| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca pentru un barbat ar fi cam tarziu sa aiba un copil la 45 de ani?

14 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Nu! niciodara nu e prea tarziu de a avea copii. Sigur, am vrea sa ii avem la o varsta mai tanara, dar este laudabil ca si acum doriti acest lucru... Nu totdeauna ne putem realiza dorintele, in timpul dorit. Va doresc sa aveti ceea ce va doriti si cand doriti, de va este posibil. Numai bine, Lucien.

.

| Cryssy a răspuns:

Nu... Mie nu mi se pare chiar tarziu.chiar daca nu este nici devreme... Dar daca iti doresti foarte mult un copil nu e tarziu niciodata...

| alexdop21 a răspuns:

Daca te gandesti din punctul de vedere al posibilitatii conceperii unui copil, exista mari sanse sa poti, dar daca te gandesti la partea cu moralul e un pic cam ciudata... adica gandeste-te nitel la asta, can copilul ala o sa aiba 10 ani tu o sa ai 55, cand o sa aiba 20 tu 66 de ani, la 25 de ani, cum rata mortalitatii scada in media de varsta, te ingroapa! Nu prea apuci sa iti veni nepotii, sa te bucuri cu ei, si sa il vezi la casa lui!
Dar pe de alta parte daca esti o persoana care este echilibrata, fara excese si ce duce o viata normala si ingrijita, si poti ajunge la o varsta mai inaintate, e ok sa il faci!
Pana la urma totul depinde de ce intentii are persoana care vrea sa faca copilul, si daca se simte in stare sa creasca un copil la varsta de 55 de ani, cand principala sa griji ar trebui sa fie udatul florilor din gradina.

| CrucifiedCountess a răspuns:

La barbat n-ar fi o problema..problema ar fi la femeie...

| lola a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa ai un copil.Doar ca ar fi trebuit sa te gandesti la varianta ca tu poate mori la 60 de ani [Doamne fereste!] si el ramane singur la doar 15 ani [un exemplu cam sadic dar asta e primul lucru care mi-a venit in mintestraight face]
Eu vreau sa fac pe la 20 si ceva ca sa fim cat mai apropiati ca varsta.De exemplu eu am un unchi de 60 de ani cu care de fiecare data cand am ocazia dezbat subiecte de genu "adolescentii din ziua de azi " sau ceva de genu.
Sa revenim la subiectbig grin
Sper sa reusesti daca asta iti dorestibig grin[si daca despre tine este vorba]

| Encore a răspuns:

Nu are de ce.

| ramonna a răspuns:

Si la mine cand m-am nascut eu, tata avea 44 de ani, si de cand exist eu pana in ziua de astazi tata a fost dintotdeauna mai matur. Nu ar fi deloc rau, pentru ca la 45 de ani este mai matur si stie sa gandeasca exact ca un tata. Nu ca altii (spre exemplu astia care fac copii la 25-30 si ceva de ani nu stiu sa se comporte matur deloc, si au mintalitatea inca de baieti tineri, se gandesc doar la distractii, jocuri, etc.) Parerea mea...

| gabriela_7862 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa fii parinte! ai mei m-au avut la 39 ani-mama si 41 ani-tata si am fost un copil sanatos si jucaus, asa ca... pune-te pe treaba, sau daca-l ai deja, sa-ti traiasca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, este tarziu. daca nu ai nici unul.ai timp sa-l faci mare. si sa te bucuri de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In principiu pentru barbat nu este o limita de virsta, doar pentru femeie ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un frate care are copiii mari dar sint plecati fata pe la italieni, casatorita si baiatul plecat pe la facultate pe undeva.Imi spune intr-o zi ca ar mai face un copil din cauza ca au ramas singuri.Ptr asa ceva nu-i prea tirziu la virsta ta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu esti batran pentru a fii binecuvantat cu un copil care te va chema : TATA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este niciodata prea tarziu... tatal meu are 47 de ani si cea cu care este acum este gravida:X o sa mai am un frate sau o sora love struck

| billy69 a răspuns:

Daca viata si circumstantele ei nu ti-au oferit un copil pana acum nu-i vina ta, bucurate acum! happy