| Geo_Mami_1994 a întrebat:

Cum e viata de mamica tanara?

3 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Heiiiii! Iti scrie o mamica de gemeni. In cateva zile fac un an, iar eu implinesc anul acesta 21. Nu e greu deloc daca ai in jur oameni care sa te ajute si sa te sustina. Daca esti o persoana organizata reusesti sa faci fata si sa ai timp si de altele, il integrezi pe micut in activitatile tale obisnuite. Singura problema a fost alaptarea simultana, cred ca daca as mai avea un bebe ar fi floare la ureche acum. Am avut noroc de copii somnorosi, noptile ma lasau si pe mine sa dorm. E frumos cand incep dupa 2-3 luni sa zambeasca, sa recunoasca fetele, sunt tare amuzanti. Trebuie sa mai renunti la anumite obiceiuri dar nu e capat de tara, in plus, ti se schimba instinctual prioritatile.

| danay72 a răspuns:

Depinde doar de tine, cum te organizezi și cum înveți sa te descurci cu toate responsabilitățile. Dar copii sunt cel mai frumos lucru care se întâmplă intr-o căsnicie, deci chiar dacă uneori e greu, merita din plin.Ca sa fie plăcut trebuie sa o faci tu sa îți placa. Ce seamănă omul aceea va și secera.

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

E greu sa te acomodezi cu copilul dar in rest e frumos.