| anonim_4396 a întrebat:

Cer prea mult de la viata daca imi doresc sa fiu cea mai importanta persoana din viata celui pe care il iubesc? Eu consider ca ofer acest lucru persoanei iubite.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu ceri prea mult atata timp cat daruiesti iubire, e normal sa doresti cat mai multa iubire... fa tot ce poti sa atragi partenerul cat mai mult, fa-l sa te iubeasca la nebunie asta o poti face doar fiind-ui aproape mereu, iertand, acceptand pers...

| Linda a răspuns:

De ce sa fie egoista daca ea pune pe primul loc pe cineva, sa se astepte ca si celalt sa o puna pe primul loc... Uneori e greu, daca de exemplu vrei ca un baiat sa te puna pe primul loc inaintea parintilor lui de pilda, probabil trebuie sa castigi acest loc...

| Delia a răspuns:

Nu ceri prea mult, asa ar trebui sa fie, daca te iubeste cu adevarat, dar trebuie si el sa SIMTA acelasi lucru din partea ta.

| mioara a răspuns:

Esti egoista de ce nu amandoi sa fiti importanti unul pentru altul.

| www a răspuns:

Da. Daca pentru tine el este pe primul loc in viata ta nu inseamna ca si tu esti pe primul loc in viata lui. Nu poti sa "ceri" cuiva sa fi cea mai importanta persoana din viata ei... Pur si simplu esti sau nu esti. Nu ai dreptul sa ii ceri cuiva primul loc, orcine ai fi. Daca el simte ca tu esti cea mai importanta, bine, daca nu asta nu inseamna ca nu te iubeste.

| www a răspuns:

Vorbeste cu el. Spune-i ce te deranjeaza. Poate ca nu isi da seama ca nu iti acorda atentia de care ai nevoie si poate ca si tu ii acorzi prea multa atentie. Poate ca ar trebui sa iti dedici mai mult timp tie, nu lui.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil, depinde de el sa te aprecieze la adevarata ta valoare, dar si de tine in egala masura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija ca cea ce vrei tu sa nu-i dea impresia ca vrei sa-l sufoci.Lasa-l sa vada asta singur fara sa re impui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu aspir la dreptul de a ma pune in fata parintilor lui ci in fata unor colegi, cunostinte, aspecte marunte de viata. In momentul in care il pun pe el in prim plan, il pun in contextul,, noi", deci unde e egoismul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kumo draga, nu vreau sa impun nimic dar situatia e frustranta de la o vreme; eu imi dedic timpul lui iar el... altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu,, cerseste" atentia mea, ma acapareaza, imi intrerupe activitatile pentru a-mi capta atentia insa nu se intampla asta si atunci cand am nevoie eu de el, de atentie, de interes. Multumesc pentru raspunsuri!