ce e discutia asta? Cu un partener poti discuta despre trecut la diverse, insa te intereseaza ce se intampla din momentul x incolo. A avut unul o armata de parteneri si celelalt e virgin? No problem, faceti frumos analize, primiti unda verde, apoi va puteti arde linistiti fara dureri de cap, fara cauciuc intre voi, reeee-lax!

Cum se simte o virgina? Greu de patruns, asa se simte. Si nu te gindi ca odata rupta supapa o sa pice pe spate, pentru ca cel mai probabil o sa fie dureros cap-coada si fara vreo mega-placere.

Primul porc se uita? Depinde de restul personalitatii lui, poate si de fizic, de locatie, ce ii inspira el ca om, nu doar de faptul ca i-a spart supapa.

@anonimg: Te lasi cu ineptiile tale? Du-te frate si fa-ti o manastire in virf de munte sa vorbesti de la aproape la aproape cu prietenul imaginar!

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca ai ramas setat pe aceasta idee, inca de cand ai pus si celelalte intrebari legate de subiect.Nu crezi ca ar fi interesant sa pui intrebarea in revers, pentru sexul opus?

,, Ceau.
Oameni buni, voi prețuiți/credeți că ati putea iubi mai mult un baiat virgin, sau unul care deja si a inceput viata sexuala?
Rog sa se abtina *deșteptele* Știu că sunt alte criterii si chestii mai importante decat asta, dar e doar o curiozitate!
Vorbim de relație de viitor..pe termen lung si serioasa, nu doar de o tavaleala.
Și, cum se simte un virgin?(Sunt foarte curioasa).
Prima femeie din viata unui barbat se uită?
Astea sunt toate cele 3 curiozități ale mele.
Mulțumesc anticipat girls!''

Observi diferenta?
De ce nimeni nu vorbeste despre barbatii virgini? De ce baietii si barbatii pot cutreiera paturi si se considera o virtute, sunt aplaudati pentru asta, insa daca o fata/femeie nu este virgina, este batjocorita si privita cu scarba?

Cred ca pui intrebarile gresite.Si mereu ma amuz ca unii vor sa aiba locuri de bagat o bucata de carne, cat mai multe, ca doar trebuie experienta, insa vor si virgine. Dupa logica asta ar trebui sa existe numar dublu de femei pe planeta.Totusi, slava Domnului ca mai sunt si barbati normali care nu traiesc dupa principii medievale.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Buna.Apreciez ca ai scris asa mult, si in acelasi timp nu apreciez, deoarece ai raspuns pe langa. Am impresia ca am mai vorbit noi pe aici, si m-ai injurat la final. laughing In fine, voi presupune ca nu, ca ma insel.

Observ ca ai niste stereotipuri foarte bine fixate, si nu e deloc ok.

Pare ca ti-ai varsat toate frustrarile pe mine, si din nou, subiectul e pe langa. Uite ca eu sunt femeia aia care nu primea mesaje, nu primea nimic, si nici consolare in liceu, am avut doar 2 prietene.Stai linistit ca nu sare toata clasa sa te ajute cand plangi, iar tinta glumelor devii indiferent de sex/gen.Cand mi-am facut in sfarsit iubit serios in primul an de facultate (ca la liceu a fost o gluma) si am iesit cu niste foste colege, am facut greseala de a le spune, iar apoi am aflat ca ele au facut misto despre asta cu alti fosti colegi de liceu.Deci nu te mai victimiza atat, ca lucrurile nu sunt roz nici pentru sexul opus. Si nu, eu nu mi-am ales partenerul dupa criteriile absurde spuse de tine. Si nu, daca as trimite acum invitatie pentru sex la tipi random, nu as primi numai raspunsuri afirmative.Fa un efort si sparge bula asta de stereotipuri si prejudecati, ca nu-ti face bine.

Probabil acum vei vei incepe sa ma insulti ca sunt urata si nu mai stiu cum.Iar un sfat e sa pui intrebari deschise cand vorbesti cu o fata sau o femeie, nu intrebari inchise, daca vrei raspunsuri decente pentru a continua conversatia.

Exemplu de intrebare inchisa: Iti plac animalele de companie? Da/Nu.

Exemplu de intrebare deschisa: Ce zici sa-mi povestesti ultima intamplare amuzanta cu un animal de companie.Rapsunsuri posibile: Pai eu am pisica si ea a facut cutare lucru/ Nu detin animale de companie, dar mi s-a intamplat in vacanta la.../ Nu imi plac neaparat cainii si pisicile, dar imi plac pestii, mi se par amuzanti in acvarii... etc etc.

Eu si altele de sex feminim nu avem nicio vina ca ai dat numai peste personaje nasoale, care ti-au format aceste opinii si concluzii.Sorry.

Mai adaug ca am obosit de cate ori am scris pe aici la pustani ca nu, marimea unei bucati de carne nu conteaza, dar ce sa vezi, fix din astia ca tine intra si scriu ca BA DA, CONTEAZA. Logic ca baiatul va asculta de baieti si barbati.

Afla ca da, este ofensator sa judeci pe cineva dupa o membrana care se rupe sau nu in timpul sexului, asa cum este ofensator sa judeci pe cineva dupa marimea penisului. Zodiile sunt o tampenie.

Si nu, femeile nu sunt intotdeauna avantajate, iar situatia de fata da clar de inteles acest lucru. Fata e perfecta, dar domnul se obsedeaza cu gandul ca ea nu a fost virgina pentru el.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Când un om trăiește de capul lui fără să mai aștepte noaptea nunții, atunci pentru el nu mai contează nici dragostea.

Dar dacă nu a renunțat la principiile puse în inima lui de Dumnezeu prin părinți, prin educație și autoeducație, atunci el va aprecia virginitatea așa cum a lăsat-o Dumnezeu.
Pentru că dacă virginitatea nu ar fi fost importantă, atunci nici Dumnezeu nu i-ar mai crea pe oameni cu aceasta. Înțelegem că Dumnezeu ține cont de detalii, de orânduială. El nu vrea să suferim în vreun fel.
Moda în care trăim spune că este rușinos pentru un băiat și o fată să mai fie virgini la 18 ani. Astfel societatea pune presiune pe tineri ca să renunțe la principii. Apoi va fi mai ușor să-și calce pe conștiință și să renunțe și la alte principii, la ceea ce ar fi de folos și protecție semenilor lor. Dar Dumnezeu spune contrariul. Fiecare om ascultă de cine vrea.
Să nu ne mirăm că nu ne protejăm unii pe alții, că nu mai sărim în ajutorul semenilor noștri. Oamenii înguști la minte nu văd răul nici de departe, nici de aproape. Ei nu știu cât de importantă este ascultarea din dragoste de Dumnezeu. Ei văd ca fiind înguști la minte pe aceia care ascultă de Dumnezeu.

| Emma30555 a răspuns:

O femeie nu uita pe acela pe care îl iubește. Un fost iubit se uita mereu chiar dacă a fost primul. Virginitatea nu contează atât de mult, eu nu cred ca spune cu adevărat atât de multe despre o fata. Depinde la ce vârstă o cunoști. Dacă tu cunoști o fata între 15 și 20 de ani posibil sa fie virgina dar dacă tu o cunoști mai târziu între 25 și 30 de ani șansele sunt spre 0 și e normal sa fie asa. Dacă ești primul în viata unei femei și relația merge toată viata, e f frumos dar în vremurile din prezent sunt puține șanse sa fie asa. O femeie nu mai sta cu un bărbat doar pe criteriul ca e primul iubit, dacă relația nu merge extraordinar sau dacă fata are curiozități s-ar putea sa vrea sa treacă la alta relație.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Emma30555):

Bun. Iei una d-asta care a mai avut inca 15-20 de ''iubiti'' inaintea ta si mandru nevoie mare te plimbi prin oras cu ea si vezi ca este salutata de ''fostii'' si se uita cu mila la tine. Mai observi ca ''iubita'' termina programul la 16.00 si ajunge acasa la 20.00 ca a avut de ....lucru peste program.
Bine ea fiind civilizata pastreaza legaturile cu fostii si-i mai viziteaza.
Acum intrebarea: Nu-i mai bine sa fii primul si sa ramai cu ea? Mari prosti puteti fi.

| troleibuz a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Ai imbatranit degeaba. Fuge intelepciunea dupa tine, dar tu esti mai rapida.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru troleibuz):

Asa e mama. Nu ai leac. Hal de barbat esti sa te casatoresti cu un wc public?

| 1997onur a răspuns:

Dacă iubești cu Adevărată nu mai contează nici decât ia și atâta nimic altceva restul este nimic. Când iubeștii cu Adevărat nu-ți mai pasa de trecut cu cine și alte rahaturi ca este sau nu virgina astea sunt un nimic.

| sammie a răspuns:

Dacă aș fi băiat cred că aș alege o fată virgină.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă-ar fi să zbori cu avionul, cu cine ai alege să zbori, ai două variante, Un pilot cu căteva mii de ore zburate și unul care n-a zburat niciodată?
Pe cine alegi?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Scumpule pute Romania de golance. Ia si tu una ca-i ''rodata'' de 50 de masculi. Cine te retine?
Dealu-i deal si valea-i vale, C... -i c...a pana moare.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Vai dar ce neplăcut vorbești!
Căți litri de vin ai băut astazi?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ai si tu una de asta prin preajma, fatalaule?

| troleibuz a răspuns:

Cum se simte o virgina? Nasol.

Majoritatea vor virgine, dar nu sunt in stare sa aiba grija de ele, le repezesc si sperie, de asta o gramada de fete au traume din cauza primului act sexual si sunt scarbite de sex.

Asta cu primul barbat e subiectiva. Daca te lasa cu traume normal ca nu uiti. Dar cred ca orice om care merge inainte cu viata lui nu sta sa se gandeasca la prima iubire, are alte treburi.

Sa iubesti un om pentru ca e virgin e un lucru atat de absurd, nu am cuvinte. Dupa ce face sex cu tine, ii scade valoarea? Mi se pare o mentalitate misandra. Practic spui ca penisul tau e ceva daunator. Si daca te desparti tu de ea, ar trebui sa fie mai putin valoroasa acum pentru ca te-a iubit si a avut incredere in tine? Stupid.

Răspuns utilizator avertizat
| AmandinaDragan a răspuns:

''Primul barbat din viata unei femei se uită?'' Nu, nu se uita.
Ai dat de vreo vagaboanda si vrei sa o faci ''respectabila''? Nu cred ca-ti iese.

| Continchiscontsters a răspuns:

Sper ca Dumnezeul sa aiba mila de asa oamenii și va facă sa conștientizați ca nu-i bine drumul care îl apucați și ce faceți vad din ce în ce mai mulți oamenii plini da plini de ura plini de răutate și invidie și prostie în ei nu vă înțeleg de ce alegeți sa fiți asa sa trăiți asa cu răutate și prostie nu știu cum puteți dormi liniștiți și sa trăiți cu conștința împacă la cata prostie zace...

Răspuns utilizator avertizat