| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca este o problemă virginitatea la 22 de ani? Pur simplu nu am avut timp pentru o relație deoarece m-am axat pe școală și nu am vrut să amagesc nicio fată.

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde din ce punct de vedere vorbim.
In cazul tau da, e o problema, e posibil sa mori trist si frustrat!

| RAY a răspuns:

Fetele nu vor virgini,da sa fie clar asta, ce spun ele pe net e egal cu zero, conteaza realitatea, nu spune unei fete ca esti virgin nici prietenilor ca te faci de ras, asta e adevarul

| sierra1 a răspuns:

Oricum ai zice, dar tot mai ai de făcut vreo 2-3 ani de școală... dar apoi să te ții - orgii

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu este nicio problemă. Este o alegere strict personală.

| Plato a răspuns:

Virginitatea nu e o problema niciodata. Si daca ar fi, ar fi a ta, nu a lumii.
Pierderea virginitatii poate fi uneori o problema, dar pastrarea nu.

| Lioana a răspuns:

Cum ar putea fi virginitatea o problema? E o cinste. Eu daca as mai avea varsta ta nici nu as accepta in viata mea un tip care nu e virgin, un tip care si-a facut experienta sexuala cu altele inaintea mea.

| CleanHeart a răspuns:

Eu pe tine te iau de soț.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nici o ruşine. Bravo ţie că te păstrezi şi că nu te-ai apucat de treaba asta pe la 14 ani. Dacă ai o relaţie cu persoana iubită, nu e neapărat să faci s#x. O să faci când o să te simţi pregătit şi ne forţat de nimeni. Nu trebuie să faci asta fiind influenţat de familie, prieteni sau societate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''nu am vrut să amagesc nicio fată.''
așa te minți și pe tine sau doar pe noi?

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul era preocupat cu scoala si nu a acordat atenție relațiilor. Nu a vrut să profite de oameni, iar asta arata ca se respecta.

| Țoglă a răspuns:

Nu e nicio problemă. Să nu mai existe "nu am vrut să amagesc nicio fată". Trebuie să ai puțin tupeu pentru a agăța o fată și mai ales nu cu afirmația ta.

| Subsemnatul123 a răspuns:

E o problema doar daca esti frustrat din cauza asta sau daca traiesti langa oameni care nu au nimic mai bun de facut cu viata lor decat sa rada de tine ca esti virgin.

| saresipiper a răspuns:

Ideea ar fi sa nu te simti tu afectat in vreun fel de chestia asta (observ ca o vezi ca pe o mica problema - am pus si eu mai devreme cam aceeasi intrebare cu tine, apropo) happy
Altceva ar fi sa gasesti persoana care sa aprecieze acest lucru, nu una care sa te desconsidere, sa vada virginitatea ca pe un impediment, esec personal.
Numai bine! happy

| RamboxxL a răspuns:

In zilele noastre e foarte repede sa iti pastrezi virginitatea si greu de pastrat...