| GLA a întrebat:

Conteaza daca barbatul de langa voi castiga financiar mai putin decat voi? Fetele/femeile ar fi deranjate de acest aspect ca barbatiilor/ iubitii lor sa castige mai putin?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Dacă puținul pe care il câștigă nu-l dă pe jocuri de noroc, pariuri sportive sau pe băutură, nu m-ar deranja.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt convins ca nu te-ar deranja nici in cazul in care ar castiga din pariuri de 3 ori salariul lui.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

Nici dacă băutura îi face sângele să fiarbă? smug

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mosotti):

Minunat raspuns. Felicitari!

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Bravo maio cel mai bun răspuns sincer

| CIaudiu a răspuns (pentru Mosotti):

...sau pe tigari.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer? M-ar deranja. Nu banii, ci altceva.
Fiindcă, pătimașii ăștia, până câștigă la pariuri de 3 ori salariul lor, poate pierde de 10 ori aceeasi sumă, până la "lozul" câștigător. Si, după ce câstigă, in ce crezi că își vor "investi" norocul? În același hobby... Plus, o bere, ca să sarbatorească evenimentul.

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca femeia aia il place mult pe ala, nu conteaza ca, castiga mai putin, f bine ca are ea mai mult si se echilibreaza treaba, ca si invers, daca ea castiga mai putin si el mai mult, totu e sa nu castige amandoi putin ca sa nu fie bine financiar.

| Frank51 a răspuns:

Răspunsul este prea simplu, contează gusturile și principiile individuale. Dar având în vedere că marea majoritate de bărbați câștigă mai mult, rareori vor exista cupluri în acest caz. Pe lângă asta, unde ai văzut tu, să fie căsătorit un președinte, cu o casieriță? Clasele sociale au o limită clar definită. Nu există atracție, și chiar dacă există aceasta se suprimă dacă clasa este prea îndepărtată. Nu înseamnă desigur că nu există cazuri excepționale, ca în filme.

| Cheo0S a răspuns (pentru Frank51):

Pai da clar ce femeie nu il vrea de sot pe Iohannis. Nu exista atractie deloc.
Relatiile sunt impartite pe compatibilitate/atractie si dupa vine partea financiara. Ca nah.

| Eireann a răspuns:

Nu ma deranjeaza acest aspect dar nici nu vreau un barbat care sta pe banii mei. Am inteles cand iubitul a ramas fara munca din cauza pandemiei dar a fost o situatie exceptionala si din fericire an reusit sa ne intretinem din banii mei.

| AliGab a răspuns:

Chiar daca pe femei nu le-ar deranja acest aspect, barbatii (majoritate) sunt destul de orgoliosi ca sa fie frustrati sau profitori.

| Mosotti a răspuns (pentru AliGab):

Pai de ce? Eu as fi mandru ca nevasta mea ar castiga mai mult si mi-ar conveni, ca si eu beneficiez de la chestia asta, deci mi-ar conveni mai bine dacat deca ea ar castiga la fel sau mai putin.

| DarthNiger a răspuns:

Sunt barbat, dar o sa imi spun eu opinia, eu zic ca cel mai mult conteaza ca barbatul sa nu fie intretinut de partenera lui, oricat de mic ar fi salariul conteaza in orice relatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Cheo0S a răspuns:

Pentru o femeie care se respecta nu ar trebui sa conteze, poate numai pentru o lipitoare care cu prima ocazie se agata de cineva care are mai multi bani ca ea.
Dar astea sunt cazuri exclusive nu vorbim de majoritatea o femeie care se respecta isi VA alege barbatul la acelasi nivel ca al ei, inteligenta, statut financiar si tot tacamul trebuie sa rezoneze ca relatia sa functioneze asa ca la carte.
Nu bazata pe superficialitati.