| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca unele persoane se pot schimba? Adica daca o fata a avut Z iubiti pana acum, se poate face fata de casa si sa se stabileasca intr-o relatie serioasa? Am senzatia ca oamenii astia sunt instabili si nu stiu ce vor si nici nu vor sti vreodata.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista cùrve care isi petrec peste 10 ani in europa apoi revin in RO si tot isi gasesc unul, am cunoscut pròstituate care ziceau clar ca au copil si barbat, facand in secret meseria contra cost. In femei nu poti sa ai incredere deloc... pun pariu ca dracu` e mai serios decat ele

| Simpatic a răspuns:

O vorba spune ca nu poti sa faci din c*rva fata de casa!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, oamenii nu schimba, nici maine si nici peste ani, doar isi repliaza comportamentul, pana se simt din nou in siguranta sa faca acelasi lucru care-i face placere.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca tocmai fiindca STIE ce vrea a avut Z iubiti. Dureaza ceva timp pana sa cunosti un om ca lumea, nu de alta. Majoritatea celor care se stabilesc intr-o relatie "serioasa" din prima sau a doua incercare ajung sa se ingroape in monotonie si frustrare mai devreme sau mai tirziu.

| sofisis a răspuns:

Da, normal.
Asa cum si barbatii au zeci de partenere inainte iar dupa ce se casatoresc se potolesc, la fel si femeile.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Oamenii se schimba constant, dar nu cand le ceri tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul că a avut z relații înseamnă că e neserioasă?
Mai degrabă aș zice că știu ce vor.
Nu-i place, pleacă. Scurt.
Dar ca să știi ce îți place trebuie să cunoști.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu prea stie ce vrea, e o problema la ea ma refer, aia 40-50 o fost rai si numa ea e buna sau ce? Ca si cum ai incerca 30 de masini si niciuna nu iti sta in curte mai mult de cateva luni MAXIM.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exagerezi. Arată-mi una cu 40-50.

30 mașini în câteva luni.
Hmmm. Câteva luni să zicem 3.
30x3= 90
Plus pauză de o lună pentru fiecare relație ar fi cam 120 luni. Adică 10 ani.
Dar nu despre mașini e vorba, ci despre o fată cu 40-50, pe parcursul a 160-200 luni, 13-16 ani.
Arată-mi, că sunt curioasă.

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stia ce voia, nu mai avea nu stiu cate relatii.O fata serioasa stie ce vrea, nu e impulsiva, se simte bine stiind ca e diferita, daca constientizeaza lucrurile profunde(cele care tin de interior) nu se uita numai la muschii si tupeul unui baiat, ci acorda importanta trasaturilor psihologice, personalitatii, sa se potriveasca cu ale ei, doar acestea contand cu adevarat pentru cine stie ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, oricine se poate schimba. Cam toți suntem într-o continuă schimbare.
Am văzut fete care au fost crescute de familii okey, și s-au transformat în curwe din cauza anturajului.
Cam majoritatea se schimba, nu prea exista fete care sa nu treacă printr-o perioada dinasta, din păcate așa sunt majoritatea chiar și mumata stai liniștit că a supt multe p. Înainte să -l găsească pe taicatu.
Sa se schimbe necesită sa schimbe per total totul, din partea ta necesită o energie prea mare să încerci să schimbi o persoana, mai bine te reorientezi dacă nu-ți convine in ce stadiu e atunci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile care au mai multi parteneri sunt cu*ve, iar barbatii in aceeasi situatie sunt macho, nu?

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi cam da, cam așa stă treaba.
Sau ții se pare că necesită un efort foarte mare ca o femeie sa și-o tragă cu jumate de oraș?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ti se pare corect? Nu cumva cam aduce a atitudine medievala?

| Vikaa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lasa-i,ei is tare sfinti, femeia e curva daca se duce cu unu si cu altul, dar cand se duc ei dupa fete si si-o trag cu ele, ei nu is fustangii.

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

Subscriu partial la raspunsul tau, nu concord cand spui ca nu renteaza sa consumi energia sa schimbi o persoana. Dar nici nu e indicat sa o faci, nu trebuie sa o schimbi, trebuie sa o ajuti sa o inteleaga care sunt beneficiile pentru propria persoana si implicit a celorlalti daca ar urma traseul corect, umbland la atitudine, temperament, decizii, mod de gandire. Se poate daca esti capabil sa-l faci sa realizeze cand depaseste limitele, depinde mai mult de cel care vrea sa corecteze nefericitul.
Iscusinta si arta Maestrului se vad prin rezultatele discipolului.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

E cam clar că nu mi se pare corect că ea să aibă x parteneri sexuali și eu probabil jumate sau sfert din "experiență" ei sexuala, nici nu mi se pare corect pentru femeile care se mențin sau au doar o singura relația care dureaza, ca eu sa-mi aleg una care și-o trage toată tinerețea ei și după sa-si aștepte beta-cock-ul care o i-a că prostul de nevasta.

Îmi pare rău dar nu sunt în pas cu moda, depinde de atitudinea fiecăruia ce femeie își alege, nu consider că femeia mi-ar fi o ființă egală, c^urvele exista doar pentru că unii le permit și sunt de acord sa fie așa, și pentru că le place să aibă experiență, în ziua de azi nu se apreciază virginitatea la o femeie din cauza asta multora nu le prea pasa de chestia asta și umba cu unu și cu altul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce s-ar aprecia virginitatea? Ce-i de apreciat la ea?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfinta membrana...

| GouDidodino a răspuns:

Niciodata

| Vikaa a răspuns:

Haideti sa va dau un exemplu concret, Mia Khalifa dupa ani de meserie in fata camerelor cu N barbati, are casa ei, barbatul ei, curand si copil.Chestia cu Din c*rva nu faci gospodina nu prea e real, femeia se poate schimba pentru cine doreste.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Iubitul meu a fost impreuna cu una care zicea ca a facut-o cu 20 inaintea lui si a plecat în cipru cu maica-sa, dar nu s-a mai intors ca l-a inselat cu un negru cu care are si un copil acum pe motiv ca "ea vrea relatie serioasa,,
Concluzie: Femeile se schimba pentru cine vor ele sau pentru cine le poate oferi,, stabilitate financiara" in ziua de azi sunt tot mai multe