| Lioana a întrebat:

Cum ati descrie voi un bărbat adevărat?

43 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Toate persoanele de sex masculin ce stiu sa respecte femeia se pot numi bărbati adevărați.
happy

| mgtow a răspuns:

Un barbat adevarat e cel care stie ce vrea de la viata, isi atinge obiectivele dorite, nu face rau nimanui - are tot ce-i trebuie si e fericit.

Bula
| Bula a răspuns:

Este sotul femeii ideale, de peste 25 ani.

| Simpatic a răspuns:

Barbatul ideal are masina (scumpa), tanar, musculos, haine de firma
Barbatii adevarati sunt aia care nu fac videochat, nu sunt proxeneti si nu se dau mari nici cand sunt mari
Barbatii adevarati nu isi fac operatii estetice si nici nu se penseaza si epileaza mai des ca femeile...aia sunt fatalaii de care vorbeste Dana Budeanu
Dar fiecare vede altfel lucrurile

| RxTx a răspuns:

Opusul panseluțelor astea de orași!
Credincios, demn, cinstit, corect, cu putina noblete, modest, cu foarte mult bun-simț.
Care nu minte care nu fura care nu trage teapa care nu se bucura de castiguri ne munite.
Care nu se bucura de raul altuia.
Un om cu empatie voluntar implicat la crucea roșie protectia civila Greenpeace
Un om care se implica si in lucrarea de evanghelizare prin exemplu propriu la locul de munca cu colaboratorii cu angajații cu prietenii.
De exemplu care muncește si pentru biserică nu neapărat sa se apuce el sa cante la chitara sau le tobe sau sa predice poate ca e timid
Dar daca e de dat o gaura cu bormașina daca trebuie zidit ceva daca trebuie carat ceva daca trebuie montat un sistem de alarma camere daca trebuie desfundat wc-ul daca trebuie spălat covorul sau de de reparat acoperișul sa se implice.

Un om care isi castiga existenta prin sudoarea fruntii si a mintii
Un om care doreste in continu sa invete sa acumuleze cunostinte abilitati si infirmatii pentru a excela.
Un om pasionat de munca pe csre o face
Un om care nu baga la pacanele si la bordel xindaca are un ban își cumpara scule isi face un lsborator de mecanica fina un laborator de micro-electronica
Este un om care traieste pentru a excela
Este un om liber care nu mrrge de cat la inceputul vietii sa die sclav angajat pr ls oatroni dar dupa 30 de ani are detine laboratorul lui
Cunoaște cercetători științifici colaborează ii ajuta se implica in ajutarea acelor cercetători ii aduna împreună realizează proiecte complexe si de multe ori muncesc ma implic in proiecte unde muncesc chiar si 2000 ore platit doar cu 5 euro/ ora ca să pot fi acolo pe baricade printre cercetătorii chimiștii care au nevoie de mine câte o data nu mai plec de la institut ci muncesc chiar si zile si nopți fara oprire ca sa pot duce la bun-sfârșit in timp util ceea ce am promis că voi face. Proiectez automatizări gândesc sofruri fabric prototipurile fabric instrumente si echipamente conform necesităților
Si până la urma nu ma aleg cu o foarte mare satisfacție sufleteasca împlinire.

Ce sa iti spun trebuie sa fie un bărbat cu care sa ai ce sa discuti pentru ca daca iti iri o panseluța din astea de oraș
O sa te saturi scârbești repede de el dacă nu are cum sa te ajute cum sa iri dea răspunsuri la tot felul de întrebări
De la Biblie religie istorie fizica chimie anatomie geografie
Omul trebuie sa se cultive continu. Sa se ducă la scoli tot timpul sa traga si de rine sa mai faci o școală sa nai faci un pas spre a fi si tu împlinită
Si profesional
Sa te ajute
Depinde de domeniul tau de activitate
Daca esti juristă sa se implice sa iti citească legile pe care le ai de învățat sa iti faca rezumatul lor înainte de culcare. Trebuie sa aiba si un vocabular extins pent una putea înțelege termeni Juridici si daca nu cunoaște însemnătatea unui cuvânt să fie omul care imediat pune mâna să afle ce înseamnă uzucapiune in ce casuri se aplica care este treaba pentru ca sa iti poata da detalii.
Daca te ocupi cu resurse umane si ai de introdus date in Revisal sa se implice sa te ajute de exemplu eu 2 săptămâni am introdus 8 ore /zi date în revisal sa ajut o fata.

Si nu in ultimul rand sa fie un barbat care sa arate a om nu a pițipoancă.
Un om adevarat
Un om normal
Fara tatuaje
Fara cercei in rât
Fără belciuge în rât
Fără haine rupte
Un om care nu este o zdreanță care nu se îmbracă in zdrențele.
Un om normal si de bun-simț
Care pot sa fac copii frumoși și să le ofer o educație aleasă +călăuzirea insuflarea unei dorințe de a acumula cunoștințe si abilități pentru a excela

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru RxTx):

Nu esti maritată, nu?

| RAY a răspuns:

Asta știți voi, ca voi ne alegeți nu noi pe voi, deși ceea ce atrage sexul frumos este ceea ce ai scris acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel ce se rade zilnic, deci are barbă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Homo sapiens mascul, heterosexual, intre 18 si 65 de ani.

| Drimmero a răspuns:

Teoretic vorbind un barbat adevarat e ala care se lupta pe front daca e sa vorbim de vitejie si asumarea tuturor riscurilor, dar ma voi rezuma la cu totul alte lucruri.
Un barbat adevarat e asa--> Nu se lasa calcat in picioare de nimeni, isi apara principiile, familia, valorile, nu loveste sau nu umileste pe cineva mai slab, ci ajuta, e asumat, trage pentru propriile vise, idealuri, stie sa se comporte in societate, stie sa respecte cand e cazul, stie sa tina femeia langa el, sa o satisfaca din toate punctele de vedere si sa nu uitam ca si atunci cand are o zi proasta stie sa fie gentleman.

| Mosotti a răspuns:

Un barbat adevarat face in felul urmator:

Barbatii adevarati, au stima de sine beton, tupeu, descurcareala, îndrăzneală, gata sa Sara la bătaie dacă sunt luați peste picior sau trebuie să-și protejeze partenera/copiii. Nu se lasă călcați în picioare, ci dau replica pe loc. Au gura mare și știu sa negocieze promovări și măriri de salariu. Își cunosc drepturile și le apară ca niște lei. Fac bani, sunt ambițioși. Rup patul. Fizic, fac mișcare, sporturi, beau, socializează, fac glume, au prieteni, relații, masina sau motocicleta, poate tatuaje, cercel în ureche. S-au format în găști de prieteni care săreau să-și sprijine membrii la greu, la efort, la bucurii și necazuri, la bătaie. Nu s-au omorât cu învățatul, dar au scoala vieții și înțelepciunea străzii. În tari străine se simt ca acasă. Călătoresc și se descurca chiar dacă nu știu limbi străine. Unii învață repede limbi străine, totuși. Le place sa negocieze la orice. Testează limite, scanează, calculează avantaje, provoacă. Trăiesc viata, nu o gândesc. Își domina partenerele, le insufla respect și admirație. Le fac sa rada. Le pun la punct dacă devin isterice sau angoasate pentru fleacuri. Le place sa se distreze și sa ****, sa ajute și sa amenințe dacă le calci granițele. Unii sunt smecherasi și amagitori, alții cinstiți și muncitori. Femeia se simte în siguranță lângă ei, ca leoaica lângă masculul dominant în areal. Își atenuează angoasa de a trai prin încrederea în sine a partenerului și ii face toate fanteziile în pat, ca echitabilitate win-win. Pe cei care nu sunt asa ii respinge ca fiind pampalai, incapabil sa o ocrotească.

| Hammurabi a răspuns:

Un bărbat adevărat pentru cine? laughing
Că un bărbat adevărat universal, nu prea cred să existe.
Fiecare femeie își alege "adevăratul" ei.
Altele, care mai salivează și după alt "adevărat", înseamnă că n-au ales bine.
E atât de relativ totul... degeaba se obosește creierul nostru, încercând să bage chestiile astea într-un modul universal valabil.

| Hammurabi a răspuns:

După cum se vede, ai primit o grămadă de "bărbați adevărați" aici, de toate soiurile și de toate felurile. Ce alegi? laughing

| gabicoo a răspuns:

Bine făcut așa ca Câțu și rapid ca Klaus!

| mentholinks a răspuns:

In afara de mine, nu cunosc.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu stiu cum doresti sa stii cum este barbatul adevarat? Cand iubeste? intr-o relatie? sau cum apare in societate? eu stiu doar cum e un barbat care iubeste cu adevarat :

Un barbat care te iubeste cu adevarat nu te va lasa niciodata sa iti pui intrebari cu privire la dragostea lui. Pentru ca nu va lasa sa treaca nici macar o zi fara sa iti demonstreze cat insemni pentru el.

Un barbat care iubeste cu adevarat va face tot posibilul pentru a te vedea fericita. Te va accepta asa cum esti tu, cu bune si cu rele, cu calitati si defecte, cu momente frumoase si momente mai putin frumoase.

Un barbat care iubeste cu adevarat te va privi precum un strop de magie in viata lui. Tipul de magie stralucitoare pe care o simti cand privesti soarele. Va avea grija de sufletul tau, te va asculta, te va adora. Va fi acolo, langa tine, zi si noapte.

Un barbat care iubeste cu adevarat te va respecta neconditionat - va respecta ce esti, cine esti, valorile tale, credintele tale religioase, nevoile tale fizice, viziunea ta despre viata, defectele tale si trecutul tau.

Un barbat care iubeste cu adevarat isi va dori sa te cunoasca fara perdea si, la randul sau, isi va pune sufletul pe tava in fata ta. Va renunta la toate mastile si, la randul lui, va invata odata cu tine ce inseamna sa fii vulnerabil intr-o relatie.

Un barbat care iubeste cu adevarat isi va dori sa stie tot despre tine - cele mai mari visuri ale tale, temerile tale, grijile tale, nesiguranta ta, fobiile si indoielile tale. Si te va iubi si mai mult pentru fiecare dintre acestea.

Un barbat care iubeste cu adevarat va fi acolo in toate loviturile inevitabile ale vietii tale. Nu va fugi niciodata in momentele dificile, ci din contra, te va tine strans de mana si iti va reaminti ca totul va fi bine. Va depune eforturi si va face compromisuri pentru a repara lucrurile si, indiferent de cat de dificil va fi, nu se va da batut pana cand lucrurile nu vor reveni pe fagasul lor normal.

Un barbat care iubeste cu adevarat te va asculta mereu, iti va da sfaturi si iti va respecta deciziile chiar daca uneori nu va fi de acord cu ele.

Un barbat care iubeste cu adevarat iti va spune ce simte pentru tine de fiecare data cand va simti nevoia.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dar daca doresti sa stii cum e un barbat adevarat in viata de zi cu zi pana nu ajunge sa iubeasca deci il cauti pentru ca ai nevoie de un astfel de barbat care te va iubi exact asa cum am scris mai sus acel barbat adevarat se numeste barbat alfa si e descris aici:
https://www.youtube.com/watch?v=t_tCx6cwr0E&t=2269s
unde mai vorbeste si despre ce nu este barbatul alfa in nici un caz.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Eu am avut norocul sa cunosc un astfel de barbat raposatul meu sot era asa.A murit de mai bine de 11 ani dar nici de atunci nu am mai intilnit un astfel de om.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am avut norocul ca toti barbatii din familia mea, bunicii sotul, frate-meu baiatul meu sunt barbati alfa.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dar mai exista multe conceptii mai ales din partea barbatilor care cred ca barbatii adevarati sunt ca astia de aici:
https://www.youtube.com/watch?v=lt6GRghrmaU

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Teoretic, orice membru al speciei homo sapiens care are între picioare un penis este un bărbat adevărat, restul sunt doar cuvinte.

| RAY a răspuns (pentru mastadont):

Nu,doar cei care au cele mai mari sanse de reproducere

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru mastadont):

Practic exista si femei cu penis, iar ele numai barbati nu-s.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Chiar nu contează părerile noastre, căci nu îți vor fi de ajutor.Fiecare femeie e UNICĂ. Fiecare din voi aveți propriul ideal când vine vorba de bărbați.Tu și doar tu personal cunoști ceea ce cauți și ce ai accepta, tolera sau nu de la un viitor partener.Sunt femei care acceptă violența, însă sunt și care au înțelepciune și aleg să-și împartă viața alături de un bărbat a cărui scop în viață se potrivește, se îmbină cu al ei.

| Lioana explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Normal ca fiecare femeie are idealul ei dar eu nu intrebam cum e barbatul ideal pentru o femeie. Nici macar nu ma refeream la relatii, ci la barbati in general, indiferent ca au sau au o femeie in viata lor.
Am întrebat ce intelegeti voi prin "barbat adevarat" pentru ca a sustinut cineva ca e barbat adevarat si nu intelegeam la ce se refera, pentru ca pe mine nu ma impresiona cu nimic.
De asta voiam sa stiu parerile voastre in acest sens.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Răspunsul este același.Pe tine personal nu te va impresiona, nu îți va părea nimic ieșit din comun la el, ca fizic sau comportamental, dar pentru o altă persoană îl va percepe ca pe ceva venit din altă lume.

| Lioana explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Am inteles. Nu ai nici o parere.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Dacă chiar dorești am să îți spun și cum e din punctul meu de vedere un bărbat adevărat.Pe lângă ce spunea Cristi202, aș mai avea de adăugat faptul că acesta ar trebui să își ghideze viața după cele 10 Porunci și atunci garantat acesta va fi și înțelept și va ști cum să trăiască în armonie și echilibrat și va avea capacitatea de a conduce o familie.

| LaviniuA a răspuns:

Bruce Willis.

| mi25 a răspuns (pentru LaviniuA):

Daca iti place coaja si nu miezul fructului, e bun.

| cristi202 a răspuns (pentru LaviniuA):

Ala a fost cindva... happy

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai...incearca sa cauti un baiat asemanator tatalui tau, daca l-ai iubit si placut cand erai mica.
Si in caznicie o sa incepi ca in viata, langa tatal tau deci daca raspunsul e ca l-ai placut mica, cauti ceva de genul ala si mare ca fizic si comportament.
Fiecare fata cu al lui

| sparklingqueen a răspuns:

Un barbat cu bun simț.

| SelenaTpu a răspuns:

Am trecut de mult peste ideea de bărbat sau femeie adevărată sau perfectă.
Pentru mine contează să fi bun. Să lași invidiile, geloziile, prostelile, incorctitudinile etc la o parte

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Un barbat adevarat e cel care isi respecta valorile.

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Chiar daca un barbat adevarat poate fi oricine.

| Kiran a răspuns:

Barbatul adevarat are definitii complexe in ziua de azi. unele femei isi doresc un barbat cu arhietipul medieval, mai explicit spus, un barbat "nefeminizat" (epilat, pensat in moduri exagerate, s-a.m.d), alte femei doresc un barbat perfect si care arata extraordinar. e complicat sa spui o generalizare a barbatului adevarat, la fel cum ar si complicat sa spui o generalizare a femeii adevarate. dar oricum ar exista o definitie a acestui barbat, nu va fi perfect, e frumos, dar nu vrea sa te cunoasca in modul de a intelege ca tu ca femeie ai trecut prin multe lucruri si vrei putina intelegere. macar de la el sau te intelege, dar nu e cum voiai tu sa arate. si ne alegem mereu cu "premiile de consolare"

| cehos69 a răspuns:

Un barbat e adevarat cand are o familie si stie sa se preocupe de viitorul familiei.

| IonutP22 a răspuns:

Un barbat adevarat este acela care mai si face greseli, dupa care le constientizeaza si invata! Suntem oameni, cu totii suntem adevarati, gresim, important daca invatam. Aici nu ma refer la cei fac cu premeditare. Aia nu au ce cauta la categorie barbati adevarati. Bine, chiar si pentru aia e timp de schimbare si sa devina "barbati adevarati".
Mai conteaza si prin ce ochi ii priviti voi femeile.

| ZiKDavidZiK a răspuns:

Sunt baiat dar eu zic, ca unul care nu pleaca de langa tine cand ție rau, e bun, e un pic gelos dar sa ai grija sa nu fir nebun din ala care te-ar ucide dar ar afla ca ai pe altcineva =} si in rest sa aiba un loc de munca destul de bun si sa nu te duci dupa aia bogati.

| SeogulBogdanrDeOtel a răspuns:

Lioana, buna întrebare
In opinia mea umila de om trecut prin viața, bărbatul adevărat are barba. In zilele astea și-au pus "barba" pe cap și umbla ca niște "domnișoare".
Sa fie ferm și de neegalat in pat cu soția sa și ocazional cu altele. Sa se bucure de plăcerile vieții. Cocosu tare trage la găina mare! Te pup!

| andreidinsuceava a răspuns:

@Andrei.tulbure.1 pe Instagram si ma descriu in privat cat vrei