| Andreeacordos a întrebat:

Cum faci sa te remarce un baiat.la cele mai multe si mai bune sfaturi funda!

Răspuns Câştigător
| RaduMD a răspuns:

Andreea, una dintre cele mai simple metode de a-i atrage atenţia (şi mai mult decât atât: simpatia) este să fii feminină. Chestia asta trezeşte mereu masculinitatea care doarme în băieţi. Lasă-te ajutată şi cere ajutorul. Ei abia aşteaptă, sunt protectori prin natura lor băieţoasă. Indiferent că e vorba de ceva de cărat, de o problemă la matematică, etc: puţin importă. Cere să fii iniţiată în preocupările lui. Băieţii abia aşteaptă să iniţieze. Se ocupă de fotbal, de fluturi, de poezie? De mult vroiai să afli mai mult despre asta, dar nu ai avut pe cine să întrebi.
În ce priveşte aspectul exterior: preferă întotdeauna fusta (sau rochia) în locul pantalonilor. Părul mai lung te ajută şi el, mai ales dacă are ceva cordeluţe, fluturaşi, etc. Astea sunt mărci (atribute vizibile) ale feminităţii.

| Andreeacordos explică (pentru RaduMD):

Ai dreptate, totul poate incepe prin simplele discutii despre hobiuri sau altele

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intră în gaşca lui! Fă-te plăcută şi admirată!

| Delicacy a răspuns:

Nu face nimic, fii tu însăţi. Dacă te place, te place aşa cum eşti, fară să te schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asezi in usa si nu mai pleci nici impinsa!

| AnnaAbba a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special. Adica daca incerci sa fi cineva cine nu esti nu o sa ii iasa bine... Dar daca esti tu insuti si in momentul cand esti cu el nu te gandesti deloc sa ii atragi atentia si uiti ca el e acolo si te simti in largul tau o sa fi sigur remarcata. Comporta-te normal.

| RoXxyy a răspuns:

Bună drăguţă!
Important e să fi tu! Fi cât mai naturală. Dacă vrei să îi atragi atenţia priveşte-l direct în ochi când treci pe lângă el sau fă rost de ID sau Facebook-ul lui şi începe o conversaţie. Dacă tipul e interesat de tine o să înceapă el conversaţii noi, o să te invite în oraş etc.