| AliGab a întrebat:

Credeti ca exista vreun motiv ca o femeie sa merite sa fie lovita?

92 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci cand face un threesome sex in 3 si o vezi cum isi primeste pu de la unu si pe la spate de la altul. La aia le.o tai jos pe moment sau trimiti cainele sa le manance sub pretextul uite 2 carnati cruzi.

Bula
| Bula a răspuns:

Unei femei nu o doare atat de mult o palma sau un pumna (deseori chiar le provoaca), cat "lovite" unde le doare mai tare: daca povestesti faptele sale la rivala sau chiar "prietena" sa, daca ii limitezi card-ul cu care iti cheltuieste banii la shopping, daca-i spui ca s-a ingrasat si s-a imbatranit din cauza prostiilor ce le face... big grin

| Emma30555 a răspuns (pentru Bula):

Te înșeli. Violenta fizica este traumatizanta și lasă sechele. Violenta fata da o ființă care nu se poate apară este doar o forma de lașitate din parte bărbatului având în vedere ca el are forța mult mai mare. Și în general fata de o ființă mai slaba cum ar fi copil, bătrân, animal sau femeie chiar și fața de un alt bărbat dacă tu ești boxer de performanta sau ai făcut sporturi de lupte, deci nu are nici o șansă în fata ta este doar o forma de lașitate

| Bula a răspuns (pentru Emma30555):

Mi-e mila de tine. Stii cum se numesc cei care citesc, dar nu inteleg ce au citit.
Incearca sa citesti de mai multe ori ce am scris eu, poate vei intelege in final!

Si ca ajutor:
Eu chiar am afirmat ca sunt metode mult mai dureroase pentru o femeie decat o palma sau un pumn. Iar acele metode sunt mult mai eficace!
Si tie-ti place sa comentezi, dar comentezi aiurea, despre ce nici nu am scris.
Exista o zicala veche: "Gura-ti bate c...ul". Asta ar trenui sa invete toate femeile, atunci n-ar mai primi peste gura!

| Couragebv a răspuns:

Absolut, cand nu mai este "femeie"

| DenisIonut01 a răspuns:

O femeie nu trebuie lovita!

| RAY a răspuns:

Nu cred ca exista vreun motiv sa lovesti o fiinta daca nu ti a facut ceva rau sau nu isi face,dar faza e ca cand vezi ca crezi in una si aia te inseala se ajunge si la asa ceva,multe se si viseaza a fi violate,batute,multe si vor asta, provoaca barbatul, cele mai bune romane cumparate de femei includ violul, bataia, sexul masocist, oare de ce? ca asa am evoluat noi ca specie, un studiu a demonstrat ca femeile din america au inlocuit acel barbat catelul de companie cu o bruta, oare de ce? de ce le plac badboys? ca unele si merita

| Alexuţ02 a răspuns (pentru RAY):

De acord RAY, multe stau cu băieţi duri şi după se plâng că-şi iau bătaie, până la urmă şi lor le place, dacă dăm cărţile pe faţă ştim că aşa e chiar dacă ele n-or să recunoască în veci asta.

Iar despre faza cu lovitul când o prinzi înşelându-te, sincer să fiu şi aici sunt de acord pentru că la nervi nu ştii ce faci, nu moare nimeni dintr-o palmă. oricât ai spune " nu lovesc o femeie că nu mai sunt bărbat ", nu ştii când îţi scapă nervii...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista nici un motiv, indiferent de gravitatea situatiei.

| EmarfaFrate a răspuns (pentru Violleta2022):

Serios?laughing doamne ce oameni frate.

| Misteryy a răspuns (pentru Violleta2022):

Ana Maria, exista intr-adever si motive cand este justificat sa lovesti o femeie, spre exemplu daca aceasta te ataca, vrea sa te omoare si altele, deci depinde gravitatea situatiei, dar in general barbatii abuzivi cu femeile si viceversa au probleme de atasament si chiar traume suferite in dezvoltarea emotionala, sper sa nu consideri ca indiferent ce ai face barbatii nu te vor lovi este o convingere ce te-ar putea afecta.

| Couragebv a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai fi surprinsa" de gravitatea situatiei"

| Drimmero a răspuns:

Aici e interpretabil tare de tot, sunt cazuri in care din gelozie o mai lovesti daca chiar ai dovezi in acest sens, sau cand te ataca vreo drogata d-asta, in ambele cazuri ar trebui sa-ti patrezi cumpatul si sa gandesti la rece, nu cred ca rezolvi ceva daca le calci in picioare. N-am lovit in viata mea o femeie,, sper ca nu se va intampla asta, mai bine m-as bate singur decat sa lovesc una.

| Freya1 a răspuns:

Nu.Este o vorba "ti-a gresit? Iart-o sau las-o"

| Fatamuntilor a răspuns:

Sub nicio forma!
Violenta nu revolva nimic! Daca nu mai e intelegre exista si alte cai!
Vezi cazul fetei de 17 ani batute de catre un,, zmeu''.Mai mult decat atat, imbecilul si -a pus pozele pe net cu isprava lui.Ce crezi ca ar fi facut fata aia ca sa fie batuta in halul ala?

| Plato a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aia chiar a meritat. De ce? Pentru ca sta cu astfel de fiinta. Crezi ca nu a avut si petitori mai gentlemani? Dar aia nu ne plac, numai "baieti rai". Sa nu ma intelegi gresit, nu sunt pro violenta, sper din suflet sa faca fisuri anale in puscarie jegul ala, dar fata aia si-a facut-o cu mana ei. Este o vorba: "Daca te bagi in rahat te mananca porcii. "

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca vine una si iti da numa pumni in nas tu o lasi?laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Plato):

Sunt cazuri si cazuri.
Uneori femeile stau cu asfle de fiinte pentru ca nu au unde sa stea sau le frica sau nu au sufiicent curaj pentru al reclama.Au fost cazuri in care si-au retras plangerea si au luat-o de la inceput.

| Plato a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu ai inteles. Ideea nu e de ce mai sta acum, ci de ce s-a inhaitat cu asemenea specimen? Uita-te putin la el, iti pare un barbat de viitor, care poate conduce o familie si a-i asigura ei ceva? Nu, e doar un golan ratat, un mizerabil, iar fetele care aleg astfel de parteneri, merita tot ce are sa li se intample.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Serios? Cate femei au dat in tine?
Daca o femeie loveste, poate se apara! Eram copila cand in plina strada, ziua in amiaza mare mi-am luat bataie de la un asfel de zmeu paraleu.Era cu carutul copilului, la impims spre mine.Am intins mainele sa il opresc, iar imbecill m-a lovit cu mainele si picioarele pana am picat jos! Nu am avut nici o posibilitate sa ma apar!

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Deciii eu ma refer gen tipele estealaughing
https://m.youtube.com/watch?v=zFQFbMHXd1Q
eu am dat odata intr-o fata dar daca nu dadeam imi luam bataielaughing era cv gen... uitate pe yotube sa vezi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ca să vezi: ăla nu ajunge la pușcărie.
Aia a primit 7 zile de îngrijiri medicale, nici nu știu dacă-și bate vreun procuror capul prea tare cu asta, dacă nu-și retrage ea oricum plângerea.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Nu a meritat nu mai spune prostii. Fata respectiva dat în exemplu este doar o victima. Și apoi nu ști tu de ce ea la 17 ani a ajuns în acea situație. Poate are un psihic labil, poate are depresie, poate tătal ei a fost abuziv și în subconștient i s-a format ideea ca bărbatul are voie să-și bata nevasta dacă asta a văzut în familie, poate e lipsita de experienta și nu a realizat la timp lângă cine sta. Motive sunt multe. Chiar dacă un om este slab din punct de vedere psihic, nu ne da dreptul sa ne folosim de slăbiciunea lui și sa ne batem joc. Nu mai judeca femeile și mai alesc fetele de 17 ani fără experienta și fără apărare. Toți ăștia care gândiți asa va doresc sa aveți fete sa vedem dacă mai considerați ca un nemernic are voie sa va bata fata

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Asta ai inteles tu?
Daca ar fi fost fata mea, era educata si stia prioritatile, adica (,) cariera, nu lupa. Si mai ales suficient de educata pentru a alege un barbat adevarat, nu un golanas ratat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Nu se știe niciodată, sunt atâția bărbați care par educați și la nervi sau gelozie ar putea sa o bata pe fata aceea bine educata de tatăl ei. Pt ca indiferent ce alegi nu ți garantează nimeni nimic. Și în al doilea rand, nu toate fetele au părinți buni, sunt abuzate chiar în familie. Îți place să judeci, dacă o fata are psihicul labil sau alege prost, trebuie ajutata nu sa fie victima unui nenorocit

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Daca ne-am gandi putin de ce alege prost, s-ar schimba situatia. Sunt convins ca au multi petitori gentlemani, insa ele saliveaza la un golanas infect, de la "scoala vietii", fara nicio perspectiva de viata. Daca un baiat/barbat linistit, educat, care chiar le-ar iubi si respecta, le face curte, il resping si umbla ele dupa "badboy". Pentru ele efectiv nu imi poate parea rau, o merita 100%.
In plus, daca a fost abuzata in familie, nu ar trebui sa caute tocmai opusul? Cum de merg tot la abuzatori?
In unele cazuri, da, sunt care par buni dar urmaresc ceva, insa cazurile astea sunt in 1% dintre incidente. In 99% din situatii, fata stia ca el e un arogant ratat care nu da 2 bani pe ea, si tocmai asta a facut-o sa-l vrea. Cata prostie...
Iata capodopera nestiintei voastre, cum a zis Victor Hugo.
Si inca ceva, in cazul asta recent si viral, tie ti se pare ca ala are moaca de om educat? Se vede din avion ca e un infect.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Se pare ca nu înțelegi psihologia umana și ai multe prejudecăți

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Explica-mi, daca vrei/poti, psihologia fetelor care aleg sa fie obiectele unor ratati.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Eu cred ca ti am explicat. E pierdere de timp sa spui ceva cuiva care are puncte de vedere fixe. In orice caz nu cred ca poti sti dinainte exact ce se va intampla arunci cand faci o alegere. Lasand discutia asta deoparte, e frumos asa cand vorbesti din carti dar de fapt nu traiesti in realitate. In teorie toti stim cum e frumos si cum trebuie sa fie dar viata o traiesti experimetand, invatand si din greseli, descoperind adevarul propriu, si in nici un caz judecand pe toti care dau gres sau care nu traiesc dupa valorile noastre. In realitate vezi ca de fapt aia buni nu sunt chiar asa de buni si aia rau vazuti au mai multa umanitate... aparantele inseala. Ma mir ca il citezi pe Victor Hugo un om asa moralist ca tine. Carte aceea " Mizerabilii " nu ti spune nimic, nu te face sa privesti societatea si lumea cu alti ochi?

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Cazul respectiv nu l am vazut ca nu prea ma uit la stiri, am citit aici. Nu stiu de ce aleg unele fete prost dar eu consider ca nu sunt ele devina, ori au stima scazuta fata de ele fiind abuzate de mici in familie, avand stima scazuta ajung victime si mai pot fii si alte motive Nu le consider pe ele vinovate. Unele au nevoie de ajutir psihologic. Nici o fata nu merita o asemenea soarta si nici ele nu isi doresc asa ceva. Initial nu voiam sa mai explic dar am zis sa o fac, poate mai citesc si altii. Si baietii aia buni de care zici tu, pot fii sacaitori si fixisti si obsedati de control care te fac pshic. Si aia au o forma de agresivitate dar in alt mod. Crede ma exista foarte putini baieti buni cel putin in tara noastea ca mentalitate si educatie. Daca stai sa cauti baiatul ala bun, educat respectuos si iubitor ramai singura pentru ca nu exista. Cred ca doar cand il iubesti ii poti suporta defectele, altfel toti dar toti au pretentii enorme dar nu asa multe de oferit

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Mai bine singur/a, decat cu cineva nepotrivit, cred eu.
Eu cred ca viziunea lui Hugo nu e foarte departe de a mea. Ca tot ai zis de cartea aceea, uita-te la Cosette si Marius, asa arata o iubire. A trecut ceva de cand am citit-o eu, nu pot reproduce exact, dar scria ceva de genul ca "ei nici nu se atingeau, dar sufletele lor nu puteau fi mai apropiate de atat". Cosette, culmea, n-a ales un badboy, iar povestea ei are un final fericit.( mai putin moartea tatalui, strict dpdv al relatiei)
Daca e sa vorbim de invataturi din literatura, iti pot da exemple pana maine. Exemplul unor oameni de geniu, Hugo, Stendhal, Balzac etc. Nu mizeriile, maculatura comerciala a Irinei Binder, care spala tinerii pe creier.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Inca ceva, ai zis ca aia sunt fixisti si obsedati de control. Ai prefera sa te controleze sau sa-ti sparga pahare de cap? (Cum a patit "victima")

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

În realitate un om ca tine ar fi disprețuit o pe Cosette, pe tatăl ei l ai fii considerat un infractor, ai fi ținut cu polițistul care lupta pentru drepetate. În realitate tu nu ai putea fii niciodată în gașca celor buni, creativi, pentru ca ești un moralist cu viziuni destul de rigide

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Prefer un om deschis la minte Violenta nu se accepta niciodata

| LoveSleep a răspuns:

Unul?

| Frank51 a răspuns:

Unele merita lovite.

| Holiday a răspuns:

Da. Si imi vin trei situatii in minte, dar sigur sunt mai multe.

1 O banda formata din doi barbati si o femeie vor sa te jefuiasca. Ce faci? Le dai in gura la cei doi barbati si femeii care e in carca ta si te strange de gat ii reciti din codul penal in ideea ca va renunta? Nu prea cred.
2. Competitii sportive de contact. Acolo clar femeile trebuie sa se loveasca intre ele, ca altfel n-are sens (n-ai precizat ce sex are agresorul, asa ca e corecta situatia)
3. Exista femei care obtin placere sexuala prin durere, adica masochiste. Ce faci, le privezi de placere?! Nu prea cred nici asta.happy

| aXy99 a răspuns:

Exista situatii exceptionale in care un om (nu neaparat femeie, ce, daca esti barbat trebuie sa fii lovit?) merita sa fie lovit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Violenta e pentru oameni slabi.

| Plato a răspuns:

Pentru cei care au spus ca o lovesti daca te ataca: nu zice nimeni sa stai sa primesti, dar inteligent si mai demn este sa o imobilizezi, nu sa-i spargi fața.

| Plato a răspuns:

Singurul motiv pentru care exista femei lovite este reprezentat de alegerile lor. Alegerile lor prostesti, lipsite de sens si ratiune, le duc in situatia respectiva.

| Emma30555 a răspuns:

Nu, nu exista motiv

| Nemessys a răspuns:

Nu sunt PRO violentei, O DETEST! Insa am intalnit destul de multe fete care sincer au un comportament si un vocabular vai de mama lor :/ Am observat ca si femeile se transforma in barbati (daca barbatul se transforma in femeie de ce nu se poate si invers). Dar sincer am dat de unele atat de tupeiste si ma refer la tupeu de ala nesimtit, incat daca nu eram eu,, baietelul cuminte si fraier" primeau una de le zbura machiajul de pe fata. Hai sa fim seriosi, eu nu ii inteleg pe aia / alea,, NU! Femeia nu trebuie lovita NICIODATA!" Asta inseamna ca ori sunt fete, ori sunt de aia catelusi care nu au intalnit niciodata o scorpie tupeista, proasta, nesimtita care pur si simplu se lua de tine fara niciun motiv. Tu vazandu-ti de treaba ta si numai apare una asa din senin. O ignori o data, de 2 ori, de 7 ori, dar pana cand? Ca suntem oameni, avem si noi limite dar vine un moment in care chiar nu mai poti. Chiar daca ii zici frumos,, ce treaba ai cu mine? Ti-am gresit cu ceva?" No. ea in continuare face sa te enerveze mai tare prin nesimtirea ei (chiar daca nici nu o cunosti). Dupa cum am zis nu sunt pro violentei si nici nu o sa fiu, sunt de acord cu faptul ca fetele sunt niste fiinte mai finute si delicate si ca ar trebui ca noi, barbatii, sa fim altfel cu ele, dar pe bune acum, cand dai de una care injura, e nesimtita, proasta, needucata etc., aia o mai poti numi FEMEIE? Nu stiu daca tu poti, insa eu nu. Regula e simpla pentru mine : Esti dragut cu mine, sunt si eu dragut cu tine. SAU,, tu iti vezi de treaba ta si eu de a mea" SAU,, Nu ma deranjezi, nu te deranjez". Vezi cat de simplu este? Intr-o femeie care vorbeste si se comporta frumos cu mine NU AM CUM SA DAU! Ba chiar m-as simti prost. Si nu e vorba ca de la o simpla greseala, gata. poc peste fata. Sunt si de acord cu faptul ca violenta nu rezolva nimic si eu mereu o sa prefer rezolvarea problemelor prin comunicare (calm. frumos, rabdator, ca 2 omanie civilizati) Stiu ca o sa fie multi pupatori in c*r care o sa ma contrazica. Abia astept sa intalneasca si ei una de aia, ba chiar sa si dea vreo 2, sa vad eu atunci daca gentelman-ul din ei inca rezistawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Motivul "sunt femeie,pot abuza de sexul meu cat vreau,nu am cum sa fiu lovita,pot sa injur,scuip,lovesc un barbat cat vreau pentru ca : pazea! sunt femeie si nu e voie sa ma lovesti ".
Nu am lovit niciodata o femeie, sper sa nu se intample niciodata, dar am vazut multi cum accepta tot feluri de umilinte si stau ca prostii.
E adevarat, se poarta asa ca ala a permis asta, dar tot nu o scuza ca e o nesimtita.

| AliGab explică:

Intrebarea este pusa pentru urmatoarea situatie. Bebele incepe sa tipe in mijlocul noptii, mama obosita incearca sa linisteasca bebele vorbind cu el, tatal nu are rabdare la modul in care mama incearca pentru ca nu intelege iritarea ei pe fond de oboseala, el la randu-i fiind obosit. Porneste cearta la un tipat de-al lui astfel incag bebe s-a speriat foarte tare, ea il lovește in omoplat, iar el ii da doua palme de vede stele verzi. Clar ca aici a fost provocat, dar merita? Pe de alta parte acelasi om a amenintat-o pe femeie cu bataia, tot la o cearta insa fara a fi provocat in acest sens.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliGab):

Tocmai de femeie iti e, ca vede stele verzi, nu de bebele ãla. Fa-ti cruce.

| Endoryus a răspuns:

Cata ipocrizie feminina la intrebarea asta, ti se face scarba. Exista multe motive pentru care multe femei ar merita lovite. Ca se intampla sau nu partea cu lovitul, asta e cancan. E haios ca alea cuminti si simtite ajung batute pe cand nesimtitele alea tari in gura si care se cred superioare doar ca au vagin intre picioare si profita mult de acest aspect, scapa fara nici macar o palma peste bot. C 'est la vie

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Violenta fata da o ființă care nu se poate apară este doar o forma de lașitate din partea bărbatului având în vedere ca el are forța mult mai mare. Și în general fata de o ființă mai slaba cum ar fi copil, bătrân, animal sau femeie chiar și fata de un alt bărbat dacă tu ești boxer de performanta sau au făcut sporturi de lupte, deci nu are nici o șansă în fata ta este doar o forma de lașitate. Nu exista motive, cei ce bat femei inventează motive, au frustrări

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Atunci acea fiinta care e inferioara din punct de vedere fizic, ar trebui sa invete sa isi tina clontul inchis si sa nu mai comenteze aiurea. Cate jogodii nu profita de chestia asta? "El are penis, nu are voie sa dea in mine. EU am voie". Mi s-a intamplat si mie asta. Din fericire pentru ea eu sunt genul de fraier care sa dea in una. Dar daca era altul, manca asfaltul acea tipa. Si pana sa gandesti prostii, nu. Nu am provocat-o in nici un sens. Era doar o ratata crescuta in puf obisnuita sa fie pupata in dos de toti si cand se intampla unu sa nu fie asa, opaa, problema.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Daca esti calm si iti controlezi nervii castigi cele mai multe lupte.

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Din pacare am probleme cu temperamentul. Prefer restul sa aiba bun simt ca sa ofer si eu la fel. Ce primesc aia dau.

| Mircea08 a răspuns:

Cine loveste o femeie sau orice alta fiinta nu are nevoie de motiv, motivul este doar pretextul

| Vvistula a răspuns:

Daca practica un sport de contact, da exista un motiv.

| NGheorghe a răspuns:

Unele chiar își doresc asta
https://m.youtube.com/watch?v=zFQFbMHXd1Q

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele femei se pot transforma in astfel de cr, ve inât uneori iti vine sa le lovesti, dar e penibil ca barbat sa-ti folosesti forta pentru a supune o femeie, cel mai bun mod de a "lovi" o femeie este sa o parasesti, sa rupi contactul cu ea daca are un anumit comportament neadecvat.

Chiar daca meritã ceva nu lovita. Ci pedepsita in anumite moduri raised eyebrows

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce moduri? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur.
E amuzant ca o femeie poate lovi un bărbat si toți îi țin partea, dar invers el e cel rău.Sunt multe motive, dar între "merita" sa fie lovită si lovită propriu-zis e o diferenta mare, o palma data de ea nu îți lasă nici măcar o urma, invers e mai rău.
Violenta de genul asta nu-si are rostul.Si in general nu femeile care merita sunt lovite/abuzate.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine naiba ii tine partea unei femei lovind un barbat? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai știi, o ființa asa de sensibilă, pacifista si fragila sigur a avut un motiv extrem de întemeiat sa recurgă la un astfel de gest, tot el e de vina laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Violenta de genul asta nu-si are rostul.Si in general nu femeile care merita sunt lovite/abuzate."
De acord Dar Sunt cazuri si cazuri. Dar alea de ce stau in relatii de genu cum sunt? nu au alte variante mai bune, de aia se compromiti cu cei care le bat.

Eu sunt sensibil nu pot da intr-o femeie orice mi-ar face, sau sa ma umileasca, nu am cum sa-mi exprim violenta, eventual plec si lovesc o pernã si incep sa zbier de nervi. Poate si plâng putin. Plus m-ar Marca pe mine sa o lovesc sau sa o abuzez sexual in vreun fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spera la o schimbare, empatizează cu agresorul, nu sunt dispuse sa renunțe la el, la relație.
Orice ți-ar face? Citește exemplele lui Holiday laughing.O perna? De ce? Loveste un perete.Sangele are un efect calmant.
Nu te marchează pe tine cât o marcheaza pe ea.
Blând si sensibil, semănam happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

@Holiday a scris ca sunt "mai multe"...
te-am vazut mai sus cu @Supadeceapa, eu nu sunt o bucatã de amuzament pentru nimeni.
Stiu ce incerci sa faci dar nu-ti iese.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te supăra pe mine sad
Si cam ce încerc sa fac?

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este rău deoarece o forma de violenta către o persoana mult mai slaba ca tine in sensul de forță, este doar o forma de lașitate. Dacă lovești o persoana care nu se poate apara e doar lașitate. Bineinteles ca nici ca ea sa fie violenta nu se poate tolera dar măcar poți sa i te opui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Atunci cand o vezi ca alearga spre tine cu un cutit intre dinti si o vena umflata pe frunte reactia potrivita e sa ii intorci spatele si sa o tratezi cu indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu există un motiv şi cum poţi da o astfel de întrebare, adică ţie ţi se pare normal sau ce, cum ar fi ca tatăl tău ar lovi-o pe mama ta?

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu. Din pacate insa, inca exista "scuze de barbati ".