| christine99 a întrebat:

Credeti ca exista prietenie fara interese? Exista prieteni care raman cu tine indiferent ce masina ai, ce slujba ai, ce fel de haine porti etc.?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,cunosc un astfel de persoane,dar nu sunt prieteni,prieten este foarte putin spus,este un inger, o parte din sangele tau, un frate adevarat, da exista, foarte rar da exista

uite ceva interesant daca inveti o limba straina https://www.youtube.com/watch?v=sQAnBIUARXk

| gelu1970 a răspuns:

Normal că există.
Nu ai cunoscut așa ceva?

| Gabriel2424 a răspuns:

Logic ca da, dar trebuie sa stii sa alegi acele persoane si sa le ti langa tine, degeaba ai bani, masina etc. daca esti un om prefacut si nu te intereseaza de restul.

| Andreeush a răspuns:

Da, dar rareori dai de persoane în care poți avea încredere.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da, atragi ceea ce esti si ceea ce ai nevoie.
Am astfel de prietenii de peste 15 ani, insa tine de tine sa recunosti cine sunt acele persoane. Nu inseamna ca sunt fizic mereu cu tine, ci ca sunt acolo sa ridice telefonul cand ai nevoie chiar daca a trecut un an intre timp, iar vocea lor nu suna ca aceea a unui strain.

| SilentRain a răspuns:

Slabe șanse să te lovești de un prieten adevărat, sunt foarte rari dar exista

| Drimmero a răspuns:

Da, am prin preajma astfel de oameni rar de gasit, ii respect.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca luam asa, si prietenia este un interes, de a avea alaturi pe cineva la nevoie - fie pentru a conversa pur si simplu, fie pentru ajutor reciproc, la nevoie.
In concluzie: NU, nu exista prietenie fara interese.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ma intereseaza laughing
Eu nu cer nimic de la prieteni, si am grija de ofer.

| Emma30555 a răspuns:

Prietenia tine și ea tot de chimia dintre persoane, acele persoane se potrivesc se înțeleg, deci nu are legătură cu interesele de genul enumerat de tine

| sabin89 a răspuns:

Eu cred că da, chiar dacă 99% vor susţine contrariul. Ca o paranteză, unul din cei mai mari filosofi ai antichităţii, fiind întrebat odată care lucru din viaţă consideră el că e de cea mai mare valoare, a răspuns: prietenia. Şi nu cred că s-a referit la cea din interes.

| Maria3458 a răspuns:

Exista da ma bucur am prieteni putini dar buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că da!
Păi vobind de secolul nostu, întradevăr e mai greu să-ţi găseşti prieteni adevăraţi, dar nu toţi sunt la fel.Chiar ieri discutam cu nişte prieteni şi se plângeu că văd fete pe stradă cuplate cu ţigani.Şi mi se plângeau că ei sunt bogaţi,frumoşi,etc.,etc., dar ţiganii săraci, că-s cocalari şi aşa.Dar, fetele stăteau cu ei pentru că ei ştiau să le aprecieze, nu că vroiau nu ştiu ce bani. Sper să înţelegi că în lumea asta plină de profitori mai există şi oameni de treabă.Pa.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista, cea din dragoste!