| marian_andon a întrebat:

Cum as putea sa fiu mai buna, mai draguta cu toti oamenii, in special cu cei de alte etnii? Nu am nimic cu ei, dar uneori ma simt incofortabil. As vrea sa ii cunosc mai mult sa ajung sa trec peste acest blocaj.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi sant aroganti trebuie sa fi ca atare cu fiecare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu ca să cunosc alte etnii, ( țiganii) am mers în mijlocul lor și am avut activități cu ei. Astfel doar o să reușești.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Este frumos din partea ta sa iti doresti asta dar totodata e bine sa iti asculti si intuitia. Nici eu personal nu ma simt confortabila cand trec pe langa rromi sau arabi pe strada, dar nici pe langa romani prost crescuti.

Daca iti este solicitat ajutorul sau esti salutat/a cred ca e frumos sa raspunzi cu politete dar cred ca trebuie sa fim precauti inainte de toate.
Pana la urma majoritatea dintre ei, au un nivel de mentalitate mai scazut decat al nostru si pot fi imprevizibili.

Dar am cunoscut si rromi si arabi, care sunt ok, incearca sa nu fie tiganosi, cauta sa studieze / lucreze, sa fie oameni si sa traiasca o viata decenta.

Cand treci pe langa unul e mai ok, dar cand sunt in grupe, eu prefer sa ma intorc de unde am plecat sau sa trec pe strada alaturata mai ales daca toti sunt barbati, la fel procedez si in cazul in care sunt romani.

| Michaeel a răspuns:

Citeste si lasa telefonul.Sunt de parere ca telefoanele, intagram-ul si tiktok-ul te strica de cap.Citeste,cartile te ajuta in dezvoltarea personala, mai ales in limbaj si comportament.
Fata mea, cred ca ai citit prea multe postari cu Blm de vrei sa fii mai draguta cu alte etnii, desigur nu zic ca este gresit, dar urasc faptul ca unii cred ca rasismul din USA trebuie adus si la noi.Nu cred ca ai tu de a face cu asa de multi straini incat sa te faca sa te simti incomfortabil si pana la urma sunt oameni si ei, te comporti cu unul de alta etnie ca si cum ar fi de etnia ta.Sa inteleg ca prin ''blocaj'' te referi la faptul ca esti timida? Daca da, cartile te vor ajuta sa te deschizi mai mult si ca sa scapi de acest blocaj nu ai ce face decat sa interactionezi cu altii si sa fi mai sociabila.