| anonim_4396 a întrebat:

Cum arată familia/viata perfecta pentru voi?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apartamentul dorit cu garaj subteran, mobilat cu standarde moderne sa para un apartament din anul 2098 ceva de genu cu chestii faine de viitor nu clasicisme apoi sa fac comanda de un robot in forma de femeie care imi va fi iubita si casnica + ma va ingriji la batranete cand raman fara puteri.

| Hammurabi a răspuns (pentru mgtow):

Man, nici în vise nu îți dorești o casă, o vilă pe pământ?
Tot la bloc în apartament? laughing
Mai vine dracu' cine știe ce cutremur.

| mgtow a răspuns (pentru Hammurabi):

Cam mare vila/casa pentru mine. Mai degraba voiam o garsoniera dar m.am lasat dus de val la apartament cu sufragerie si dormitor. Casa e pentru familisti si facturile sant scumpe la apartament e ieftina cheltuiala

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, exista satisfaceri provizori nu permanente

o fata sincera, serioasa, matura, amuzanta, un loc de munca in domeniul stiintei, sa pot sa calatoresc des prin lume, sa ma bucur de cei dragi

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt mulțumită cu ce am (ma refer la partener) este asa cum vreau exceptând anumite lipsuri materiale pe care le aveam momentan.Dar dorința mea ar fi sa nu ne schimbam niciodata, sa ne iubim si respectăm la fel de mult, sa reusim sa ne luam căsuța noastră, o masina buna de călătorit si poate sa facem un copil.De acolo in colo daca reusim sa avem un venit stabil, sa facem excursii impreuna si sa păstrăm armonia este familia perfecta pentru mine.

| SilentRain a răspuns:

Un soț cu picioarele pe pământ, harnic, liniști, calm matur, eu nebuna cu un job care sa îmi placa, sa avem venituri medii, un loc al nostru și doi copii,

| gabicoo a răspuns:

Socrul miliardar, tu director la firma socrului, iar soacra la cimitir.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu doresc sa imi formez o familie happy.Cat despre viata perfecta...sa invat si sa ajung la acel nivel incat informatiile pe care le-am acumulat sa fie in folosul celorlalti. Vreau sa stiu ca las ceva in urma mea happy.

| RAY a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Tot ce lasi in urma ta sunt copii

| Nirvanaaa a răspuns (pentru RAY):

Nu îmi doresc copii pentru ca nu voi avea timp de ei si eu nu vad ceav normal ca un copil sa fie neglijat de un parinte.Bine,ar fi mai multe motive, dar cariera e principalul motiv.

| RAY a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Eu as vrea sa am copii cu o femeie care e interesata de stiinta ca si tine, doar ca tu trebuie sa ai grija de tine

| bogdan324 a răspuns:

Sa lenevesc in penthouse-ul meu imens cu ochii in pc fara sa stau cu grija ca va trebui sa muncesc ever, teoretic daca belesc ochii doar in ecran si casa mea ar putea fi un penthouse mai de Romania asa, atata sa nu scap 1 secunda privirea din ecran ca am stricat toata fantezia.
A da si un e93 cabrio.

| Mircea08 a răspuns:

Familia (sot si sotie) este cea mai stransa legatura ce exista pe pamant. Cei care tin la copii mai mult decat la sot, respectiv sotie fac o greseala. In Biblie scrie ca sotul si sotia sunt atat de uniti incat formeaza un singur trup :
"Şi a zis: Pentru aceea va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va lipi de femeia sa şi vor fi amândoi un trup. Aşa încât nu mai sunt doi, ci un trup. Deci, ce a împreunat Dumnezeu omul să nu despartă."
(Sfânta Evanghelie după Matei – 19/5, 6)
Cineva scria :
"atunci cand mana doare ochiul plange, iar cand ochiul plange mana sterge lacrimile"
(autor necunoscut)
Daca parintii si copii sunt rude de gradul I atunci sot si sotie ar trebui sa fie rude de grad 0. Ei sunt familia, restul fac parte din familie temporar
Asa vad eu familia

| CleanHeart a răspuns:

Place întrebarea happy
Undeva peste 10 ani mă văd alaturi de un soț iubitor și 2 copii care aleargă prin casa si cu o cariera cât de cât pe placul sufletului meu( legata de psihologie sau IT), deci așa arata pentru mine the perfect life! big grin
A, si îmi doresc să mă înțeleg cu părinții tot la fel de bine ca și acum, nu de alta dar unde imi las copiii când vreau să mă distrez, la bunici tongue laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau in depresie dacă încerc sa-mi imaginez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă as avea un M5 pot spune ca sunt un om împlinit

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu cu partenerul si animalutele mele.
Fericirea suprema. happy