| ioana34 a întrebat:

Considerati ca e vorba de inselat daca vorbesti cu cineva online, o persoana pe care nu ai cunoscut-o in viata reala, insa in mediul online o stii de mai mult timp, de sex opus? Ai o relatie, insa persoana din online o stii de dinainte de a-ti face aceasta relatie. Poti spune ca inseli in acest caz?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cele două relații nu sunt echivalente.
Relația online este virtuală.
Relația offline este cu o persoană vie.
Nu ai cum să le compari.
Apoi să definim ce înseamnă să înșeli.
Să ai o relație sexuală, sau un chat online?
Că nu este totuna.

| Anonima163333 a răspuns:

Nu,deoarece doar vorbesc, atata tot.

| Clytia a răspuns:

Nu. Când am avut relație, nu am încetat să discut cu persoane din mediul online, fie ele de sex opus.

| Ioana190698 a răspuns:

Nu știu dacă răspunsul meu te va ajuta cu ceva eu am am avut la fel probleme și o prietenă de-a mea mi-a recomandat o tămăduitoare pentru niște rugăciuni talismane habar n-am nu știu să zic da totusi au avut efecte dacă în caz vrei mai multe detalii poți să-mi dai mesaj