| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate oferi un mesaj dragut pentru ziua mamei mele?

Răspuns Câştigător
| Tha_Mah_Emutza_1996 a răspuns:

Draga Mama,
De ziua,ta vreau sa iti urez un minunat "La multi ani!"si vreau sa iti mai spun ca esti cea mai frumoasa stea de pe cer si stralucesti pentru mine! Mama, tu esti, inspiratie si frumusete, lumina si incantarea, adevarul absolut.Si nimeni nu imi putea da darul cel mai de pret de pe lume:viata! Sa-ti dea Dumnezeu macar jumatate din cate mi-ai dat tu mie!
P.S.:Sper ca nu a trecut ziua mamei tale

23 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Mama, ce-as putea sa-ti daruiesc de ziua ta cand nimic din lumea asta nu-ti poate rasplati dragostea si grija pe care mi-o porti, nimic nu poate sa rascumpere tot ceea ce faci si simti tu pentru mine. Te iubesc mama mea draga si tot binele din lume sa se reverse asupra ta.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mie nu imi trebuie o zi speciala pentru a-i transmite un mesaj dragut; ii spun zilnic ca e cea mai frumoasa si cea mai desteapta si cea mai iubita mama din lume!

Insa pe felicitare tin minte ca intr-un an i-am scris ca e "inspiratie si frumusete, lumina si incantare, adevar si absolut. Si ca nimeni nu imi putea da darul cel mai de pret: viata." Si apoi am scris ca iubirea mea este vesnicia si a plans de fericire!

| elena a răspuns:

" Draga mea mama! O data in viata implinesti acesti ani, bucura-te din plin de ziua de astazi pentru ea este unica, nu o mai poti sarbatori niciodata, bucura-te alaturi de cei ce te inconjoara cu drag si asteapta cu sanatate urmatoarea aniversare, La multi ani!"

| Farcas a răspuns:

Iti doresc ca anii cei implinesti astazi sa-ti aduca stralucirea si frumusetea stelelor, intelepciunea si puterea zeilor, dorinta de a iubi si de a accepta sa fii iubit si tot ce are lumea asta mai bun in ea! Si de-ar fi ca puterea zeilor sa-mi indeplineasca dorintele, iti mai doresc TINERETE FARA BATRANETE SI VIATA FARA DE MOARTE.La multi ani!

| afrodita17 a răspuns:

La multi ani din partea TPU-stilor! happy

| Mashka a răspuns:

Mama seamana iubire
Sa culeaga fericire
Mama seamana cantare
Sa culeaga desfatare.
Doamne, viata mea sa fie
Mamei mele bucurie
Doamne, vreau frumos sa cresc
Mamei ca sa-i multumesc.

| Mashka a răspuns:

Mama, azi e sarbatoarea
Dulcelui tau nume!
Ce-as putea sa-ti dau eu oare
Mai frumos pe lume?
Ce-as putea sa-ti dau eu tie
Mama mea iubita,
In aceasta sarbatoare
Cea mai fericita?
Pentru-aceasta sarbatoare
Iata, mama draga,
Un sarut curat si-o floare
Cu iubirea-ntreaga!

| Mashka a răspuns:

N-am sa te dezamagesc
Mama bucura-te pentru ca cu cat creste varsta cu atat creste si dragostea mea pentru tine. Viata mea e frumoasa si datorita tie mama, iti multumesc si iti promit ca n-am sa iti raman dator si n-am sa te dezamagesc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cel mai dragut mesaj pentru ziua mamei tale iti va iesii direct tie din inimahappy Chiar vrei stereotipe?straight face Nu merita mama ta sa scoti din suflet cateva vorbe?batting eyelashes Eu cred ca da:* Incearca singura... daca nu reusesti poate cautam impreuna ceva pe net

| Diana_Paula_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cea mai mare dreptate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,, Sa-ti dea D-zeu macar jumatate din cat mi-ai dat tu mie!", mai completezi tu si cu altceva, sper ca nu a trecut ziua mamei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama mama te iubesc te-am adus un dar ceresc, printr-o imbratisare te-am dat iubirea mea mare! si-ti mai dau ceva, o floare culesa cu drag pentru mama mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele mai sincere felicitari si urari de bine pentru cea mai scumpa si cea mai buna mama din lume pe care o iubesc din tot sufletul meu. Un sincer la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca nu ti-am aratat mereu ca am apreciat ceea ce ai facut pentru mine. Iti sunt recunoscatoar/e ca exist – tie iti datorez omul care sunt astazi, datorita tie sunt un om mai bun. Tu m-ai invat sa ma respect si sa respect pe altii, tu esti cea care m-a invatat sa fiu toleranta, tu esti cea care m-a ascultat intotdeauna si care a fost alaturi de mine mereu. Iti sunt recunoscatoar/e pentru faptul ca m-ai iubit neconditionat si ca ai avut grija de mine toata viata, iti sunt recunoscatoare pentru ca iti pasa de viata mea, pentru ca ai mereu o vorba buna pentru mine cand lucrurile merg rau. Iti urez o zi plina de voie buna si sper ca dragostea mea sa iti umple viata la fel cum dragostea pe care mi-ai purtat-o tu a umplut-o pe a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe aripi de primavara / 8 Martie lin coboara / Si in a lui privire / Va aduce mult noroc si fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 8 martie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu.stiu ca sunt totul pentru tine. eu stiu ca sunt micul tau univers pe care-l construiesti atat pentru tine cat si pentru mine.nu am cum sa-ti uit suflarea calda de mama.pe care mi-ai dat-o in prima clipa cand m-ai tinut in brate.stiu ce inseamna pentru tine sa te trezesti langa fiinta careia i-ai dat glas.fiinta careia i-ai indreptat pasii prin destin. i-ai oferit tot ce-ai mai bun din inima.si pentru asta.nu-ti multumesc ci TE IUBESC! i lov'u mom!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut sa-ti culeg o floare,
Un mic ghiocel frumos,
Dar pana la urma moare
Si cui e de folos?
E ziua ta, mamico,
In dar ti-am adus inima
Si crede-ma, mamico,
Un dar mai frumos nu se putea.
Am vrut sa-ti culeg stelute,
Sa-ti fac un frumos colier,
Dar cine nu stie oare
Ca in zori stelutele pier?
Am vrut sa-ti culeg o raza
De soare, sa-ti prind in par,
Dar tu stralucesti mai tare
De dragoste si dor!"

„Stele sunt pe cer o mie
Printre ele una,
Stele cat de multe fie
MAMA mea e doar una!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E
ziua taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama m-a crescut si e normal so o iubesc asa cum e ea este buna si amabila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca nu ti-am aratat mereu ca am apreciat ceea ce ai facut pentru mine. Iti sunt recunoscatoar/e ca exist – tie iti datorez omul care sunt astazi, datorita tie sunt un om mai bun. Tu m-ai invat sa ma respect si sa respect pe altii, tu esti cea care m-a invatat sa fiu toleranta, tu esti cea care m-a ascultat intotdeauna si care a fost alaturi de mine mereu. Iti sunt recunoscatoar/e pentru faptul ca m-ai iubit neconditionat si ca ai avut grija de mine toata viata, iti sunt recunoscatoare pentru ca iti pasa de viata mea, pentru ca ai mereu o vorba buna pentru mine cand lucrurile merg rau. Iti urez o zi plina de voie buna si sper ca dragostea mea sa iti umple viata la fel cum dragostea pe care mi-ai purtat-o tu a umplut-o pe a mea.

| paula_4018 a răspuns:

Eu.stiu ca sunt totul pentru tine. eu stiu ca sunt micul tau univers pe care-l construiesti atat pentru tine cat si pentru mine.nu am cum sa-ti uit suflarea calda de mama.pe care mi-ai dat-o in prima clipa cand m-ai tinut in brate.stiu ce inseamna pentru tine sa te trezesti langa fiinta careia i-ai dat glas.fiinta careia i-ai indreptat pasii prin destin. i-ai oferit tot ce-ai mai bun din inima.si pentru asta.nu-ti doar multumesc ci TE IUBESC! i lov'u mom