| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in relatiile facute pe net? Credeti ca vor rezista in timp? Stiu o persoana care s-a casatorit cu un tip cunoscut de pe Facebook. S-au dus vremurile cand tinerii se cunosteau fata in fata?

Răspuns Câştigător
| DeeYa7 a răspuns:

Depinde. Spre exemplu, eu am cunoscut pe cineva pe internet, ne-am indragostit si dupa 2 luni am reusit sa ne intalnim. Am avut o relatie frumoasa, dar s-a sfarsit dupa 8 luni. Pur si simplu nu ne-a fost scris sa fie. Iar in momentul de fata, la fel, am cunoscut iar pe cineva, ne intelegem super bine. Nu am de unde sa stiu daca el e alesul sau daca o sa fie doar o alta lectie de viata, dar doar daca incerci vei afla. Fii fericit, e tot ce conteaza. Nu te gandi cum o sa-ti intalnesti iubirea, lasa-te purtat de val si vei afla. Vorba aia: "Daca joci, poti sa pierzi. Dar daca nu joci, ai pierdut deja".

7 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Da cred. Eu in 2008 mi-am cunoscut soțul pe un chat. Ne-am cunoscut in august el era în Italia cu serviciul, in decembrie a venit la mine, eu locuiam în Hunedoara el Brasov. A batut drumul tot la 2 săptămâni până în iulie 2009 cand eu m-am mutat cu el in Brasov si de atunci suntem bine si fericiti chiar dacă am trecut prin multe greutăți la început. Atunci era la început site-urile de socializare, acum parcă nu as mai avea incredere dar sunt foarte multe relații si in ziua de azi începute pe internet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe net faci cunoștiință. Apoi te întâlnești față în față.
Am observat întrebările pe care le pui. Dta ești singur și te plctisești rău. Astfel, eviți relațiile față în față. și preferi să sporovăiești aici pe net.

| SilentRain a răspuns:

Nu, posibil
Nu în totalitate

| mentholinks a răspuns:

Observ trista realitate ca relatiile se fac din ce in ce mai mult pe net unde toti purtam voit sau nu, o masca. Eu cred ca e din vina fetelor mai mult. Am incercat sa intru in vorba cu vreo 5 fete in ultimele luni pe strada si nici macar nu raspund la salut. Sper sa li se lase tatele si sa dea de distrusi care sa le distruga si lor viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Depinde de modul în care se cunosc și de câte au în comun. Și eu știu pe cineva care s-a căsătorit cu un bărbat de pe net. După 5 ani au divorțat. Cred că cel mai bine e ca tinerii să se cunoască față în față.

| BogdanM275 a răspuns:

Da cred,cât despre "rezistența" lor aici depinde de la persoană la persoană, unele relați se pot sfârși prost într-un timp relativ scurt sau se pot transforma într-o căsnicie fericită și frumoasă de lungă durată.

Facebook-ul, Instagram-ul, etc îți sunt de ajutor atunci când vrei să cunoști persoane/fete, cu care să ai eventual și o întâlnire față în față până la urmă ăsta e și rolul aplicatiilor de socializare că te ajută să intri in vorba direct cu alte, e mai ușor să ceri o întâlnire unei fete online decât dacă ai aborda o pe stradă.