| GLA a întrebat:

Cum ma pot impaca cu fosta? Am avut o relatie frumoasa, eu 24, ea 19, ideea este ca a intervenit maica-sa intre noi prin niste moduri urate, jigniri si comportament urat plus o palma primita de la ma-sa dar am facut greseala sa ii platesc cu aceeasi moneda, iubita mea s-a speriat si a ales sa ne despartim. O inteleg, mai mult am gresit eu, eram mai gelos de fel si cam vulcanic (nu o bateam), atunci nu realizam, acum dupa tot socul asta si pierderea ei m-am trezit la realitate, am reusit sa vorbesc cu ea recent dupa 3 sapt de despartire si imi spune ca vrem sa ramanem decat amici, mi-a mai zis si ca ii este frica de mine de la incident, nu mai crede in cuvintele mele, deci ce fapte sa fac si cum sa procedez sa ii recastig inima si increderea? Nu pot renunta o iubesc prea mult, am decis sa port o lupta cu mine si sa ma schimb in mai bine sa scap de gelozie si de vulcanism, ce fapte sa fac sa ii recastig inima si increderea?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Tu cand lovesti dupa daca ai fost lovit intri in legitima aparare, da, ideal ar fi sa nu recurgi la violenta,, dar unii si unele si-o cauta. Femeia fiind mai coapta la minte (presupunand) desi n-a fost, a jignit si a lovit ca disperata in loc sa trateze conflictul cu cap, sa zica mersi ca a primit doar o palma inapoi pentru a fi trezita la realitate ca nu poate face legea cum vrea ea.

60 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Odata ce a vazut demonul din tine (nu o lua ca o jignire, fiecare din noi isi are demonii sai, putini sunt cei sfinti), e greu sa mai regaseasca ingerul ce l-a vazut cindva. Tatal meu are o vorba: ce faci, faci cu mina ta, si se numeste lucru manual. Ti-ai facut-o cu mina ta, asta este, nu mai ai ce face.

| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa gasesti alta. Poate e traumatizata si chiar nu vrea sa iti mai acorde 1 oportunitate

| Simpatic a răspuns:

Nu te va ierta pentru ca i-ai lovit mama!
Uite un taran cu demnitate care stie sa primeasca de la o femeie si nu riposteaza :
https://www.youtube.com/watch?v=IpFDBtpgs6w
Nu trebuia sa ripostezi! Eu inteleg ca daca te loveste una din senin pe strada o poti lovi si tu, dar nu pe mama iubitei tale, asuma-ti ai facut o mica greseala ca ai raspuns inapoi cu o palma si mergi mai departe.
Viata e importanta, ca iubite mai gasesti tu!

| DeathIncarnate a răspuns:

Ia-ti adio de la eahappy

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi-ti de drum baiete!
Acolo unde ai dat cu piatra si ai lovit, sa nu te mai intorci ca nu vei gasi dragoste.
Iubirea nu se invata cu bataia sau violenta.
invata din greseli si nu le mai repeta, la urmatoare iubita, daca vrei sa ramana cineva langa tine, ca asta de ai pierdut-o, nu se va mai intoarce niciodata la tine.
Din pacate, ceea ce ai afisat nu a fost dragsote, doar manipulare si posesiune, iar cand a refuzat, ai spus-o prin violenta.
Gelozia este o boala psihica grava, care distruge vieti si relatii.
Pana nu vei invata sa te controlezi, nu cred ca va sta vreo fata cu tine.

| GLA explică (pentru Violleta2022):

Nu am dat niciodata in ea, am zis ca ca maicasa a dat in mine si am ripostat, eu zic ca a fost iubire nu manipulare si ce zici tu, altfel nu ma mai chinuiam sa ma impac cu ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru GLA):

Mai rau, sa-i lovesti mama, wow... chiar ai avut tupeu!
Eu te calcam in picioare, daca indrazneai asta.
Sincer, te-ai lins pe bot sa mai ai vreodata acces la fata aia. Cu asemena specimene nu vrea nimeni sa aiba de a'face.
Oare ce se intampla cu fata aia, daca tu ai indraznit sa dai in maica-sa?
Pari a fii un om violent, fara pic de rusine, fara creier si fara discernamant.
Imi pare rau pentru tine, dar vei avea un viitor asigurat dupa gratii, daca nu inveti sa-ti temperezi comportamentul, pentru ca nu este unul normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am citit ce e pe ici si pare in sens invers manipularea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

@Annastassia, care ma ignora fiindca e ea desteapta: Dupa cum ai vazut in raspunsurile mele de pana acum, nu ii aprob gestul, insa nici nu il crucific cum o faci tu. Ti se pare indreptatit sa apelezi la asa ceva, ca femeie? Maica-sa ca e nebuna la cap/ne*&tuta si se refuleaza pe el e ok? Nu trebuie' sa fii violent samd cum ai aberat tu acolo ca sa reactionezi. Eu unul m-as fi prapadit de ris in situatia lui. Nu de alta, dar am primit o singura palma full-face, in liceu, cand am pus mina pe fund unei colege. M-am amuzat si eu, ca a fost meritata si executata magistral de catre ea, fara sa aiba antrenament in domeniu. In rest, maica-mea a incercat de vreo doua ori si mereu ma pufnea risul ca nu ajungea, eu fiind mai inalt si fiindu-mi foarte usor sa ma eschivez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu mi-am luat doar o palma pe spate ca am facut misto de o tipa care facea live pe FB in clasa ca face vide0chat si i-a tinut o profa morale ca nu e ok laughing

| GLA explică (pentru Violleta2022):

Fa da esti asa terminata? Din cees ce am scris deja stii ca sunt violent si ca ajung dupa gratii, tot eu am avut tupeu ca aia a dat in mine? Atunci esti la fel de proasta ca si aia si meriti sa dai de unu sa te trezeasca la realitate ca nu e jungla sa loviti cum vor gauricile voastre dintre picioare

| Violleta2022 a răspuns (pentru GLA):

Daca ai ajuns sa dai in femei, atunci esti ultimul gunoi de pe fata pamantului, o scarba ordinara, plina de dispret!
Sper sa primesti intr-o zi, ce meriti, dar cu varf si indesat, ca sa nu mai poti vreodata sa ridici mana asupra unei femei. Dar nu ma indoiesc ca ziua aia este departe, dat fiind departamentul tau coleric.

| Drimmero a răspuns (pentru GLA):

Nu-ti bate capul cu tanti Aglae, n-are toate tiglele pe casa, mai are de pus pana sa-si faca un acoperis stabil,, e plecata grav cu scufita.

| JicaContra a răspuns (pentru Drimmero):

Cum e sa fi ala nebun si nu numai sa te crezi normal dar sa ii faci nebuni pe aia normali?

| OldSoul a răspuns:

In opinia mea, nu mai ai nicio sansa.
Indiferent cate schimbari ai vrea sa faci, raul e deja facut.
Sincer, circumstantele pe care le ai avut, nu au valoare, tot ce conteaza e ceea ce ai demonstrat tu in acel moment.
Gandeste-te, daca pana in acel moment, mama ei, se opunea, acum, dupa incident, e categoric pusa impotriva acestei relatii si va incerca sa va desparta cu orice pret.
Tot odata, prin aceea scapare, i-ai demonstrat si fiicei ei ca nu esti ceea ce ii trebuie.
Daca tu ai indraznit sa lovesti o persoana mai in varsta, mama fetei pe care tu consideri ca o iubesti, ce te face sa crezi ca pe fiica ei nu o vei lovi intr-o situatie similara? Ce o va face pe ea sa creada ca acest incident nu se va mai repeta.
Ah, poate acum, pe moment te vei controla, dar dupa ceva timp, cand se va uita incidentul, aceste apucaturi vor reveni.
Greseala a fost deja facuta si nu mai ai cum sa o repari.
Si sincer, aceasta scapare a ta, e o particica din ce e posibil sa iasa la vedere in alte circumstante, peste ani.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fată deșteaptă, las-o în pace

| FreddieM a răspuns:

Nu ajungi asa usor sa iei o palma se la mama prietenei. Sunt sigur ca e fata desteapta si va lua decizia corecta. Pentru dansa, bine-inteles. Si pentru linistea si protectia ei.
Cu siguranta ai realizat greseala, dar ma tem ca e parte a caracterului tau. Vei avea mult de lucrat cu tine amice, citeste vreo doua carti, ai putea invata multe despre oameni si cum sa te controlezi. Iti recomand cartea asta, care iti va schimba total modul de gandire si te va corecta garantat.

,, Cum sa castigi prieteni si sa influentezi oameni'' de Dale Carnegie
Pace si sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce ți-a dat maică-sa o palmă? Ce-ai făcut? Și mai ales, de ce i-ai dat-o înapoi?

| GLA explică (pentru anonim_4396):

Mai eu mai nimic, ea ma jignise la telefon mai de mult, am trecut peste dar tot ma ataca si m-a facut nesimtit intr o seara ca i-am zis sa termine cu glumele si sa aiba o limita si m-am trezit cu o palma, nu stiu dc am ripostat inapoi probabil din ura ca ma umilise

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

A rispostat decent, eu ii zburam dintii din gura pentru o palma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vezi că ți-au scăpat găinile din curte, fugi după ele să nu ți le calce ceva mașină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GLA):

Nu ai spus de ce se comporta maică-sa așa cu tine și blablabla...
Mie îmi pari genul de băiat care-i f*** 3 4 pumni lu iubită-sa din "gelozie", ea te lasă și de abia după îți pare rău, vrei să te schimbi în bine și să scapi de gelozie. Asta cred eu, poate că nu-i așa dar, asta reiese din ceea ce scrii.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti tare dude, o femeie iti da o palma, ORICE FEMEIE, si tu ii scoti dintii din gura, atunci orice femeie care aude de asta, isi pune palma in kur si te lasa, FOREVAH!

daca femeia nu te ataca cu o arma letala (cutit, bata, da cu masina peste tine, etc.) atunci NU ai voie sa o lovesti, ca toata lumea o sa te considere jigodie, astea sunt regulile societatii, NU le-am inventat eu, egalitatea sexelor pe dracu'!

cat despre cel care a intrebat, fosta ta are dreptate, esti violent, stiu ca nu ti se pare, si crezi ca te-ai schimbat, dar asta e natura ta, iti trebuie "anger management" ca sa iti invingi propria natura, nu doar sa crezi ca te-ai schimbat

in plus ca ti-a dat viitoare soacra o palma, AR FI TREBUIT SA GUITI DE FERICIRE... ABSOLUTA, din momentul ala aveai un motiv DEFINITIV, SA NU MAI VORBESTI CU EA NICIODATA! iar fosta ta ar fi fost de partea ta, pentru ca maica-sa e cea violenta

| Drimmero a răspuns (pentru JicaContra):

Ce, ma, o femeie are voie sa te loveasca dand o palma peste fata care e ceva umilitor dar tu ca barbat n-ai voie sa o atingi? De unde apareti? Pareti genul care ar permite altora sa li se urce in cap.

| JicaContra a răspuns (pentru Drimmero):

De unde apari tu?!?
TREBUIE sa fii cioban, tigan sau alta speta din ultimul nivel de jos al prostimii ca sa ti se para normal sa dai intr-o femeie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Si uite asa sunt pline inchisorile cu destepti de-astia care au dat una inapoi vreunei proaste care i-a lovit si a murit naibii aia...

| FreddieM a răspuns (pentru JicaContra):

Fain raspuns, (mai putin englezismele alea inutile), felicitari. happy

| Drimmero a răspuns (pentru JicaContra):

Trebuie sa fii doar prost sa stai sa te loveasca cineva indiferent de sex total pe nedrept.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Daca un copil te loveste il lovesti inapoi? Daca o femeie care stii ca nu are ce rau sa iti faca te loveste, lovesti inapoi? Legitima aparare e daca iti pocnesc una de vezi stele verzi si constientizezi ca la urmatoarea s-ar putea sa nu te mai ridici. Aia e legitima aparare. Daca o duduie iti da o palma, faptul ca te-a atins la onoare nu intra la legitima aparare. Nu ai decat sa o dai in judecata pentru defaimare... big grin

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stii foarte bine ca nu la copii m-am referit, cat despre duduia care loveste atata timp cat am fost calm si n-am jignit, da, am tot dreptul apoi s-o dau cu cracii in sus. Nu mi-a dat mama in toata copilaria asa palma, sa-mi dea o isterica o palma de genul nu stiu cum as reactiona.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Daca o isterica care nu e karatista sau mai stiu eu ce super-uman reuseste sa iti dea o palma, e vina ta ca nu ai anticipat. Daca poti evita violenta, e de evitat cu orice pret. Nu de alta, dar la cit de timpite sunt legile de la noi, prefer sa ramin cu o palma luata de la o dilie decat sa scriu carti la bulau...

| JicaContra a răspuns (pentru Drimmero):

Legitima aparare este un termen pur legal, si e atunci cand esti atacat serios, pentru o palma data la nervi NU se aplica, se aplica numai cliseul social

iar daca tie si unora pe aici vi se pare normal sa loviti o femeie, atunci chiar sunteti scrantiti BINE, din cauza ca 99% din femei au jumatate din greutatea unui barbat normal, o palma data de asa cineva... pisca, in schimb un barbat cand da una cu czmaua de laba mare si grea, poate baga femeia in spital

iar daca asta nu ti se pare anormal si nici nu intelegi DELOC implicatiile sociale, te rog frumos, intreaba ORICE FEMEIE CE PARERE ARE DE FAPTUL CA TU CREZI CA AI DREPTUL SA O LOVESTI, indiferent ca ea te-a lovit prima, si o sa vezi cum ajungi SIGUR, CA NICI O FEMEIE NU SE MAI UITA LA TINE... NICIODATA!

tot nu ma crezi, incearca ce am scris mai sus, TE PROVOC!

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De la o palma nu o omori sau de la o tranta mica, sa o inveti minte. Ideal e sa o ignori, dar cand iti vin nervii aia pe moment nu prea mai esti asa pasnic cu persoana in cauza. Nu am inteles niciodata cretinitatea asta : O femeie are voie sa loveasca barbatul, dar invers nu. Daca aia vine cu cutitul la tine, ce ar trebui sa faci, s-o iei in brate bagandu-l in tine? Mai sunt multi cretini care spun ca legitima aparare o fac doar oamenii violenti si fara scrupule, imi imaginez cam ce oameni sunt astia,, genul ala care accepta sa fie umiliti si batuti.

| Drimmero a răspuns (pentru JicaContra):

Esti genul care ar sta pres in fata femeii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sunt de acord ca daca vine unul si te agreseaza in vreun fel, sa ii rupi capul. Buba e ca legea e de alta parere. Stiu, e de ****, dar... puii mei.

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am patit sa fiu atacat pe strada acum ceva timp, doar o data am patit si sper sa nu o mai patesc.

Legea ii apara pe agresori, tot tu esti amendat sau cu dosar penal pentru ca te aperi, nu vad logica, ar trebui sa il lasi pe ala sa te omoare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Eu am patit in copilarie, eu eram cu miinile goale si aia doi si aveau un brad de craciun (no kidding) fara crengi. Practic, un par foarte lung. Ce imi aduc aminte e ca m-am julit la miini dar am ramas cu parul iar aia cu fuga, si ani intregi cand ma vedeau traversau pe cealalta parte a strazii. Ei ma atacasera, logic. Nu mai stiu de ce. Probabil li s-a parut cul sa ma bata. A, da, si mai recent a vrut unul sa se ia de mine intr-o seara cand o duceam pe nevasta-mea la servici. S-a luat dupa noi cu gura mare, a pus mina pe guler, i-am intors-o si i-am dat drumul, dupa s-a apropiat din nou si cand a pus mina pe mine s-a intors nevasta-mea si l-a scuipat fix in ochi. A inlemnit. Aia cu care era (gasca mai mare, tigani) se stricau de ris, asta nu a mai ripostat nimic. Deci uneori functioneaza si aia cu umilinta. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La mine a fost mai diferit, veneam acasa de la munca o data, plin de draci, era o vreme mai ploioasa si vad pe o strada cum din fata mea vine unul cu un mers mai dubios, venea pe directia mea fara sa aiba intentia sa se dea la o parte si am incercat eu sa ma duc mai in dreapta ca nu stiam ce are ala in mana, am simtit cum ala va face ceva, deja ma pregateam in caz de ceva sa ripostez,, si asa s-a intamplat, m-a lovit cu palma peste fata de imi daduse sangele la nas, in momentul ala toti nervii mi i-am descarcat pe ala, l-am luat la pumni si picioare, noroc ca a fost un domn care a intervenit, imi venea sa-l omor, m-am descarcat de toti nervii. Aia a fost singura mea bataie pe strada adevarata, sper sa nu se mai intample niciodata asa ceva. Cel mai probabil era un drogat, bine totusi ca nu l-am lovit de vreo bordura ceva, ca acum o incurcam/

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai o nevastă foarte mișto. )) Flegmă-n ochi direct. )))

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa dai in soacra e deja film SF. Astia nu sunt oameni in regula. Cum sa mai fie cu fata, ce relatie e aia? E ca si cum dai in mama ta daca iti da i palma ca esti obraznic. E grotesc sa ti lovesti parintii. Trebuie sa ai minte putina

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Care parinti, care soacra, aia nu era nicio soacra, era doar mama iubitei lui, soacra era daca erau casatoriti,, folositi termenii ca lumea.

Astea nu sunt decat argumente feministe, femeia a gresit prima ca a lovit, a primit tratamentul cu aceeasi unitate de masura, e corect.

Mama nu mi-a dat niciodata o asa palma si nici nu-mi va da, cum as putea permite unei straine sa-mi dea o palma in genul asta? Feministele sunt cele mai bolnave femei, cu asta sunt convins 100% datorita intrebarii de aici/

| JicaContra a răspuns (pentru Drimmero):

Esti dus cu sorcova DE-A BINELEA
si CHIAR nu vad de ce te limitezi numai la femei si nu si la copii, la cat de dus esti!

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca tu crezi ca e ok sa ripostezi ca baiat, in conditiile in care mama prietenei te loveste pe vreun motiv esti la fel ca el. El nu trebuia sa riposteze fiindca ea era mai invarsta si era mama iubitei pe care o vrea inapoi. Nu sunt eu feminista dar tu esti la nivelul acestui baiat. Nu zic ca ea avea dreptul, probabil toti sunt needucati si de joasa speta dar gestul lui e de neacceptat. Te intreb, pe tine daca mama sau tatal tau iti dau o palma tu le intorci palma? Chiar e acelasi lucru? Sa te bati cu parintii? Poate ei au nervii tociti, sunt invarsta dar el la 24 ani ce scuza are? Te credeam mai ok in gandire, m-am inselat
Esti obsedat de feministe, deduc frustrari multe. La fel as fi comentat si daca era vorba de tatal fetei si el riposta. Nu are legatura feminismul, ci sunt impotriva violentei fata de parintii cuiva

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Asta ai inteles tu, ca sunt obsedat de feministe? Mai are rost efortul de a-ti da replica?

A mai pus o intrebare, cred ca nu stii povestea daca tot pe el il scoti tap ispasitor. Ideea e ca ma-sa iubitei il jignea si a sarit apoi direct la palme, 2 greseli. Nu injuri si nu sari la bataie cand omul nu iti spune nimic, aici denota ca aia e fix genul ala de mahalagioaica de iti vine s-o strangi de gat de fiecare data cand deschide gura.

Daca ai mei m-ar lovi, desi e cam imposibil asta, am o varsta si nu ne mai intersectam asa des ca in alti ani, as pleca capul jos de rusine si as pleca si n-as mai vorbi cu ei 2 zile, apoi as merge personal sa vorbesc sa lamurim treburile.

Daca eram in locul tipului care a pus intrebat chiar nu stiu cum as fi procedat, depinde si de cati nervi as fi avut atunci, ori plecam nervos trantind poarta sau usa, ce aveau ele, ori ii bateam obrazul cu o morala, ori ma infingeam in ea, o palma peste fata data de un necunoscut nu e de neiertat, mai ales ca el n-a jignit si nu a lovit primul, tu asta nu intelegi, ca unii nu putem permite sa fim loviti, daca lovesti iti asumi daca persoana respectiva riposteaza.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Am inteles ce ai scris tu dar la 24 de ani sa reactionezi asa, eu cred ca el este violent iar aceea doamna probabil nu il suporta si de nervi a dat in el si probabil nu e nici ea o femeie normala dar cred ca a fost un gest de genul in care unul mai in varsta isi permite sa dea in unul mai tanar. Cine stie ce cearta era, presupun ca amandoi erau vinovati, amandoi cred ca isi vorbeau urat. De unde sti ca nu el a injurat primul iar femeia l a plesnit fiindca e obraznic. Oricum el ca baiat mai tanar daca avea o educatie buna pleca. Putea sa se apere si altfel, putea sa imbranceasca cel mult sau sa se fereasca din calea ei, fiindca era mai tanar, fiindca zice ca o iubeste pe fiica ei...

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Nu e loc de interpretari, daca femeia a lovit prima, e vina ei. Daca era cu capul pe umeri si educata vorbea frumos, nu jignea si nu sarea la bataie. Cand esti prost de gura si de cap iti gasesti nasul,, asa e peste tot, oricine isi are nasul.

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu cand lovesti dupa daca ai fost lovit intri in legitima aparare, da, ideal ar fi sa nu recurgi la violenta,, dar unii si unele si-o cauta. Femeia fiind mai coapta la minte (presupunand) desi n-a fost, a jignit si a lovit ca disperata in loc sa trateze conflictul cu cap, sa zica mersi ca a primit doar o palma inapoi pentru a fi trezita la realitate ca nu poate face legea cum vrea ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață ce înseamnă legitimă apărare și mai vorbim. happy

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E exact cum ti-a spus. Daca cineva te loveste din senin, alta alternativa nu ai decat sa lovesti inapoi, aia e legitima aparare. Pana la urma ai demnitatea ta,, daca esti lovit, loveste inapoi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi dau seama care-i demnitatea și încrederea în voi dacă atunci când primiți o palmă de la o fată imediat i-o dați înapoi, vai de p*** voastră.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Hăhăhă asta-i unica alternativă, într-adevăr laughing. Vai vai vai...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Logica ta spune sa fim prostalai cu absolut oricine (chiar si femei) si sa plecam capul cand luam o palma. Daca te mananca...iti asumi repercusiunile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai curaj să sufli-n fiolă?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai realizat ca ai dat niste argumente aberante si ai incercat s-o intorci cu papagalisme de 2 parale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai să-ți spun.
Dacă iubita mea îmi dă o palmă o imobilizez și o țin așa până dă în isterie. ))
Dacă mama iubitei mele îmi dă o palmă, chiar și la o masă cu 20 de persoane, mă pun să râd, îi înjur toți morțișorii îmi bag p*** și plec nicidecum nu-i plesnesc o palmă în față, în primul rând din respect față de iubita mea.
Dacă o prietenă îmi dă o palmă(nu văd de ce s-ar întâmpla asta.în fine), o întreb dacă-i nebună, o iau de mâini, îi strâng frumos obrăjorii ca la un copilaș și mă joc cu ea, nicidecum nu-i trag o palmă în față.
Ăstea-s argumentele, na.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa-l ca nu intelege, eu am scris foarte clar ca ar trebui sa fie in fericire nationala totala ca i-a dat palma, pentru ca atunci nu ar mai trebui sa vorbeasca cu femeia aia restul vietii, dar omul NU INTELEGE

si ce e cel mai rau e ca toti ciobanii astia carora li se pare normal sa loveasca o femeie sunt de fapt cei mai buni, la romani inca se mai aplica cliseul: "bate-ti nevasta din cand in cand... stie ea de ce" angry

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In intrebarile userului e vorba de cu totul alta situatie, e vorba ca ma-sa iubitei lui facea pe smechera, injura si apoi l-a lovit, iar el i-a dat o palma inapoi, ce a facut gresit in asta ca s-a aparat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu am citit toate întrebările lui, că eu asta fac de profesie, stau să citesc întrebările lui don adi.
Eu am răspuns la p****a asta de întrebare! Acum am citit-o și pe cealaltă și am văzut clar că omul are anumite probleme în viața lui și retrag răspunsul pe care i l-am dat, cine știe care-i adevărata poveste.
Oricum, am citit anumite răspunsuri pe aici de la persoane r******** și bineînțeles că și tu faci parte din grupul r***********.
Am înțeles că persoanele astea care lovesc chiar și cu o palmă o femeie chiar dacă și-ar merita și mai multe dar, oricum fără o motivație justificată nu sunt neapărat violenți, pur și simplu sunt r********.
LE-GI-TI-MĂ A-PĂ-RA-RE laughing HAHAHAHAHHA
E LEDZITIMHĂ ABĂRARHE BRAVO DRIMMERUUU laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum înțeleg de ce ești așa pornit pe palmele ăstea, ție-ți provoacă sângerări. )))

| Phantelul a răspuns:

Salut,
Am citit comentariile si in afara de Drimmero, cam toti sunt pe langa grav, ai procedat corect cu privire la palma data ( se numeste legitima aparare ), in schimb trebuie sa renunti la caracterul tau vulcanic si totul va fi ok.

| alexandra1912 a răspuns:

Nimeni nu accepta asa oameni, scuze, nu te jignesc, dar nu e ok