| anonim_4396 a întrebat:

Cum cuceresc un baiat? despre ce sa vorbesc cu el? cum sa ma port cand sunt in preajma lui la scoala?

inca ceva: cum imi dau seama daca el simte ceva pentru mine? l`am surpirns de cateva ori privindu`ma (treceam pe langa el si cand intorceam capul tot se uita la mine si chiar daca ma uitam la el tot nu intorcea privirea) dar nu stiu daca simte ceva pentru mine, nici nu ma saluta la scoalastraight face

Răspuns Câştigător
| BlueR a răspuns:

Incearca sa intri mai mult cu el in vorba. Nu te saluta probabil pentru ca nu te cunoaste bine. Intreaba-l daca vrea sa iasa la un suc dupa scoala, daca te place zice DA, daca nu te place, zice NU si pune pretext(A. trebuie' sa merg la... acolo.). Sau daca stati in aceeasi zona, mergi cu el spre casa. etc.
Succes!

2 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Iti dai seama ca te place dupa felul cum se uita la tine.Ca sa il cuceresti trebuie sa te bagi in seama il intrebi ce face, ce a mai facut, il inviti la un suc ceva.La scoala nu te saluta probabil din cauza colegilor lui stiu cum sunt colegii daca te vede ca vb cu o fata dupa aia stau pe capul tau si fac glume prostesti... Vorbeste cu el dar nu la scoala in afara scolii cand il vezi salutal intra in vb cu el.Si te comporti normal.

| EuAndreea a răspuns:

Baietii astia vor sa para atat de smecheri si indiferenti dar de fapt in ei se ascunde un mic soricel...in fine---legat de intr ta:mie mi se pare ca te place dar e prea las sa iiti zica asta. oricum incearca sa vb cu el dar mai intai doar ca simplii preteni pentru ca colegii lui sa nu se prinda(altfel vor incepe sa isi bata joc si de el dar si de tine)si poti chiar tu sa il abordezi (sa gasesti un pretext bun)iar apoi puteti sa vb si in afara sc pentru ca la scoala e intimitate 0...in fine sper ca rasp meu te ajuta la ceva