| alexandradlr a întrebat:

Cum ați trece peste faptul că ați fost înșelați de partener?

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O leg de ceva si chem 2 femei sa ma violeze apoi o zbor din casa

| darrio2007 a răspuns:

Cu buldozerul.

| Mosotti a răspuns:

As trece f simplu, daca pe mine ma iubeste si se poarta frumos, nu ma deranjeaza ca m-a inselat sexual, totu e sa ne intelegem noi bine, in rest ce face, nu conteaza.

| SilentRain a răspuns:

Nu trece, accept situația și elimină orice contact cu acel om toxic
Daca am ocazia să-i facă zile amare, o fac cu zâmbetul pe buze

| Dismally a răspuns:

As renunta la partener, peste asa ceva nu se trece.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Dismally):

Cum nu?
cauți altul si iti refaci viata

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru Dismally):

Bine zis.winking (Vezi și răspunsul meu) big grin

| Dismally a răspuns (pentru WonderGirl7):

Asta am spus si eu, nu poti continua cu acea persoana.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Dismally):

No scuze atunci

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Pai daca cu tine s-ar purta frumos si te iubeste, cu ce te deranjeaza ca s-a dus si el la alta doar pentru ssex simplu si atat? Adica unde e problema?

| Dismally a răspuns (pentru Mosotti):

Se poate duce fara probleme dar de intors nu se mai intoarce happy

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Pai de ce, tocmai asta intrebasem, ce anume te deranjeaza la faptul ca s-a mai dus si dincolo pentru ssex?

| Dismally a răspuns (pentru Mosotti):

Relatia cu mine nu poate fi decat una exclusiva, ce fac altii nu ma intereseaza.

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Mda, am inteles, insa sa stii ca natura nu a facut omu monogam, oricand te poate inseala la o adica, dar asta nu inseamna sa strici o relatie care merge.

| Dismally a răspuns (pentru Mosotti):

Cat timp te inseala inseamna ca relatia nu merge deci nu are rost sa continui happy

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Mda, insa depinde, la unii merge f bine dar mai au nevoie uneori de diversitate doar sexuala si atat, fara treaba cu altele.

| Dismally a răspuns (pentru Mosotti):

Daca simt nevoia diversitatii sexuale inseamna ca nu au ce cauta intr-o relatie, e mai bine sa ramana la aventuri.

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Mda, daca asa vezi tu treaba, e ok pentru tine asa.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Salut. De acord cu tine despre diversitatea sexuala, de orice tip, swing cu oricine, cu sex toys, tot ce-ti poti immagina ca ti-ar face placere. Doar ca uiti un aspect fundamental. Trebuie sa fie ambii de acord altfel ranesti grav persoana de langa tine, si asta se cheama tradare si inselaciune draga amice. Si peste asta nu se trece.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai tocmai, nu vad de ce sa deranjeze pe celalalt asta, la asta ma refer, daca emotional eu sunt la tine, ce mai conteaza ca mai fac si un ssex scurt si simplu din cand in cand in alta parte?
Daca te iubesc pe tine, ma inteleg cu tine, vin acasa, nu afectez timpul nostru deloc, ce mai conteaza ce fac?
Sau invers, ce mai conteaza ca face prietena mea, daca ea cu mine e f ok, nu ma int ce face.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Draga Mosotti, esti unul dintre putinii care pricep sensul conceptului,, LIBERTATE'', esti unul cu care se poate avea o discutie placuta si rationala pe situl asta, apreciez modul tau de gandire, si sunt perfect de acord cu tipul asta de relatie cu parteneri multipli, dar repet, e musai sa fie consensual. Daca va excita pe amandoi ideea, e pacat sa nu o experimentati. dar se pare ca iti scapa un aspect important.

Zicea cineva ca,, Libertatea ta se termina unde incepe a mea''
Adica, iti poti extinde propriile libertati nelimitat, dar sa pretinzi ca ceilalti sa le urmeze e o grava incalcare a libertatii celorlati.

Si crede-ma, daca-ti iubesti sincer partenerul/a, o iubesti trup si suflet, este dumnezeul tau, unica ta ratiune, e cea mai sensibila si pretuita floare. Si daca si ea asta vede in tine, iti mai vine sa o inseli? Ca daca iti vine sa mergi la altele avand o astfel de partenera, mai bine ramai holtei.
Mai vorbim dupa ce vei iubi sincer o persoana.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai si ce legatura are unica mea ratiune, iubirea mea unica cu un orgassm simplu si atat?

Ca exista barbati sau femei care simt pur si simplu nevoia uneori de diversitate sexuala si atat, fara nici o treaba cu partea sufleteasca.
Ce, cand ne facem singuri iubim?
Ce mi-e ca mi-o frec in mana sau ca si-o freaca ea cu mana, ce mi-e ca ti-o freci de corpul uneia sau in vaginul aleia (ca tot principiul ala e de fapt, la baza sta frecarea capului penisului care stimuleaza centrii aia nervosi), asta nu inseamna ca nu te iubesc pe tine.
Sau ca ea nu se freaca cu mana ci se freaca de mana altuia sau de pensiul altuia, e cam tot una ca si mecanism, nu are nici o treaba daca tin la tine sau nu.
E ca si cum mananci o prajitura, e o placere, doar ca ailalta e altfel de placere.

Adica eu nu vad de ce sa supere asta, doar ma intreb, nu ca oblig pe cineva sa gandeasca asa.
Inseamna ca nu separa sentimentele de o placere simpla pe care o ai si daca te freci de pat la o adica.

Nu are sens sa strici o relatie buna sufleteste, pentru un ssex simplu si atat, ca nu vad de ce.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Lucrurile astea, vazute prin optica ta de holtei sunt perfect logice si pertinente, argumentele aduse de mine sunt complet inutile pentru ca analizam doua situatii complet diferite.
Dar mi-as dori sa continuam discutia dupa ce vei iubi sincer pe cineva. Iti urez o seara minunata.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pana la urma ce e aia iubirea aia de care zici? Ca eu gandesc ca este atunci cand tii la cineva, cand te atasezi de cineva, te intelegi, te respecti, il placi mult si fizic.
Daca e asa, am trecut prin asta, dar nu prin nebunia aia de indragosteala.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Am descris mai sus ce inseamna sa iubesti cu adevarat.
,, O iubesti trup si suflet, este dumnezeul tau, unica ta ratiune, e cea mai sensibila si pretuita floare.''
Dar rabdare amice, va veni si momentul tau.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Ai ma, doar nu o sa casun asa in prostie in obsesie pe una, ce dracu, asta e naivitate. Multe sunt frumoase, am placut multe, in mare parte se asemanau si in comportament si fizic, nu are de ce sa fie una buricu` pamantului, fi serios.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Draga Mossotti, am inchis subiectul de ceva timp. Cu tot respectul, nu gresesti, nu ma surprinde deloc modul tau de gandire, cu ingredientele pe care ti le-a oferit viata pana acum, asta e rezultatul care ti se ofera. E ca si cum ai vrea sa-ti faci o limonada, dar ai la dispozitie doar apa si lamaie. Cand vei gasi si adauga zaharul sau mierea, gustul se va schimba. Un lucru e insa cert, nimeni nu se poatre impotrivi iubirii, rabdare va veni si momentul tau. Dar pana atunci, cum zicea marele Freddie M,, The Show Must Go On''.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Ma nu te contrazic, sa vedem, n-am trecut niciodata prin ce zici tu, si sincer nici nu vad cum s-ar putea! Nu mai trec eu in viata asta prin asta, stai tu linistit, am deja 43 ani jumate.
Poate intr-o alta viata.

Daca aveam 20 ani mai ziceam, dar asa nu mai vine, si asta din fericire, nu din pacate, ca aia ar aduce multe belele uneori, mai ales daca celalalt nu te place sau te dezamageste.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cu o alta partenera.

| Werrich a răspuns:

Cu mașina, dar nu am permis auto.

| flixbuster a răspuns:

Unii trec prin despartire, altii prin iertare, altii se duc si inseala si ei, altii raman in continuare si sufera. Fiecare dupa constiinta, sufletul, mintea si situatia din viata lui.

| FreddieM a răspuns:

As destupa o sampanie de bucurie ca am scapat de asemenea mizerabil.
Cheers

| Marius22222222222 a răspuns:

As incerca sa remediez

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Simplu foarte simplu serios
Ce rost ar Mai avea certa? Ce rost ar avea sa tip? Sa urlu sa ajung la agresiune? Doar un om bolnav ar ajunge la agresiune

Este simplu nu Tea iubit Niciodată cu Adevărată de asta tea și înșelată

Nu asi reacționa in niciun fel In secunda 2 am și plecat și in spate nu ma uit in veci nu stau eu să-mi fac bagaj și altele certuri discuți și alte prosti direct am și plecat era clar totul de la început

dacă te iubește nu te înșela nu are cum nu exista așa ceva

Dar dacă Tea înșelată E clar totul

| geoconda a răspuns:

Pur și simplu! În orice caz, nu te gândi că n-a fost ceva bun la tine sau în neregulă! Tu ești perfectă, esti perfecta în ochii persoanei cu care îți e scris să fi!
Fundă? happy

| Saiko10 a răspuns:

Fara partenerul ala. si cu gandul ca problema este la cel care o inselat nu la mine

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

big grin Nu aș trece și nu l-aș ierta niciodată. happy Cu toate că rănesc, nu îmi pasă. Demnitatea mea pe primul loc.winking

Salutare! happy Am adoptat și distribui această serie de informații psihologice, cu care încerc să-i ajut pe cei care suferă de depresie și nu numai: big grin  După ce citești, răspunsul îl găsești în inima ta! happy Mult succes! big grin

-învinge orice formă de emoție negativă, de teamă! happy
-refuzul de a ierta implică în mod necesar povara timpului psihologic. big grin
-prezentul este tot ce vei avea vreodată. happy
-viața ta, este în acest moment. big grin
-viitorul este o replică a trecutului. happy
-când mintea ta este împovarată de trecut, trăiești aceleași lucruri. big grin
-calitatea conștiinței din prezent dă formă viitorului, care nu poate fi trăit decât în clipa de acum. happy
-identifică-te cu mintea, observă gândul, nu-l analiza! big grin
-ascultă liniștea din spatele oricărui sunet! happy
-observă cromatica, nu interpreta! big grin
-modifică-ți gândul, sau acceptă-l! happy
-modifică-ți starea, sau acceptă starea! big grin
-simte corpul tău interior, scufundă-te în iluminare! happy
-trăiește clipa de acum, prezentul etern, profund! big grin
-nu există salvare în timp, nu te poți elibera în viitor de problema ta. happy
-prezența în clipa de acum este cheia libertății. big grin
-nu poți fii liber decât acum. happy
-anumite lucruri din trecut n-au mers așa cum ai dorit. big grin
-îți manifești o putere să mergi mai departe, de ce s-a intamplat în trecut. happy
-te împotrivești lucrurilor care există deja. big grin
-speranța te concentrează pe viitor, neagă prezentul, neagă fericirea ta. happy
-situația ta de viață există în timp. big grin
-viața ta există acum. happy
-situația ta de viață este o construcție a minții. big grin
-viața ta este reală. happy
Ideologii personale.Aleg să renunț la depresie/îngrijorare/teamă/dezamăgire pentru că:
-apare în urma conștientizării a unui lucru greșit. sad
-este rezultatul prejudecăților. sad
-sunt trist pentru că sunt într-o stare de regret. sad
-am o mare neplăcere și suferință. sad
-am o minte împovarată cu împotrivire. sad
-sufletul meu este încătușat, în suferință, în judecata păcatului. sad
-am de ce să mă îngrijorez. sad
-am o stare de depresie. sad
-sunt captat în necurăție și supărare. sad
-sunt singur împotriva cerului. sad
-sunt nefericit și neîmpacat. sad
-sufletul nu s-a detașat de trecut și de viitor. sad
Ideologii personale.Aleg fericirea, constă în următoarele idei:
-fac ceea ce îmi consolează a binele. happy
-fac ceea ce mă bucură pe o perioadă lungă de timp. big grin
-fac totul profund, din inimă, nu din minte. happy
-renunț la orice modalitate de păcat. big grin
-pot cu adevarat sa ma identific cu mintea. happy
-vreau să îl pot contempla pe Isus Hristos, regele sfinților și al îngerilor, în purificare, slavă și în glorie pentru eternitate. big grin
-sunt împăcat cu trecutul, m-am iertat. happy
-trăiesc curat prezentul. big grin
-prezentul etern îmi dă bucurie. happy
-mă pot bucura de clipa de acum. big grin
-nu mai am de ce să îmi fac griji. happy
-simt sănătatea și viața din mine. big grin
-am o minte iluminată, purificată. happy
-de astăzi (data), mi-am schimbat viața radical. big grin
-mă detașez de păcat, de ce nu-mi aduce fericirea și pacea. happy
-confer o viață nouă. big grin
-nu mă mai interesează ce mi-a plăcut cândva. happy
-îmi consolidez sănătatea și bucuria. big grin

-dacă nu poți să nu gândești deloc, înseamnă că nu te poți elibera din minte. happy
-gândul există doar în mintea ta,niciodată în realitate. big grin
-iubirea,bucuria, pacea, nu pot înflori decât când ne eliberăm de sub domnia minții. happy
-conștiința este calea eliberării de durere. big grin
-nu mai crea durere în prezent! happy
-acceptă și nu rezista inconștient la ceea ce există! big grin
-respectă clipa de acum! happy
-momentul prezent este tot ce vom avea vreodată. big grin
-moartea ia tot ce nu suntem noi. happy
-secretul vieții este să mori înainte de a muri, și să descoperi că nu există moarte. big grin
-viața este acum. happy
-prezentul este tot ce vom avea vreodata. big grin
-trăiește in locul în care te afli! happy
-permite tuturor lucrurilor să existe cu, sau fără tine! big grin
-trăiește sfârșitul timpului! happy
-nu lăsa frica, să îți inunde mintea! big grin
-nu îți petrece întreaga viață așteptând să începi să trăiești! happy
-nu iți dori ceea ce nu ai, și dorește-ți ceea ce ai! big grin
-viața este deja desăvârșită, completă, perfectă. happy
-îți poți îmbunătăți situația de viață, dar niciodată nu îți poți îmbunătăți viața. big grin
-trecutul nu poate supraviețui dacă ești prezent. happy
-nimic real nu poate fi amenințat. big grin
-nimic ireal nu există. happy
-vindecă durerile, spulberă inconștiența, fără să faci nimic, pur și simplu existand și păstrând frecvența prezenței intensă! big grin
-fericirea si nefericirea sunt de fapt una, numai iluzia timpului le separă. happy
-nu alerga după o iluzie pentru tot restul vieții! big grin
-lucrurile și stările îți pot oferi plăcere, dar îți pot da și durere. happy
-îți pot oferi plăcere, dar nu îți vor da bucurie. big grin
-trezește-te, părăsește-ți mintea, fii prezent! happy
-acum, nu vei mai avea nevoie de lume, nu vei mai avea nevoie ca ea sa fie altfel de cum este. big grin
-acum vei fi capabil să simți adevarata compasiune și să-i ajuți pe ceilalți la nivelul cauzei. happy
-numai cei care au cunoscut transcenderea lumii pot creea o lume mai bună. big grin
-la acest nivel profund, compasiunea devine vindecare, în sensul cel mai amplu. happy
-în această stare influența ta se bazează în primul rând, nu pe realizarea a unui anumit lucru, ci pe simpla existență. big grin
-elimină suferința la nivelul cauzei! happy
-elimină inconștiența din lume! big grin
-alină suferința lumii, daca ești chemat! happy
-nu te opune durerii, las-o să existe! big grin
-nu nega durerea emoțională, ca sa nu contamineze! happy
-nu-i intoarce spatele, înfrunt-o, simte durerea complet, exprim-o! big grin
-continuă să simți durerea, frica, groaza! happy
-ai prefera să mori fără durere? big grin
-lasă strecutul să moară în fiecare moment! happy
-Îți doresc toate aceste acumulări psihologice facute de mine, să le contemplezi! big grin
-Răspuns câștigător? big grin

| AwGenetix a răspuns:

Eu zic sa te gandesti la faptul ca te-ai nascut singura si-ai reusit sa supravietuiesti.
cand vei murii vei fi la fel, singura. pana la urma nu prea conteaza cine sta pe langa tine, nu va mai construiti fericirea pe oameni ca sunt instabili si temporari aici.

| WonderGirl7 a răspuns:

M as gândi ca gunoiul s-a dus de unul singur

| Andrei007007 a răspuns:

O intrebare simpla necesita un raspuns simplu. Cand cineva face asta nu mai exista cale de intoarcere, indiferent ce motive ar invoca pentru mine nu ar mai exista drept urmare mi-as gasi si eu pe altcineva ca doar nu s-au terminat baietii sau fetele de pe pamantul asta! Unii sau unele stau cu partenerii lor doar pentru ca le place, scuzati-mi expresia, cum le babardesc/a, altele doar pentru bani, faima sau orice alt avantaj. Cand esti de buna credinta si te respecti pe tine ar trebui sa faci ceea ce ti-am scris eu mai sus, adica sa spui "pass" acelui partener, pentru ca de la o simpla infidelitate se ajunge la mai multe intr-un timp scurt sau lung depinde de el sau ea.

| Precup_Andrei_1990 a răspuns:

Nu am fost!