| Betty18 a întrebat:

Cititi cu ATENTIE daca doriti sa-mi dati niste sfaturi bune si incercati sa atingeti toate punctele. Multumesc anticipat pentru ca ati avut rabdarea sa imi cititi intrebarea. Mi-e teama ca o sa fiu singura mereu. Fac 20 de ani in mai si nu am avut o relatie serioasa care sa dureze mai mult de o luna(si alea cateva). Mereu renuntam sau ma plictiseam, iar apoi ma desparteam de baieti sau ii faceam pe ei sa-mi dea liber.Nici din punct de vedere sexual nu am avut o relatie pana acum. Sunt unele persoane care stiu ca sunt virgina, iar altele din oras care nu prea ma cunosc am impresia ca ma vad ca pe o usuratica, dar oricum mie NU imi pasa de ce cred ei. Mie imi place ca nu-si dau seama cei din jur ca sunt virgina la varsta asta. Mi-e indiferent daca sunt virgina sau nu doar ca NU pot s-o fac fara sentimente.

Eu sunt mai nebuna din fire, imi place sa ma distrez, sa ies in cluburi, UNEORI ma mai sarut in club cu cate un tip( RAR). Oricum tipii aceia nu ma intereseaza decat asa o seara cand am chef de giugiuleala(doar sarutari nevinovate). De obicei cu tipi de genu nu prea ai ce discuta si de asta... just for entertaiment.

Nu sunt foarte frumoasa, dar nici foarte urata. In ultimi doi ani am avut de a face cu baieti chiar foarte frumosi.
. Nu m-as fi asteptat niciodata ca ei sa se uite la mine. Eu ma indragostesc si greu. O singura data m-am indragostit, dar din pacate nu mi-au fost impartasite sentimentele. Vroia doar sex, dar nu a avut parte de asta de la mine. Ma gandisem sa fiu cu el, dar pana la urma mi-a venit mintea la cap(el este un fustangiu)Tipul nu era oricum ce caut eu la un baiat dar pur si simplu m-am indragostit. Cred ca a trecut acum, oricum nu asta este important,

Eu vreau doar un baiat sincer care sa tina la mine si eu la el. Mai tarziu poate ca va aparea si iubirea. Important e sa am ce sa vorbesc cu el, sa ma accepte cu calitatile si defectele mele si sa ma atraga. Nu conteaza daca are sau nu bani, daca e modest si sincer e perfect.

Nu trebuie sa fie neaparat frumos. De exemplu odata am inceput sa vorbesc pe mess cu un tip din oras mai mic cu doi ani, Il luam tot timpul la misto, iar el batea diverse apropouri ca ma place, sa iesim, iar eu ii ziceam ca nu pot ca mi se pare urat si radeam de el cu prietena mea.

Imprejurarile au facut ca odata de nevoie sa ies cu el. Nu mi-a venit sa cred ca era mai destept ca unu de varsta mea, aveai ce sa vorbesti cu el si a inceput sa ma ATRAGA de cand am vorbit fata in fata. Nici pe mess nu mi se parea prost, dar am zis ca nah e un copil, ca una e pe mess, dar surpriza: avea mai multe in cap ca unul de 21 de ani. Ma rog nici asta nu conteaza, a fost o alta poveste, fara nimic concret.

Cand cunosc un tip pe mess nu ies niciodata cu el, spun ca nu vreau ca am de invatat.De ce? Pentru am impresia ca o sa-si schimbe parerea de mine, ca nu sunt cum par pe mess sau in poze... oar cu altii nu ies ca nu-mi plac sau mi se pare ca nu am ce vorbi cu ei.

Acum vorbesc cu un tip si am mai iesit dar cu grupul de prieteni. Cred ca ma place si mie imi este simpatic, este ok, doar ca e cam alintat si copil (e deodata cu mine). Imi placemai mult ca ma ciondanesc cu el, ne contrazicem des, "ne certam", dar atat...Nu stiu oricum daca va fi ceva, si chiar de nu va fi nu voi fi dezamagita. Daca imi place de cineva si nu se poate nu am stres, imi trece repede. Daca sunt indragostita trece foarte greu.

M-am gandit ca poate un tip mai mare, mai matur cu care am ce vorbi, langa care sa ma simt protejata, dar nu prea cunosc si mereu i-am evitat caci eu sunt imatura in ceea ce priveste unele lucruri si cred ca nu s-ar uita la una ca mine...

13 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca la 20 ani ai avut cateva - nu te supara dar esti fata buna - mai ti minte cate? - daca te giugiuleai nu ai bagat-o tu putin la caldurica - Doamne cat poti sa minti - stai fata cuminte si lasa baiatul in pace ca saracul o sa fuga mincand pamantul - minti en-gross nu en- detail

| Betty18 explică (pentru negru30):

Cateva relatii care nu au durat mai mult de o luna...laughing) poti sa crezi ce vrei la urma urmei happy

| Betty18 explică (pentru negru30):

Se vede ca nu ai citit cu atentie intrebarea...scria foarte clar. intr-o luna nu-ti permiti multe. poate asa or fi fost fetele cu care ai umblat tu.

| ostea a răspuns:

Bună draga mea,
Există întptdeauna un moment potrivit...de a găsi sufletul nostru, de a îndeplini ceea ce ne dorim, etc.

Încă nu ai găsit persoana potrivită ție și nu este vina ta.
Ai răbdare, o să apara și băiatul ce o să te facă să te simți tu însăți în preajma lui.
Nu te grăbi în ceea ce o să faci. Totul este perfect!

Te înșeli cînd ai impresia că un tip mai mare ca tine poate să gîndească mai matur, sunt și tipi care gîndesc matur dar sunt și tipi care nu gîndesc așa, să aibă și 30 de ani.
Important este să iei deciziile dupa voința inimii tale, nu vei putea greși.

Nu judeca un om pentru că are mai puțin cu un an, doi, trei ca tine.
În viața nu vîrsta contează ci ceea ce poți face, desigur în sens pozitiv.

20de ani, o vîrstă frumoasă.
Nu te grăbi cu absolut nimic, o să iasa soarele si pe strada ta.
Numai bine!
Dacă vrei să vorbim lasă-mi mesaj.

| Cristinutzzzza a răspuns:

Hey poti vb si cu un timp de varsta ta sau mai mare cu 1, 2 ani nu neaparat 30! nu conteaza atata de mult sa fie matur important e sa se faca placut si sa te faca sa te indragostesti! Incearka sa iti petreci cat mai mult timp cu un baiat si sa fi cat mai relaxata e chiar frumos sa fi indragostita si totusi ai 20 de ani daca nu merge nici cu acest baiat.incearca sa iti acorzi tie o sansa de a te indragosti. fara sa ii refuzi! de multe ori te indragostesti fara sa vrei:* si si daca no faci va veni vremea cand o vei face deci nu este o problema ca ai 20 de ani si esti virgina ba chiar mandrestete si pastreazate pentru un baiat care sa te pretuiasca! funda?

| Betty18 explică (pentru Cristinutzzzza):

Conteaza sa gandeasca intr-un anume mod. 80 la suta dintre baietii de varsta mea sunt foarte imaturi asemeni pustilor de 16 17 ani

| doc69 a răspuns:

Cred ca totul vine din prea multe discutii interioare cu tine insati.din aceasta cauza uiti sa mai acorzi aceeasi atentie si celor din jur.ai formulat frumos ce iti doresti dar nu am vazut nimic in actiunile povestite care sa te indrepte spre asa ceva... dragostea te poate gasi si pe strada si pe net si oriunde conteaza insa comunicarea...comunici superficial.nu astepta comunicare profunda primesti exact ce daruiesti.cum ar putea atunci sa virbeze cineva?

| RS4 a răspuns:

Nu o sa fi singura mereu! cand il vei intalni, vei stii ca este alesul! probabil inca nici nu ti-ai dorit o relatie serioasa! ma bucur ca mai sunt fete virgine la aceasta varsta! in ziua de azi, mai rar! bravo, asta este de apreciat la o fata! si nu ne-ai spus de unde esti!?

| Betty18 explică (pentru RS4):

Sunt din zona Moldovei. Nu o sa zic orasul...happy

| eandopuncttk a răspuns:

Sa fie cineva care a trecut printr-o experienta asemanatoare si copt la minte

| st3fDub a răspuns:

Buna! Cred ca iti dai si tu seama ca ai o gandire pesimista...Nu te ajuta cu absolut nimic sa te gandesti la CE A TRECUT,foste relatii esuate,momente penibile etc. Daca esti cum zici,fire libera, nebunatica, nu pierde niciun moment favorabil unei noi relatii.Nu trebuie sa cauti "baiatu' perfect" ca nu o sa gasesti asa ceva.Incearca sa vezi la o persoana calitatile, nu defectele, ca asa nu ajungi nicaieri.Multa incredere in tine, iar faptul ca inca esti virgina nu e grav...desi cum am citit asta mi-am zis:"cred ca esti urata rau, de aia nu te arde nimeni"(gandire imatura o sa zici tu).Fa-o cand simti tu, mi se pare o idiotenie sa o faci prima data cu cineva langa care crezi ca vei sta mult si bine.Asta seamana al naibii de bine cu cliseul"virgina pana la nunta".Nu cred ca vrei asa ceva nu? Ca sa inchei:gandeste pozitiv, incearca sa acorzi o sansa unui baiat de care chiar iti place si nu-ti fie teama sa te implici un pic mai mult, poate asa o sa ai o relatie intensa si de durata.winkingBafta.

| Golanul_Catalin_1989 a răspuns:

Din textul tau am inteles ceva (pnm e o simpla parere) tu cand iesi cu cineva te temi de un lucru care l-ai mentionat in text.(adica nu numai un lucru este mentionat in acel text) dar incearca sa treci peste astea. iesi cu un tip la o cingo la o suc ceva / plimbare parc etc (ceva de "enterteintment"daca intelegi ce vreau sa spun ) si nu te mai gandi ca daca fac asa poate o sa se intample asa si etc. poartate normal / poartate simplu / fii tu langa o simpla persoana... considera la inceput doar ca e intalnire ca intre amici pana te obisnuiesti cu persoana respectiva iar daca persoana nu iti bate apropouri (ceva de genu) cu ce nu ii cam prea place la tine atunci e bine si se poate continua. nust pnm e doar parere nu lua ca sfat. dar ai putea face si asa.

| ionut220990 a răspuns:

Parerea mea e sa incerci sa dramatizezi mai putin si sa lasi si altuia loc sa arate ce ii de fapt ca poate multe persoane le.ai judecat gresit si asta te.o facut sa dai sau sa iei ''papucii'' curios faptul ca esti o fire foarte normala ba chiar un exemplu pentru multe...incearca sa asculti o persoana inainte de ai da o notawinking