| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti dea seama daca esti mintit de catre cea mai apropiata persoana care stie totul despre tine? Funda! Multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagi o injectie cu serul adevarului si vei afla tot

| qwertpro a răspuns:

Salut,pai in primul rand ca sa iti dai seama ca esti mintit trebuie sa ai dovezi clare, nu doar banuieli sau vorbe goale oferite de cei din jur.La fel iti poti da seama daca cineva minte dupa expresia fetei,dupa ochi,mimica,pozitia corpului, dar nu iti recomand sa incerci aceasta metodata pana nu o studiezi bine, deoarece te poate insela usor caci fiecare om e diferit, si fara niste studii aprofundate in acest domeniu, ti-ar fi foarte greu sa afli daca te minte.De obicei persoanele care mint odata si odata o dau in bara si minciuna iese la iveala,deci daca cineva te minte, atunci incearca sa verifici daca ceea ce iti spune este adevarat, dar nu te lega de fiecare cuvant, unele minciuni sunt spuse doar cu scopul de a aduce zambete intr-o conversatie(ma refer la glume), altele sunt intr-adevar serioase.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Din faptele / faţă chiar şi vorbe. De exemplu, când respectivul/a zâmbeşte, dacă zâmbeşte cu adevărat o să vezi că zâmbeşte şi cu ochii ( se formează acele riduri în jurul ochilor ), în caz contrar este un zâmbet fals. În orice caz, îți recomand cartea lui Henrik Fexeus intitulată " Arta de a citi gândurile " pe care o poți citi aici, fără s-o mai cumperi:
http://www.101books.ru/......durile-pdf

| 012345678910bbb a răspuns:

Sunt mai multe chestii. Iar dacă persoana respectiva chiar este apropiată, îți vei da seama imediat dacă minte sau nu, tu știi cel mai bine. Unele dintre semne ar fi: evita subiectul pus in discuție, evita sa dea un răspuns sau schimba pur și simplu subiectul, nu se uita la tine când îți da un răspuns, evita contactul vizual, incepe sa Rada când ii aduci subiectul respectiv in discuție sau rămâne surprins, nu poate Răspunde. Mai exista varianta de a-și schimba vocea, de a tremura, dar asta diferă de la o persoana la alta. Sper ca te-am ajutat.