| Ирина19 a întrebat:

Cum e sa ai o relatie de lunga durata?(ma refer la relatii de 2-3ani)Sunt aceleasi sentimente? Iti mai trec fiorii cind il/o revezi? Te simti implinit? Nu te saturi sa-l/o vezi in fiecare zi, sa stai toata vremea cu el/ea? Presupun ca te simti de parca ar exista doar el/ea pe lumea asta, nu mai simti nevoia sa cunosti parteneri noi.Intreb asta deoarece nu am avut parte de asa ceva si as vrea sa stiu cum e.Am avut prieteni destui dar nu am fost cu ei multa vreme, pentru ca mai tirizu nu mai simteam aceeasi, parca ma plictisea deja, dar nici nu ne revedeam in fiecare zi.Mam simtit foarte implinita doar cu unul, cu ala chiar vroiam sa stau tot timpul insa din anumite motive sa sfirsit.

Stiu ca e de nedescris acest sentiment, dar totusi as vrea sa-mi explicati prin mici amanunte.

Mersi mult de tot!

5 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Sunt cu prietenul meu de 4 ani si ceva... Sincer in relatia noastra a intervenit obisnuinta. Ne-am vazut in fiecare zi si poat aici am gresit. Stiu absolut totul despre el, si el despre mine, ii cunosc intreaga familie, si el pe a mea. E cam plictisitor acum... nu mai am fluturasi in stomac cand ma saruta ( decat ft ft rar ) acum nu stiu, poate om fi gresit noi. Dar in relatia mea cam asa sta treaba sad

| izvordemunte a răspuns:

A explica inexplicabilul.
Pe omul de langa tine il descoperi zi de zi. Mereu invatati ceva impreuna. Chiar daca a plecat doar sa cumpere paine, il astepti nerabdatoare sa revina. Fiecare face cu drag diverse maruntisuri pentru celalalt. Va treziti adeseori cu aceleasi idei, spuneti acelasi lucru in acelasi timp. Ba chiar aveti vise comune. E greu de explicat ce simt.

| Dienuka a răspuns:

Noi avem impreuna 5 ani si 1 luna happy Rutina intervine, asta este inevitabil. Obisnuinta oricum nu este intotdeauna rea, daca stii sa o mai inviorezi din cand in cand. Iti ofera si avantaje aceasta obisnuinta: cunsoti f bine omul de langa tine, ai o anumita singuranta etc. Pot spune ca il iubesc foarte mult. Iar pe omul de langa tine il vei redescoperi mereu, deoarece cu timpul toti ne schimbam, ne maturizam, gandim altfel.

| loud! a răspuns:

Eu sunt cu prietenul meu de aprp 2 ai si nu m-am "plictisit" de el ne vedem in fiecare zi si de abia astept sa il revad. da simt aceeasi lucruri ca si la inceputul relatiei chiar mai adanci pentru ca acum il iubesc nu doar tin la el, si in plus daca esti cu cineva mai mult timp nu o sati mai fie rusine de el o sa fie o comunicare mai marehappymie imi plac relatiile lungi ca sa il cunosc bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tipul stie ce sa faca nu te plictisesti. Unele sunt proaste si se combina doar ca sa aiba prieten. Daca persoana de langa tine are acel ceva atunci...happy