| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca iubitul meu este tampit la cap sau retardat.Ma ameninta ca merge la discoteca si danseaza cu fete daca eu joc premade un joc[ adica cu alte persoane, alti baieti]
ALOO virtual vs viata reala. Nu e acelasi lucru baetas happy
ce ma fac cu el? avem totusi 2 ani nu-i ca si cum mai gasesti in zilele de azi persoane serioase.

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tie ti-i mai important jocul si il neglijezi, nu te mira ca el se va uita dupa alte fete!
Un barbat poti tine langa tine daca ii pastrezi burta plina si punga golita. big grin

| ROB3RT89 a răspuns:

Va certati pentru niste lucruri atat de puerile si frustrarea apare foarte usor.
Crezi ca te ajuta cineva aici? Vorbeste cu el, discutati intre voi.
Pana la urma a zis ca doar danseaza, acum nu stiu ce garantie ai laughing

| sabin89 a răspuns:

O fată deşteaptă n-ar trebui să mai stea cu unul "tâmpit la cap sau retardat"...

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nici tie nu-ti prea pasa de relatie, daca nu accepti sa renunti la un amarat de joc, de dragul iubitului.
Cred ca amandoi trebuie sa discutati si sa gasiti o cale de mijloc, fiecare din voi trebuind sa cedeze la ceva, ca sa-l multumeasca pe celalalt, asta daca este dragoste adevarata intrre voi, daca nu, atunci nu merita sa mai pierdeti vremea impreuna.
Face-ti compromisuri, ca de asta depidne o buna relatie intre voi!
Si crede-ma, ca-ti este foarte usor, daca iti iubesti partnerul/partnera atat de mult pe cat pretinzi.

| Freya1 a răspuns:

Daca deja devi obsedata de jocul ala are dreptate sa te lase sau insele.
Sti ce deranjant e cand partenerul este mai preocupat de jocuri, internet si alte aiureli decat de relatie? Poate ca nu e neaparat gelos ca te joci acolo cu altii cat suparat ca nu il mai bagi in seama.Ranunti la joc si traiesti normal in realitate ori o sa fi nevoita sa cauti alt iubit curand

| anonimg a răspuns:

Chiar si virtualul este pana la urma o realitate -traita pe calculator. Virtualul catre cine iti indreapta sentimentele -acele sentimente care trebuiesc indreptate numai catre persoana iubita? Nu cunosc jocul ca sa pot da detalii si sa pot face o judecata dreapta. Intrebarea de mai sus este doar ca sa te ajute sa intelegi lucrurile asa cum le cunoaste un barbat, si cum trebuiesc intelese si de catre o femeie.
Eu zic sa nu va certati. Mai de dorit pentru amandoi este sa va despartiti in pace si cat mai exista o cat de mica intelegere intre voi decat sa traiti in neintelegere, si daca nici unul nu renunta la lucrurile care afecteaza relatia: tu la joc si el la amenintari.

| Lioana a răspuns:

Cred că tu faci mai mult decât el. El doar amenință dar tu faci.
Câinele care latră nu musca. Poate că nici el nu va merge cu adevărat unde ți-a spus, dar încearcă să-ți arate că ceea ce faci va strica relația.
Dacă îl iubești ar fi bine să-ți reconsideri pozitia față de jocuri. O relație ar trebui sa aibă prioritate fata de computer.

| xerxes1 a răspuns:

Lasa-l naibii de joc si ai rezolvat problema.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai si tu doar te joci sau mai bagi si un flirt?
Sunt baieti,oriunde vorbesti cu ei, de sunt singuri si li se pare ca esti ok o sa vrea sa te cunoasca mai bine, o sa flirteze cu tine, etc.
Chiar de e un joc, depinde ce faci tu acolo.
Daca flirtezi cu aia sau le permiti sa o faca ei fara sa arati ca nu esti interesata esti vinovata si trebuie sa te lase.

Sa faci sex cu alta e mai putin grav decat sa fii in o relatie si sa te gandesti la alta, sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un joc azi, un joc maine si pana la urma ajung sa se joace prin parul tau.

| EcceHomo a răspuns:

Ştie să danseze?

| BlueDark a răspuns:

O intrebare: ce cauti tu, la varsta asta, cu jocy=uri video? Si esti si fata...
In fine, nu ma bag.Si sotia mea juca uneori jocuri video...Pana s-a casatorit cu mine.Acum jucam impreuna laughing

Bun... Uite cum sta treaba: pustiu' ii gelos oleaca.
Daca e gelos, inseamna ca te iubeste.

Pe de alta parte, daca te ameninta chiar asa, inseamna ca e imatur.Ori e prost ca noaptea, ori nu are mai mult de 15 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Nevroza a răspuns:

Ce prost! Se supara de la un joc. Du-l la control.

| Deserth a răspuns:

Si eu cred ca tine, draga. Daca vrei sa vorbim iubire, lasa-mi nr.tau de tel.in pv.

| Doarof3 a răspuns:

Dă-l încolo. Găsești altul. Doamne ferește sa te bata tu stau cu el pentru ca nu mai găsești persoane serioase?
Fii realista e foarte gelos...O sa ajungă sa te urmărească și pana la magazin...

| PowerOfReich a răspuns:

Joci LoL? laughing

| FLOWMYKY a răspuns:

Dupa parerea mea este o porcarie sa strici o relatie de 2 ani din cauza unui joc... eu zic sa vorbiti si sa rezolvati aceasta problema... daca tineti la relatia voastra

| AndreiLLU a răspuns:

Daca jocul asta e un fel de metin, ii sugerez sa se duca la discoteca si-si gaseasca o fata cumsecade.

| 2EXA a răspuns (pentru AndreiLLU):

Nu e metin -_- nu joc treshuri