| Petronela12345689 a întrebat:

Cum îl faci pe fostul iubit să sufere?

Răspuns Câştigător
| Trickster a răspuns:

Iti faci alt iubit fals/adevarat si adresarea cuvintelor grele poate functiona

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cea mai bună răzbunare e indiferența și să te vadă fericită fără el

| besche a răspuns:

Nebăgându-l în seamă!

| Dalmore a răspuns:

Te maturizezi.

| qwertpro a răspuns:

Salut,sentimentul de razbunare e doar temporar. Daca fostul iubit te-a facut sa suferi, e si normal sa ai o dorinta de a-i intoarce tot raul inapoi, insa nu trebuie sa faci asa ceva. Odata ce ne razbunam pe cineva aratam ca suntem mai josnici si mai slabi.Intorcandu-i tot raul inapoi te vei simti mai bine o perioada scurta de timp,vei simti niste sentimente de impacare interioara,insa mai apoi s-ar putea sa ajungi sa regreti ca ai facut asta, pentru ca razbunarea doar va agrava starea dintre voi, si s-ar putea sa iti doresti sa reiei legatura cu el, cel putin sa mai comunici cat de cat, dar nu o vei putea face. Uneori dupa ce ne razbunam pe cineva simtim emotii de vinovatie care ne chinuie sufletul.Accepta ca a plecat din viata ta si ca nu a fost el omul potrivit pentru tine si mergi mai departe.Razbunarea nu este o solutie, va fi doar timp si rabdare pierduta cu anumite consecinte.

| stefan1993ful a răspuns:

Poze Nud...ca să vadă ce a pierdut!